YLLÄTYSVAUVA ON TOTTA! EX-MÄKISANKARI TONI NIEMISELLE VIIDES LAPSI!
30.07.2020 09:14
Kuluneeseen vuoteen on Toni Niemisen, 45, kohdalla lievästi sanoen mahtunut paljon. Olympiavoittajan vauhdikkaat ja sotkuiset ihmissuhdekiemurat ovat alkuvuodesta lähtien olleet vähän väliä otsikoissa.
Niemis-juttuja ovat hallinneet pääsääntöisesti sanat avioero, uusi rakkaus, muutto ja taas ero. Nyt litanian jatkeeksi jysähtää sana yllätysvauva!
Seiska uutisoi toukokuussa, että Tonin koronakeväinen salamasuhde oululaiseen yh-äitiin Anskuun, 39, on poikimassa loppuvuodesta vauvan.
30.07.2020 09:14
Kuluneeseen vuoteen on Toni Niemisen, 45, kohdalla lievästi sanoen mahtunut paljon. Olympiavoittajan vauhdikkaat ja sotkuiset ihmissuhdekiemurat ovat alkuvuodesta lähtien olleet vähän väliä otsikoissa.
Niemis-juttuja ovat hallinneet pääsääntöisesti sanat avioero, uusi rakkaus, muutto ja taas ero. Nyt litanian jatkeeksi jysähtää sana yllätysvauva!
Seiska uutisoi toukokuussa, että Tonin koronakeväinen salamasuhde oululaiseen yh-äitiin Anskuun, 39, on poikimassa loppuvuodesta vauvan.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Sanattomaksi vetää 😶 tuon kollin käänteet.
Pakko sanoa, että ihmettelen. Olen Tonia pari vuotta nuorempi ja ei ole oikein nuo lapsentekohommat enää sujuneet muutamaan vuoteen. Liekö tonilla testogeeli tai -piikki käytössä?
Onko Toni Niemisellä taloudellisesti varaa kustantaa kaikkien lastensa elämää? Mikä mättää, kun aikuinen mies ei osaa ehkäistä?
Niin, tosi ihmeellistä. Samalla ihmettelen myös näiden Tönterön matamien ehkäisyn puutetta. Niemisellä kun näyttäisi joka laukaus uppoavan. Tai ainakin moni.
Suosittelisin vasektomiaa tälle herralle.
Nainen on todennäköisesti halunnut tulla raskaaksi ja Toni on vain suostunut....
Eli. Tapasi tämän naisen marraskuussa 2019. Muutti naisen luo joulukuussa 2019. Muutti pois naisen luota toukokuussa 2020. Nyt tämä eksä on paksuna Tonille... ja sillä naisella on ennestään 7 mukulaa, joille kaikille on yh ja jotka ovat 3 eri miehen lapsia. Nyt kohta 8 lapsen yh ja ovat 4 eri miehen lapsia. Ja Tonilla parisataa tuhatta euroa ulosotossa vai onko jo enemmänkin?
Mä ihmettelen noiden naisten miesmakua ja harkintakykyä kumppanin valinnassa.
Sama. Exäkin roikkuu vielä Tonissa kiinni ja kärttää.
No HOOOOH-HOIJAKKAAAAA! Onko tämä juttu todella suurien kirjaimien arvoinen juttu? Joku hiihtäjä panee jonkun naisen paksuksi. Big Diil.
Sanoi vielä jossain haastattelussa että se ei ole mun ongelma vaan sen toisen eli naisen..
Siis miten voi olla mahdollista että naisiakin riittää jotka elää lapsien tekemisellä ja vielä nauraa että ehkäisy pettää...kuten eräässä tv ohjelmassa. Joka vuosi lapsi on tulossa ...niin kyllä sillä elää.
Ei saata elatusmaksutkaan lapsiensa äideille mieheltä suuria olla , jos ylipäätään ovat sellaisia vaatineet, automaattisestihan niitä ei määrätä kuten usein kuvitellaan vaan huoltajaksi jäävän on niitä vaadittava ja oikeus sitten niiden suuruuden määrittelee. Elatusmaksujen suuruutta määriteltäessä otetaan huomioon maksajan tulotaso ja se ei tässä tapauksessa liene koskaan kummoinen ollut. Esim. provisiopalkalla hypätä myytäviä taloja näyttämässä, siitä ei paljon taskuun jäänyt, varsinkin kun ilmiselvästi oli nähtävissä että ko. miehen esiteltäviksi oli työnantajansa lykännyt kaikkein huonoimmat ja halvimmat kohteet.
Veikkaukseni on että syksymmällä saadaan lukea uutisia miehen paluusta exän nurkkiin...