Naturistiliitto, sivujenne päivitystä toivotaan. Esim. Hangosta on vuodelta 2014 peräisin oleva tieto.
"HANKO, TULLINIEMI Kesällä 2014 on saatu sovittua Hangon matkailuyhdistyksen myötävaikutuksella, että Hangon Tulliniemen rannasta osa on pyhitetty naturistirannaksi (kokeilu vuoden 2014 loppuun asti). ..."
Kuulemma sitä naturistirantaa ei enää olisi.
Naturismin viettopaikat, onko päivitettyä listaa?
8
154
Vastaukset
- Anonyymi
Pese korvasi ja silmäsi.
Tänään siellä "olemattomallasi" on taas paljon auringosta nauttivia.- Anonyymi
Jokainen lukee niin kuin haluaa... tai osaa... kyse ei ollut aloituksessa siitä, onko sitä vai ei, vaan siitä, että naturistiyhdstyksen listassa lukee, että se on "kokeilu vuoden 2014 loppuun asti". Oli se lopetettu tai ei. Vuosi 2014 meni jo.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jokainen lukee niin kuin haluaa... tai osaa... kyse ei ollut aloituksessa siitä, onko sitä vai ei, vaan siitä, että naturistiyhdstyksen listassa lukee, että se on "kokeilu vuoden 2014 loppuun asti". Oli se lopetettu tai ei. Vuosi 2014 meni jo.
Vanhassa listassa lukee aina vanhoja tietoja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vanhassa listassa lukee aina vanhoja tietoja.
Siksi täytyisi päivittää se lista. Vaikka vanhat tiedot sattumalta pitäisivätkin yhä paikkansa, lukija ei voi tietää onko näin, ja vuosia vanhat ajankohtaistiedot eivät anna uskottavaa kuvaa yhdistyksen toiminnasta.
- Anonyymi
Lehdessä oli tieto,jotta on lopetettu.Ja Hangon kaupunki kokoustaisi asiasta elokuussa uuden paikan löytymiseksi.Kuvakin oli jossa rakennettiin pitkoksia alueelle.
- Anonyymi
Usko sinä tommosia. Minä menen ja olen muiden kanssa naturistina auringon palvojana. Ei meistä kukaan etsinyt mitään palveluja. Hiekkaranta ja meri kelpasivat.
- Anonyymi
Myös Kopparnäs - Klobbacka puuttuu naturistiliiton listoilta. Jos se on edelleen alueella mahdollista.
- Anonyymi
Auringon ottaminen ym. alasti on Suomessa sallittua missä tahansa, missä sen ei katsota aiheuttavan yleistä paheennusta tai häiriötä. Eli esim. rakennettu kaupunkialue ja viralliset uimarannat ei ole ok, mutta luonnonvaraiset metsät ja rannat on ok. Klobbackassa saa nakuilla vapaasti (häiritsevä käytös on tietenkin sielläkin kielletty), mutta kun siellä ei erityisemmin naturisteja käy niin kai sitä on vähän turha erikseen listata, tai sitten pitäisi yhtä lailla listata kaikki mäet ja rannat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss1407741Kaipaisin nyt kosketusta
jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.303007Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa
Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole3431932Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729422751587Kerrostaloihin ilmalämpöpumput
Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih1271371- 1001189
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1371102Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa
Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com191026Kirkonkylän puliveivarit
Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j21992Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille
Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.82951