Perussuomalaisten tyyliä voisi luonnehtia Paleokonservatiiviseksi. Persujen otteessa on sellaista suoraviivaista, päättäväistä ja assertiivista luolamies dynamiikkaa. Näin me joukolla saalistamme mammutteja ja muuta suurriistaa.
Paleokonservatiivisuus ja luolamiesdynamiikka
Anonyymi
18<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Enemmän se muistuttaa kyllä maanis-depressiivisyyttä.
Jaa, no haluaisitko kertoo lisää sun lapsuudesta? Ehkä se syy löytyy sun lapsuudesta.
Kiinnostaisi tietää millä tavalla maanis-depressiivisyys liittyy lapsuuden kokemuksiin?
Nyt on liian paljon sivistyssanoja persuille. Persuapinoilla menee vuosi ennenkuin tajuaa aloituksen.
Ai oikein sivistyssanoja? Miten vassarille sopis tää länsimainen sivistys? Tuu tänne vaan niin me sivistetään sua ja opetetaan sulle taloudenpitoaki.
Ei riitä paleopersun taloudepidolla eväät talven yli. Tuli todettua varjobudjetissa.
Kyllä kuule jokaisen kansalaisen pitää pitää huolta ihan omasta taloudestaan. Käviskö Demarille? Ei mennä toisten taskuille.
Mitä mestarit tietävät itämaisesta sivistyksestä?
Niin, mikäs siellä on elintaso? Jostain syystä kaikki bruttokansantuotteen kärkimaat ovat Luterilaisia maita.
Demut ei ole vieläkään oppineet että toisten taskuille ei saa mennä.
Sun pitää aikuistua ja pitää itestäs huolta. Valtio ei ole sun äiti ja isä.
Kimppuun kuin sika limppuun toisinsanoen
Vasurilla on edelleen yksinäistä luolassaan kun taas tulee juttelemaan tänne ... itselleen .... voi herran jestas ;DDDDDD
Säälittävämmäksi vaan menee antipersun itsensä korostaminen ja pyrkimys esiintyä oppineena ja sivistyneenä
🤔🤨😅😂🤣
Mikä jauhopää sinä ite olet?
Onko paremmuus jokin synti?
Jopa ministerit alkavat käyttään sanoja, joista ei kansa ymmärrä.
Sehän on tähän asti ollut se ongelma. Se kuuluu tuohon Frankfurtin koulunnan tyyliin että valehdellaan niin taitavasti että kansa ei ymmärrä.