Oikein hävettää tuollaiset kouluttamattomat Suomen kansalaiset, joita ei korona-rajoitukset koske.
Reissataan mökille Ruåttin rajalle ja käydään kävellen, pyörillä ja autoilla Haaparannassa ostoksilla ja bilettämässä ja taas takaisin Ouluun, välissä sukuloinnit Torneåssä ja Kemin seudulla, sitten lapset haetaan parista eri mummulasta, joissa riskiryhmäläiset hoitavat lapsenlapsiaan.
Laukataan kodista kotiin eri kunnissa ja kahdessa maassa, laukataan juottoloista toisiin ja ruokapaikoista toisiin, ei välitetä turvaväleistä, käsienpesusta puhumattakaan, korona on kuulemma joku liioiteltu muotihöpötys.
Tällaisia kansalaisia meillä valitettavasti on aikuisissa nuorissa - toinen paha porukka on keski-ikäiset äijät, joille ei ohjeet ja ennalta ehkäisy mene kaaliin.
KOVAPÄISIÄ KANSALAISIA
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
pyh ja pah tuhahdetaan ilmoitukselle, ettei Ruotsin rajaa pidä ylittää
- Anonyymi
Ihmiset muodostaa hatarin käsittein ja rajallisten kykyjensä avulla hataran käsityksensä milloin mistäkin. Iso ongelma on että kaikki otetaan vastaan silmillä ja korvilla mitä saadaan. Olisihan hullua syödäkin kaikki vastaantuleva mikä suuhun mahtuu? Sairaaksihan siinä tulisi...
Tulin juuri marjametsältä. Selkä tuntui sääskien härskin kohtelun jälkeen kuin neulatyynyltä. Parempaa sekin kuin katsoa uutisia ja tv-mainoksia!- Anonyymi
Suomalainen tyhmäksi koulutettu kansa ei osaa käyttää omia aivojaan.
- Anonyymi
Ruotsissa korona on vähenemään päin. Tekivät fiksusti ensimmäisessä aallossa. Pesäkkeitä siellä toki on, mutta niin on Suomessakin ja mailmalla. Ruotsi on tässäkin suomalaisten julistamassa Suomi - Ruotsi maaottelussa se voittaja muutaman vuoden päästä todettuna. Kuolleita tulee Suomessa loppusessaan enemmän ja väärästä kohderyhmästä. Talouskin kärsii enemmän. Mutta palaamme asiaan vaikkapa vuonna 2023, jolloin asia on todettavissa. Itseasiassa Ruotsi on voittaja jo nyt, mutta sitä ei täällä julkaista jostakin syystä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1963959Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t562807Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per871401Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181276Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101219Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20201011- 46974
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt228924- 48921
Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä107706