Elokuu käynnistyi Suomen teillä surullisissa merkeissä. Lauantai on ollut liikenteessä musta päivä. Elokuun ensimmäisenä päivänä liikenneonnettomuuksissa on uutisoitu kuolleen yhteensä neljä ihmistä. Kuolonkolarit tapahtuivat Tuusulassa, Karkkilassa, Heinolassa ja Kangasniemellä.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006589108.html
Sama touhu jatkuu edelleen.
Lauantaista tuli musta päivä liikenteessä - jo neljä kuollut onnettomuuksissa
11
98
Vastaukset
- Anonyymi
Omaan pihapiiriin saa laittaa itse tehtyjä merkkejä. Mihin mahtaa sitten loppua se pihapiiri?
- Anonyymi
Minun pihapiiri on koko maailma!
AudiKing. - Anonyymi
Kivo nämä papukaijat jotka toistavat uutiset täällä, kun kukaan ei taatusti lue Iltalehteä tai Iltasanomia. Jihuu ja kova kiitos.
- Anonyymi
Pitää laskea nopeusrajoituksia !silloin loppuu kaaharit? montako meni viikon sisällä kuokin nuppiin?
- Anonyymi
Rajoituksilla ei kaahareita saada kuriin, vaan valvonnalla, isoilla sakoilla ja jos muu ei auta, niin ehdottomilla vankeustuomioilla. Nyt liikennevalvonta on ulkoistettu peltipoliiseille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rajoituksilla ei kaahareita saada kuriin, vaan valvonnalla, isoilla sakoilla ja jos muu ei auta, niin ehdottomilla vankeustuomioilla. Nyt liikennevalvonta on ulkoistettu peltipoliiseille.
Juuri näin. Rajoituksilla ei ääliöitä saada kuriin vaan ankarilla rangaistuksilla ja jopa liiallisuuksiin menevällä valvonnalla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rajoituksilla ei kaahareita saada kuriin, vaan valvonnalla, isoilla sakoilla ja jos muu ei auta, niin ehdottomilla vankeustuomioilla. Nyt liikennevalvonta on ulkoistettu peltipoliiseille.
Hidasteet toimivat myös. Niitä on jouduttu rakentamaan tiettyihin paikkoihin kun ei muuten mene jakeluun.
- Anonyymi
Paljon enemmän tulisi ruumiita, jos suurin osa autoilijoista ja muista tienkäyttäjistä ei ymmärtäisi ennakoida ja väistellä kusipäitä.
- Anonyymi
Täysin totta.
- Anonyymi
Niinhän se menee, että suurin osa ääliöistä luottaa omaan tuuriinsa sekä siihen, että muut lopulta väistävät.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niinhän se menee, että suurin osa ääliöistä luottaa omaan tuuriinsa sekä siihen, että muut lopulta väistävät.
Onneksi tähänkin aloitukseen vastanneet on niitä "muita" kuskeja joilla on ylivertaisen osaamisensa takia vara luokitella onnettomuuteen joutuneet ääliöiksi.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain37112375Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2635427Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2153947Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2002665Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151992Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191834Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167910Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271872No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74782Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59746