MTK:n naakkajahti meni miltei kohdalleen. Saaliiksi - valtion kustantamien lomittajien tuuratessa - "kiireiset" tukiaiskuittaajat saivat kaksi naakkaa ja yhden hieman ohiammutun metsästäjän.
Tappotalkoot muun tekemisen puutteessa
Anonyymi
10223
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Laita marjat suljettuun astiaan ja se pakastimeen samantien, ei pitäis hometta tulla.
Niin... Mitäs sitä alkutuottajista. Ruoka tulee kaupasta, vesi hanasta ja setelit seinästä. Ja sossu lataa sen seteliseinän.
https://www.mtk.fi/-/naakkajahti
Miljardien tappioita, liki arvotonta bulkkia ja saastetta tuottavat tukiaismaatalouden harrastajat ovat "löytäneet" naakat ja muut luonnon eläimet "syyllisiksi" bisneksiinsä. Tukiaisrahaa tursuaa veronmaksajien taikaseinästä ja huvitella saa eläinten ammuskelulla. Näin vältytään oikean työn tekemiseltä.
miksi veronmaksajilta kerätty tuliaisraha tursuaa enimmiltä osin pääkaupunkiseudun taikaseinistä, siellähän tukiaisrahaa tursataan yli puolet kaikista suomen tukiaisista.
Siellähän asuu vain yksi viidesosa Suomen väestöstä.
Koska siellä on enemmän tuliaisrahan kuluttajia.
Silti hallitus sanoo jos pitäisi laittaa hoitajamitoitus kuntoon, lisätä poliiseja, maksaa vappusatanen niin vastaus on "kun meillä ei ole rahaa"
Mutta kun eu pyytää tai siirtolaisarmeija niin vastaus on "meillä on rahaa ja olemme rikas länsimaa meidän pitää auttaa"
Eu.lle maksetulla rahalla olisimme saaneet edellämainitsemani suomen asiat kuntoon. Kun ei hallitusta kiinnosta suomen asiat.
Odottakaas kun koronan kakkosaalto alkaa jylläämään ja pitää lähettää uus tukipaketti eu.lle. "Kyllä meillä on rahaa ja meidän pitää osallistua tähän taakanjakoon"
Oletkos sinä "oikeissa töissä" vai makoilet kaupungissa hassuheinää pössytellen?
Ja mitä on se oikea työsi? Tulehan kokeilemaan vaikka metsän raivausta, niin tiedät tehneesikin jotain.
MTK järjestää tappotalkoot muun eläinten ammuskelun lomassa. Eläimet ovat ärsyttäviä sillä ne
- eivät nosta vastikkeettomia tukiaisia
- elättävät itse itsensä
- eläinten talous on tasapainossa ilman tukiaisia
- eläimet eivät perusta nuorisosäätiöitä tai "kehittyvien maakuntien" tapaisia korruptiojärjestelmiä saadakseen valtaa, rahaa ja vaalirahaa rikollisin keinoin.
- eläimet eivät saastuta, myrkytä ja tuhoa luontoa.
- eläimet toimivat kestävällä tavalla eivätkä herätä myötähäpeää jne.
Rehelliset, itsenäiset ja tervehenkiset eläimet on siis ammuttava.
Ketjun aloittajalla anonyyminä viestiessä menee vaalityötä ajatellen viestiensä sanoma hukkaan.
Vai etkö enää uskalla rekisteröidyn nimimerkkisi takaa kiihottaa kansanryhmää vastaan.
Kysypä puoluetoimistoltasi, mitä ovat mieltä tuotoksistasi.
Kummasti on analyytikko jättänyt rekatun nimimerkkinsä mutta anonyyminä sama sonta jatkuu:D
Kuvittelee ettei häntä tunnistettaisi mutta sama kirjoitustyyli ja samat lauserakenteet paljastaa asian yksinkertaisemmallekin.
Sota-aikaan tiedettiin että yksi suomalainen vastaa kymmentä r-henkilöä.
Nyt huomaamme, että yksi mtk:lainen vastaa kahta naakkaa.