Märisee. Vissiin tarkottaa valittamista?
Lotnikka. Hevonen?
Sitten olen saanut oppia että ihminen voidaan myydä ulkonäöstä ”olen myyty”
Komistus on vissiin tarkoitettu kauniiksi sanaksi. Mulle tulee mieleen antiikkilamppu. Tai rokokoo ajan huonekalu
Lotnikka. Hevonen?
Sitten olen saanut oppia että ihminen voidaan myydä ulkonäöstä ”olen myyty”
Komistus on vissiin tarkoitettu kauniiksi sanaksi. Mulle tulee mieleen antiikkilamppu. Tai rokokoo ajan huonekalu
Vastaukset 5
Vanhimmat
Joskus totuus on valittamista.😆
Kyllähän tämä palsta on jotenkin avartanut maailmankatsomusta ja sanavarastoa: irl, lortto, sielunkumppani... Kokemusta rikkaampana, uusia tuulia. Niin kauan on tullut tätä palstaa luettua ja joskus kommentoitua että kai tämä on nyt itselle juurtunut tapa 😄 aina voi oppia uutta! Toivottavasti tulisi enemmän taas niitä rakkauskirjoituksia, ne on jotenkin niin ihanaa ja aitoa luettavaa ❤️
Huora, lortto, kaksoisliekki ja juna meni jo ja pallo on sulla ja muita ”hienoja” oivalluksia palstalla useinkin.. puhumattakaan jonkun vihakampanjasta yksinhuoltajia kohtaan.....niissäkin vilisee näitä hemaisevia sanoja.
Märistä on itkeä tai parkua.
Rakaani olen sinulle ehdottoman uskolinen..mutta minulla on heikkous kun joudun astimaailman vietäväksii joita en hallitse joku muu hallitsee..tekee mieleni sekoittaa pääni..taistelen vastaa vaikka en saisi..käyn nyt tossa asemalla tai sitten siellä isossa paikassa kävelykadulla..anreeksi että olen heikko ja janoinen..