Minä en enää avaudu sulle, en edes small talkia

Ymmärsin 'yskän' tänään taas. En voi edes jutella niitä näitä, flirttailla tai katsoa sua silmiin. Hajoan palasiksi jos teen niin, koska kuvittelen sinun välittävän musta ja en kestä enää paluuta todellisuuteen. Tänäänkin teit selväksi että ei vois vähempää kiinnostaa. Annoin suun vuoroakin sulle todella tänään. Hyvä aloitus sinulta olisi, anteeksipyyntö ja selitys. Pallo on todella sulla. Olisitko tykännyt jos olisin avannut nutturan? Itkin kotiin ajaessa, sinä olit hyväntuulinen ainakin nähdessä. T:T
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Onneksi en ole nähnyt ketään tänään.

Äänestä

Ap vielä, en uskalla tunnustaa sulle että todella rakastin/välitän ja kysyä mitä tunsit minua kohtaan, vaikka toisessa tekstissä täällä uhosin. Sä vaan huutaisit ja käskisit unohtaa koko jutun, mulla ei ole enää voimia kestää sitä.

Äänestä

Olen onnellinen, siksi myös hyväntuulinen. Olen rakastunut, ja se on mielettömän voimia antava tunne. Siihen ei kuulu toisen häiriköinti, kiusaaminen, eikä toiselle pahan toivominen. Rakkaus on sitä, että haluat olla toiselle mahdollisimman hyvä, ja toivot hänelle hyvää sittenkin kun hän ei sua huolinutkaan. Osaat jättää hänet rauhaan, ja nautit vain tunteesta, ja siitä, että olet kohdannut ihmisen, joka on aiheuttanut tuon ihanan tunteen. : )

Rakkaus ei vaadi, ei kerjää, ei tuomitse. Rakkaus on.

Äänestä
  • Hyvä, teidät kaksi pitää niputtaa yhteen ja vihkiä vankilan sakastissa.

    Äänestä

Mistä rautalangasta haluat tämän väännettävän: MINÄ EN OLE KIINNOSTUNUT SINUSTA.

Äänestä
  • Kyllä minä sen tiedän. Enkö juuri kirjoittanut etten lähesty sua. Voisitko sinä myös lopettaa himokkaat katseesi, sellaisia ei luoda silloin kun ei kiinnosta. Anteeksipyynnön olisit mielestäni velkaa, sun takia minä pelkäsin menettäväni kaiken. Osoitinko minä muka kiinnostusta sua kohtaan tänään? Ei sullakaan ole kauheasti vientiä jos luulet, että koitin iskeä sua tänään, peruskohtelias koitin olla :D

    Äänestä

  • Olen sen kyllä ymmärtänyt aikoja sitten!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Olen sen kyllä ymmärtänyt aikoja sitten!

    Minua huolestuttaa, että kuolet vielä kesken kaiken niihin paska - aineisiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ymmärsin 'yskän' tänään taas. En voi edes jutella niitä näitä, flirttailla tai katsoa sua silmiin. Hajoan palasiksi jos teen niin, koska kuvittelen sinun välittävän musta ja en kestä enää paluuta todellisuuteen. Tänäänkin teit selväksi että ei vois vähempää kiinnostaa. Annoin suun vuoroakin sulle todella tänään. Hyvä aloitus sinulta olisi, anteeksipyyntö ja selitys. Pallo on todella sulla. Olisitko tykännyt jos olisin avannut nutturan? Itkin kotiin ajaessa, sinä olit hyväntuulinen ainakin nähdessä. T:T

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu