Nämä kaikki BLM mellakat ja muu rasismiin vetoaminen on vain tekosyitä. Todellinen syy on koronarajoitusten aiheuttama tulojen menetys.
Suomessakin nähtiin kuinka ulkomaalaistaustainen jengi hakkasi suomalaisen kuoliaaksi. Tätä ei olisi luultavasti tapahtunut, jos koronarajoituksia ei oltaisi tehty.
Mellakat koronan seurausta
5
<50
Vastaukset
Miten korona muka vaikuttaa suomessa oleskelevien mátujen sossutukiin? Kyllä ennemmin helvetti jäätyy kuin mátujen tuet lakkaa.
Mitä mieltä? =)- Anonyymi
Maahanmuuttajataustaiset operoivat voimakkaasti ravintola-alalla, joihin koronarajoitukset ovat iskeneet kaikkein voimakkaimmin. USA:ssa ei ole mitään sosiaalitukia ja sieltä tämä "rasismi" on lähtenyt liikkeelle.
- Anonyymi
BLM.ää tutkaillessa kiinnitäppä huomiosi rahottajiin... eli seuraa rahaa.
- Anonyymi
Yllättävän moni koronahysteerikko on myös BLM hysteerikko. Puskaradio Helsingissä jotkut jauhaa samaa vanhaa väsynyt koronan alkuajan paskaa. Asioista mitä myöhemmin selvisi ettei korona tuolla tavalla tartu.
- Anonyymi
”Vilkaisin juuri Hesarin uutisointia täältä USA:sta. Jos muukin suomalaismedia on Hesarin kanssa samoilla linjoilla, niin PLEASE, ystäväni Suomessa alkaa muodostako siitä käsitystänne siitä mitä täällä Yhdysvalloissa oikeasti tapahtuu.
https://mvlehti.net/2020/07/28/please-ystavat-alkaa-muodostako-valtamediasta-kasitysta-mita-taalla-usassa-tapahtuu-mielipide/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2512294- 1921694
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä471349Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501045- 41846
- 14820
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31810Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23778Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25776Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647