Toivottavasti paperiloiset eivät ole velkaa mihinkään ,muuten tulee vouti kylään...
Paperitehtaiden alasajo alkaa nyt.
Anonyymi
22181
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Hyvä että hiilinielut jätetään metsiin, eikä niitä tuhota kiinalaisten takapuolien pyyhkimistä varten.
Kiitos demarit, kurjistakaa lisää veroilla niin menee kaikki.
Seuraavana tulee luontoa saastuttavia risteilyaluksia valmistavan telakkateollisuuden vuoro. Laivat jää rakentamatta ja Finnveran 3700 milj. euron takuut laukeavat.
Rauma vielä kitkuttelee, mutta jos punavihreät rauhanaatteelliset saavat estettyä neljän korvetin rakentamisen, loppuu senkin toiminta. Laivatilaus jo peruuntui Australiaan.
Telakkaa ei tarvitse laajentaa ja linnut saavat pesiä rauhassa.
Sehän tuli jo ensimmäisenä. Risteilijätilaukset on peruttu ja työntekijät lomautettu. Kukaan ei tarvi uusia risteilijöitä kun entisetkään ei pääse satamiin.
Olispa hauska nähdä mistä hallitus aikoo repiä veroja, kun ei kukaan käy töissä ja koko kansa elää avustuksilla ja hätäleivällä.
Takaseinästä tottakai.
Tämä on ollut vain ajan kysymys, hallituskokoonpanolla ei ole mitään merkitystä paperin maailmanlaajuisen kysynnän laskemisen kannalta. Näilläkin tehtailla voi olla toivoa jos paperikoneet korvataan vaikka kartonkikoneilla, työpaikkoja lähtee paljon siinäkin skenaariossa mutta tehtaat pysyisi vielä pystyssä.
Mihin niitä kartonkikoneita tarvitaan, jos maailman laajuinen talouslama hiljentää kysynnän ? Varastoonko sitä kartonkia tehdään?
Kiinan verkkokaupat tarvii pakkauksia.
niin, mukavaa että saadaan työvoimaa reserviin ilman että tarvitsee niitä erikseen tänne rahdata mailma ääristä
Paskamahakoirille tekee vain hyvää.
Helpottaa hallitusohjelman toteutumista, koska hiilineutraaliuteen pääsemistä edesauttaa hiilinielujen määrän kasvattaminen. Silloin ei tarvitse leikata niin paljoa päästöistä.
Hienoa, ympäristö ja Luonto äitikin kiittävät!!!
Hemmetin hyvä, että turhat työt loppuu. Loisivat ja nukkuvat siellä 58k€ vuosipalkalla.
Tässä hyvä ketju asiasta:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15620237/paperityontekijan-keskipalkka-58-000-euroa
Siinähän sitä ilmasto päästöjä leikattiin.
äähähäähhhääähhhhhää
Suomen luonto kiittää. Vielä kun ajetaan alas persupuolue, niin alkaa aurinko paistamaan Suomi-neitoon päinkin.
Kun metsäteollisuus lopetetaan Suomesta se on sama kuin jos öljyvaltiossa lopetetaan öljyn poraaminen.
Yksi öljyvaltio on lopettanut käytännössä öljybisneksensä, Venezuela, ja alkanut kehittämään sosiaalisesti oikeudenmukaista yhteiskuntaa.
Venezuelassa on jo ratkaistu apteekkarien liian korkean ansiotason probleema. Perheministeri Krista Kiuru, sd, on luvannut ratkaista myös Suomessa saman ongelman.
9€ päivä riittänee paremmin kuin hyvin papruväelle seuraavaksi palkaksi.
Sopivampi palkka torkkumiseen.
Tästä Jussi varoitti, mutta kun maassa asuu niin jääräpäinen punikkiuteen taipuvainen kansa että antaa mennä lapun luukulle, niin ei mahda mitään.
Sammuttakaa samalla valot maasta.