Amerikan FBI: Windows 7 hylättävä

Anonyymi

7

298

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei tuo roskakasa välttämättä toimi seiska-koneissa.

    • Anonyymi

      Käyttöjärjestelmän uusiminen on yksi vaihtoehto siinä tapauksessa että jokin uusi sovellus, jotatarvitse, vaatisi uudenmman käyttöjärjestelmän. Se on hyvin harvinaista ja usein voi löytää vaihtoehtoisen sovelluksen.

      Mikkisoftan ansaintamenetelmä on jakaa käyttistä lähes ilmaiseksi pc-valmistajille ja siis loppukäyttäjille, ja muutella ohjelmistoja vähä kerrallaan mutta alinomaa niin että jotain pientä kiusaa aiheutuu varmuudella aina silloin tällöin, sellainen ohjaa ns peruskäytäjiä päivittämään "toimivampaan" eli maksamaan päivitymaksuja. Kierointa mitä mikkisofta on koskaan tehnyt oli mielestäni Officen toiminnallisuuden ja tiedostorakenteiden sotkeminen.

      Kaikki mikä on verkossa on altiina hakkereille ja haitaohjelmille. Nuo toimijat tietenkin kohdistavat hyökkäyksensä siihen osaan jossa on eniten laitteita altiina. Tämä johtaa siihen että aiemmat käyttöjärjestelmät ovat alati vähenevästi hyökkäysten kohteena, näin on ollut aina.

    • Anonyymi

      Haikahtaa niin taas jenkki propagannalta.

      FBI ei todellakaan se toimija, jolle tuollaiset ulostulot kuuluisi.

      • Anonyymi

        Kukahan se ameriikassa sitten olisi?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kukahan se ameriikassa sitten olisi?

        NSA vastaa siellä meidän Viestintävirastoa,

        FBI on liitovaltion polisi, eli meillä KRP


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kukahan se ameriikassa sitten olisi?

        Perinteisesti Federal Trade Commission (FTC), joskus Federal Communications Commission (FCC) ja nyttemmin National Cyber Security Division (NCSD). Muitakin on. Tietenkään liittovaltion tutkiva salapoliisi ei ole oikea eikä pätevä taho, eiväthän he saa auki edes iPhonea.


    • Anonyymi

      Pitää viikonloppuna päivittää Kymppiin, jos kerran viranomaiset ovat sitä mieltä. Turvallisuus ennen kaikkea.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      174
      5232
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      198
      4129
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      140
      3735
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      66
      3076
    5. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      53
      3010
    6. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      146
      2007
    7. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      44
      1767
    8. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      40
      1528
    9. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      63
      1444
    10. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      26
      1319
    Aihe