Toyota on kiertotalouden edelläkävijä

Oletko koskaan miettinyt miksi Toyota on niin menestynyt, no sehän johtuu siitä että Toyota on kiertotalouden edelläkävijä. Toyotan korit tehdään vanhoista sardiinipurkeista ja sisusta vanhoista muoviämpäreistä ja kun Toyota paalataan niin siitä tehdään uusi Toyota.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Akut vaan on ongelmajätettä ja niiden valmistus saastuttaa kovasti ja myös bensankulutus on melko kovaa.

Äänestä

Mitä nopeammin Toyota ruostuu tai muuten hajoaa sitä nopeammin tero ostaa uuden Toyotan.

Äänestä
  • Noin ruostumalla Toyotan kiertotahti nopeutuu, tosin vaarit ei aja ja vaalit autojaan ja se hämärtää tilastoja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Oletko koskaan miettinyt miksi Toyota on niin menestynyt, no sehän johtuu siitä että Toyota on kiertotalouden edelläkävijä. Toyotan korit tehdään vanhoista sardiinipurkeista ja sisusta vanhoista muoviämpäreistä ja kun Toyota paalataan niin siitä tehdään uusi Toyota.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu