Kai se ymmärretään

ettei ole koskaan mahdollista olla missään tekemisissä sellaisen ihmisen kanssa, jonka takia on menetetty monen vuoden tärkein haave. Siksi se ei ole mahdollista, koska tämä henkilö olisi aina muistuttamassa rankoista vuosista ja menetetystä paikasta.
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Syytätkö minua?????

Äänestä
  • Tottakai se syyttää sua, ketäs sitten, kaikkihan täällä on sulle, sitä mieltähän sä oot.

    Äänestä

  • Taitaa omatunto kalvaa jonkun suhteen kun vastaus tuli hetkessä kuin piippuhyllyltä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Taitaa omatunto kalvaa jonkun suhteen kun vastaus tuli hetkessä kuin piippuhyllyltä.

    Toisen vastauksen energiassa taas viipyilee toisentyyppinen epätodellisuus ja fiksaatio nähdä joku ns totuus. Ymmärtämättömyyttä suhteuttaa aloituksen asiayhteys irralliseen toki hämmentävään kommenttiin ja intensiivinen absoluuttisen toisen feimaus, vaan onko se toinen vihaidolisoinnissaan mukana lain. Ainakaan siten kun hän haluaa nähdä. Kolmatta vastausta, johon ns vastaan en analysoi, sillä vaihtoehtona on trollin itsehöystö tai muuten virheellinen tapa tulkita aloitus

    Äänestä

Eteenpäin mentäessä on unodettava se kaikki mikä on aiheuttanut pahaa oloa, muuten ei ole, muuten ei ole mahdollista tulla eheäksi. Sanon tämän myös kasvotusten jos muuten ei mene perille. Tässä asiassa ollaan äärimmäisen ehdottomia.

Äänestä

Ota vastuu omasta elämästäsi, ellei se joku hän ole tahallaan esim. katkonut jalkojasi..

Äänestä

Haitteko te samaa työpaikkaa?

Äänestä

No lopeta se olemattoman ihmisen kanssa jutustelu ja etsi oikea ihminen tilalle 😅 häntä ei ole siinä missä sun haavettakaan. Jos haluat saavuttaa haaveesi niin jätä se lehmä. Se on feikki.

Äänestä

Eihän näistä tiedä. Ajat muuttuu ja ihmiset muuttuu. Jos etäältä ajattelet, niin asiat voi tosiaan olla muuttuneet. Solidaarisuutta ja hyväntahtoisuutta kehiin.

Äänestä

Oletkohan satavarma ettet omalla käytökselläsi ole mokannut ja syyllistät henkilöä joka haistoi pyrkimyksen johon sulla ei loppupelissä ollut mahdollisuutta. Mietihän.

Äänestä
  • olette oikeassa, rouva peruna-kattilassanen, rouva, sukunimenne viittaa savolaisuuteen, kierous ilmenee vain saneluissanne, mikä tarkoittaa halusta olla rehellinen, rouva sukunimenne.....

    terveisin.herra kahvanala-kattilaisenen-mäkiperunaisenla

    rauhallista illanjatkoa, turvallista
    https://www.youtube.com/watch?v=QHUuG2Dcxnk

    Äänestä

Eikö mennyt ole pikemminkin hyväksyttävä, että voi mennä eteenpäin? Ei unohdettava!

Äänestä

Oletko valmistautunut mielesi pimeyteen täydellisesti?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

ettei ole koskaan mahdollista olla missään tekemisissä sellaisen ihmisen kanssa, jonka takia on menetetty monen vuoden tärkein haave. Siksi se ei ole mahdollista, koska tämä henkilö olisi aina muistuttamassa rankoista vuosista ja menetetystä paikasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu