KOVAPÄISIÄ KANSALAISIA

Anonyymi

Oikein hävettää tuollaiset kouluttamattomat Suomen kansalaiset, joita ei korona-rajoitukset koske.
Reissataan mökille Ruåttin rajalle ja käydään kävellen, pyörillä ja autoilla Haaparannassa ostoksilla ja bilettämässä ja taas takaisin Ouluun, välissä sukuloinnit Torneåssä ja Kemin seudulla, sitten lapset haetaan parista eri mummulasta, joissa riskiryhmäläiset hoitavat lapsenlapsiaan.
Laukataan kodista kotiin eri kunnissa ja kahdessa maassa, laukataan juottoloista toisiin ja ruokapaikoista toisiin, ei välitetä turvaväleistä, käsienpesusta puhumattakaan, korona on kuulemma joku liioiteltu muotihöpötys.
Tällaisia kansalaisia meillä valitettavasti on aikuisissa nuorissa - toinen paha porukka on keski-ikäiset äijät, joille ei ohjeet ja ennalta ehkäisy mene kaaliin.

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      pyh ja pah tuhahdetaan ilmoitukselle, ettei Ruotsin rajaa pidä ylittää

    • Anonyymi

      Ihmiset muodostaa hatarin käsittein ja rajallisten kykyjensä avulla hataran käsityksensä milloin mistäkin. Iso ongelma on että kaikki otetaan vastaan silmillä ja korvilla mitä saadaan. Olisihan hullua syödäkin kaikki vastaantuleva mikä suuhun mahtuu? Sairaaksihan siinä tulisi...

      Tulin juuri marjametsältä. Selkä tuntui sääskien härskin kohtelun jälkeen kuin neulatyynyltä. Parempaa sekin kuin katsoa uutisia ja tv-mainoksia!

      • Anonyymi

        Suomalainen tyhmäksi koulutettu kansa ei osaa käyttää omia aivojaan.


    • Anonyymi

      Ruotsissa korona on vähenemään päin. Tekivät fiksusti ensimmäisessä aallossa. Pesäkkeitä siellä toki on, mutta niin on Suomessakin ja mailmalla. Ruotsi on tässäkin suomalaisten julistamassa Suomi - Ruotsi maaottelussa se voittaja muutaman vuoden päästä todettuna. Kuolleita tulee Suomessa loppusessaan enemmän ja väärästä kohderyhmästä. Talouskin kärsii enemmän. Mutta palaamme asiaan vaikkapa vuonna 2023, jolloin asia on todettavissa. Itseasiassa Ruotsi on voittaja jo nyt, mutta sitä ei täällä julkaista jostakin syystä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      107
      4569
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      170
      4362
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      94
      1710
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1631
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      31
      1397
    6. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      353
      1090
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      5
      1077
    8. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      67
      969
    9. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      56
      944
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      918
    Aihe