Joo että mitähän helvettiä taas, länsi-porin prismassa oli joku mummo tahallaan yskimässä ihmisten ja tuotteiden päälle.
Semmone about 100 kilonen 70-80 vuotias noin 155-160 senttinen harmaa pörröpäinen mummeli vaaleissa vaatteissa.
Oli sen verran ylimielisen ja tyhmän näköne että iha turha sille oli mitään sanoa, kuvan oisin ottanut jos ois ollut luuri mukana niinkuin nuorilla aina.
Semmone about 100 kilonen 70-80 vuotias noin 155-160 senttinen harmaa pörröpäinen mummeli vaaleissa vaatteissa.
Oli sen verran ylimielisen ja tyhmän näköne että iha turha sille oli mitään sanoa, kuvan oisin ottanut jos ois ollut luuri mukana niinkuin nuorilla aina.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Olisit nyt sanonut äidillesi että pitää yskiä hihaan eikä omenalaatikkoon.
Onks kiva nyt ku äitis haudattiin suohon polkemalla ihan vaan sen takii ku auoit täällä päätäs? Tiedän hautapaikan eli tiedän missä käyn aamupaskalla koko loppuikäni.
Sataviiskytkilosella on jo melko muhkea pylly, teinipojan taivas voi laueta samalla kun treenaa kumparelaskettelua.
Teinipojilla ei varmaan ole samanlainen naismauttomuus kuin sinulla on.
Mielestäni vanhusten ja alpakoiden DNA:ta ei saa yhdistää!
Mikä on saanut sinut olemaan tätä mielipuolta.
Miksei niitäi muka saisi yhdistää.
Hyvä kun tähän vastanneet kyseisen koronamummon lapset ja hän itse kuolivat koronaan.
Paskon teidänhaudalle joka päivä <3
Mulla oli korona ja kävin heti kaupoilla, kun kuume laski. Siis tartutin toisia ...jeee.
Kyllä kröhein ja yskin erityisesti hedelmätiskien kohdalla. Käsiä en pessyt.
Ja varmaan joku sai multa koronan.
Tästä sain suurta nautintoa.
muistitko hipelöidä vihanneksia ja "tarkistaa kypsyysasteen" puristelemalla kuten moni vanhus tekee juuri vessasta tultuaan ja tena vaipan vaihdettuaan ilman käsien pesua?
Aaah sitä silmiä kirveltävää punaruskean virtsan katkua kun tekisi mieli poimia tomaatteja mutta joku mummo hieroi jo ne kaikki esillä olevat.
Ihmettelen, miksi kaupan väki ei mene ja esimerkiksi taluta kusipäiset tavat omaavaa matamia ulos ovesta porttikiellon kera, ja vielä maksattamalla kaikki hieromansa vihannekset?Aihetta nääs olisi varsinkin kun on viruksia ja rouvan pyllybakteereita ruuissa joita muutkin ostaa.
Tämä oli asiallinen kommentti, imbesillit hiplaavat paskasilla kasillään kaikki tuotteet
Kyllä minä puristelen ja hipelöin erityisesti omenia ja tomaatteja. Kunnon yskäisy myös tekee kummia.
Itse sain juuri koronan kait hedelmätiskistä, joten paha saa palkkansa.
Vanhat on joskus törkeitä, kaupassa oli joskus n. 75v ylipainoinen nainen jolla oli pinkit leggingsit vedetty kainaloihin asti, näytti siltä että on alaselästä-napaan halki, oli suurin koskaan näkemäni kamelinvarvas :D
Kamelinvarvas on naisilla karmeaa katseltavaa. Niitä näkee silloin tällöin.
Laittakaa nyt naiset jotakin täytettä sinne pesään, ettei kamelinvarvas loista niin.
Täytyy myöntää, että ei niitä käsiä tule aina pestyä, kun käy asioilla.
Minulla tiputtaa nykyään aika paljon virtsaamisen jälkeen ja joudun hembuttamaan, että saan putket kuiviksi. Siinä sitten leviää myös osa virtsoista.
No onhan se ikävää mennä likasilla käsillä puristelemaan hedelmiä kauppaan, mut kukaan ei tiedä.
Muuten, jossakin tehtiin tutkimus, missä miesten yleiseen wessaan oli laitettu piilokamera. Miehet pesevät kyllä kätensä, jos siellä on muitakin miehiä, mutta jos mies on yksi, ei käsiä pestä. Miten naiset ??
T. Vanha Pappa
Itte pesen aina saippualla ja kahdesti.Ovenkahvoista ja vaikkapa vesihanan kahvasta tulee muiden bakteerit ja kikulinhajut sormiin, hyhhyhyhyhyhyhyhyhyy
Mulla on aika pieni veitikka ja en aina löydä sitä ison mahania alta. Muutenkin nivukset hautoo paljon ja koko alapää haisee makealta virtsalta.
Tuleehan sitä mönjää käsiin vessareissun jälkeen ja voi siirtyä esim. hedelmätiskiin muitten syötäväksi.
Ei sitä kukaan huomaa. Ainoa ongelma on bakteereiden siirtyminen alapäästäni jonnekin toisen henkilön suuhun.
Ota oikeat lääkkeet!
Sama juttu täällä. Kerran oli peellä yleisessä wessassa ja kun pyyhin peffani paperilla, niin paperi meni rikki ja ulostetta tuli käsiini. No en huomannut pestä käsiäni, vaan menin suoraan kauppaan ostoksille. Siinä kun keräsin tomaatteja, huomasin hajun käsissäni.
No tomaatit jäi siihen. Joku onnekas osti ne.
T. Pappa myös