Aiotko pitää pellemaskia ja hengittää omaa räkäilmaasi?

Minä en ainakaan aio.
552
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

En pelkää flunssaa joten jätän maskit kauppaan, enkä hamstraa vessapaperia ja ruokaa kuten ahdistuneet vihervasurit.

Mitä mieltä? =)

1Äänestä

Käytän hitsarin visiiriä.

Äänestä

Antifahörhöä harmittaa, kun muutkin käyttävät maskia. Ei pääse erottumaan joukosta.
Lisäksi antifahöperöä luullaan covidkauhuiseksi, joka tietysti herkkää mieltä jäytää.
Hyviä puolia tässä Koronassa on juurikin tuo antifa-fanien kyykytys monin eri tavoin.

Äänestä

Minä aion jakossakin käyttää FFP2-tason hengityssuojaimiani (KN95)

Estävät ilmasta viruksien pääsyn keuhkoihin sisäänhengityksessä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Minä en ainakaan aio.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu