Toivottavasti paperiloiset eivät ole velkaa mihinkään ,muuten tulee vouti kylään...
Paperitehtaiden alasajo alkaa nyt.
22
160
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä että hiilinielut jätetään metsiin, eikä niitä tuhota kiinalaisten takapuolien pyyhkimistä varten.
- Anonyymi
Kiitos demarit, kurjistakaa lisää veroilla niin menee kaikki.
- Anonyymi
Seuraavana tulee luontoa saastuttavia risteilyaluksia valmistavan telakkateollisuuden vuoro. Laivat jää rakentamatta ja Finnveran 3700 milj. euron takuut laukeavat.
Rauma vielä kitkuttelee, mutta jos punavihreät rauhanaatteelliset saavat estettyä neljän korvetin rakentamisen, loppuu senkin toiminta. Laivatilaus jo peruuntui Australiaan.
Telakkaa ei tarvitse laajentaa ja linnut saavat pesiä rauhassa.- Anonyymi
Sehän tuli jo ensimmäisenä. Risteilijätilaukset on peruttu ja työntekijät lomautettu. Kukaan ei tarvi uusia risteilijöitä kun entisetkään ei pääse satamiin.
- Anonyymi
Olispa hauska nähdä mistä hallitus aikoo repiä veroja, kun ei kukaan käy töissä ja koko kansa elää avustuksilla ja hätäleivällä.
- Anonyymi
Takaseinästä tottakai.
- Anonyymi
Tämä on ollut vain ajan kysymys, hallituskokoonpanolla ei ole mitään merkitystä paperin maailmanlaajuisen kysynnän laskemisen kannalta. Näilläkin tehtailla voi olla toivoa jos paperikoneet korvataan vaikka kartonkikoneilla, työpaikkoja lähtee paljon siinäkin skenaariossa mutta tehtaat pysyisi vielä pystyssä.
- Anonyymi
Mihin niitä kartonkikoneita tarvitaan, jos maailman laajuinen talouslama hiljentää kysynnän ? Varastoonko sitä kartonkia tehdään?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mihin niitä kartonkikoneita tarvitaan, jos maailman laajuinen talouslama hiljentää kysynnän ? Varastoonko sitä kartonkia tehdään?
Kiinan verkkokaupat tarvii pakkauksia.
- Anonyymi
niin, mukavaa että saadaan työvoimaa reserviin ilman että tarvitsee niitä erikseen tänne rahdata mailma ääristä
- Anonyymi
Paskamahakoirille tekee vain hyvää.
- Anonyymi
Helpottaa hallitusohjelman toteutumista, koska hiilineutraaliuteen pääsemistä edesauttaa hiilinielujen määrän kasvattaminen. Silloin ei tarvitse leikata niin paljoa päästöistä.
- Anonyymi
Hienoa, ympäristö ja Luonto äitikin kiittävät!!!
Hemmetin hyvä, että turhat työt loppuu. Loisivat ja nukkuvat siellä 58k€ vuosipalkalla.
Tässä hyvä ketju asiasta:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15620237/paperityontekijan-keskipalkka-58-000-euroa- Anonyymi
Siinähän sitä ilmasto päästöjä leikattiin.
- Anonyymi
äähähäähhhääähhhhhää
- Anonyymi
Suomen luonto kiittää. Vielä kun ajetaan alas persupuolue, niin alkaa aurinko paistamaan Suomi-neitoon päinkin.
- Anonyymi
Kun metsäteollisuus lopetetaan Suomesta se on sama kuin jos öljyvaltiossa lopetetaan öljyn poraaminen.
Yksi öljyvaltio on lopettanut käytännössä öljybisneksensä, Venezuela, ja alkanut kehittämään sosiaalisesti oikeudenmukaista yhteiskuntaa.
Venezuelassa on jo ratkaistu apteekkarien liian korkean ansiotason probleema. Perheministeri Krista Kiuru, sd, on luvannut ratkaista myös Suomessa saman ongelman. - Anonyymi
9€ päivä riittänee paremmin kuin hyvin papruväelle seuraavaksi palkaksi.
- Anonyymi
Sopivampi palkka torkkumiseen.
- Anonyymi
Tästä Jussi varoitti, mutta kun maassa asuu niin jääräpäinen punikkiuteen taipuvainen kansa että antaa mennä lapun luukulle, niin ei mahda mitään.
- Anonyymi
Sammuttakaa samalla valot maasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain1698892Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1343272- 1712201
Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja
Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve01870Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha941841Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1741786Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1801667- 1381322
Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa
Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..1141037Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko93996