Peugeot puhallin moottorin toiminta?

Anonyymi

Peugeot 307 puhallus ei toimi millään nopeudella (1, 2, 3, 4). Irroitin puhallin moottorin liittimen ja mittasin yleismittarilla liittimeen tulevan 15V kaikilla nopeuksilla. Irroitin moottorin ja ennen uuden vaihtamista tilalle testasin vielä vanhan toimintaa pistämällä suoraan akkuun kiinni ja silloin moottori lähti pyörimään.

Onko mahdollista että moottori olikin kunnossa mutta saa rikkinäiseltä etuvastukselta(yleinen ongelma käsittääkseni) väärän jännitteen, vaiko olisiko moottorin hiilet lopussa ja sattunut liikahtamaan toimivaan asentoon samalla kun pyörittelin moottoria pois kojelaudan sisältä?

2

74

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ota se matkustajan puolen ilmakanavassa (luukku) oleva etuvastus irti ja tinaa sulaneet liitokset uudelleen kuntoon.

    • Anonyymi

      Puhallin on paska systeemi. Ainut keino säilyttää lähtiessä näkyvyys on pistää ilmastionti päälle TUULILASIN merkki. Aina muulloin RIITTÄVÄT 12 nappia silti lasit huurtuu. Hoidon tarve lienee ilmeinen kun 12 napin systeemi on PYSTYTTY kehittämaan osassa jopa 7 toimintoa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jäätävä epävarmuus

      Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko
      Ikävä
      82
      1609
    2. Ainakin hän on elossa

      ehdin jo huolestua.
      Ikävä
      40
      1259
    3. En malta odottaa mies että tulet minuun

      Sykkivänä ja intohimon palossa ujutat hitaasti upean rakkauden miekkasi minuun, ja antaudutaan kiihkeään rakasteluun. Hu
      Ikävä
      87
      956
    4. Siltojen varjoissa

      Siltojen varjoissa Yksinäinen susi kulkee, hiljaisuudessa sanoja punnitsee. Sydän auki, paljas liekki rinnassa, siltoja
      Ikävä
      200
      917
    5. Mitä meille oikein

      Tapahtuu vai tapahtuuko mitään?
      Ikävä
      53
      845
    6. Mitä hellittelynimiä

      Sinulla on kaivatustasi?
      Ikävä
      61
      842
    7. Pitsaa selliiä

      Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon
      Kuhmo
      20
      830
    8. Olet vain kiltimpi

      Ja rauhallisempi ja rakastavampi. Se vetoaa
      Ikävä
      37
      779
    9. Vanhemmalle naiselle

      Ihastuin sinuun kauan sitten. Luonteeseen, ulkonäköön ja iloisuuteen. Olen haaveillut sinusta sen jälkeen monet kerrat.
      Ikävä
      54
      774
    10. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      33
      759
    Aihe