KOVAPÄISIÄ KANSALAISIA

Anonyymi

Oikein hävettää tuollaiset kouluttamattomat Suomen kansalaiset, joita ei korona-rajoitukset koske.
Reissataan mökille Ruåttin rajalle ja käydään kävellen, pyörillä ja autoilla Haaparannassa ostoksilla ja bilettämässä ja taas takaisin Ouluun, välissä sukuloinnit Torneåssä ja Kemin seudulla, sitten lapset haetaan parista eri mummulasta, joissa riskiryhmäläiset hoitavat lapsenlapsiaan.
Laukataan kodista kotiin eri kunnissa ja kahdessa maassa, laukataan juottoloista toisiin ja ruokapaikoista toisiin, ei välitetä turvaväleistä, käsienpesusta puhumattakaan, korona on kuulemma joku liioiteltu muotihöpötys.
Tällaisia kansalaisia meillä valitettavasti on aikuisissa nuorissa - toinen paha porukka on keski-ikäiset äijät, joille ei ohjeet ja ennalta ehkäisy mene kaaliin.

4

57

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      pyh ja pah tuhahdetaan ilmoitukselle, ettei Ruotsin rajaa pidä ylittää

    • Anonyymi

      Ihmiset muodostaa hatarin käsittein ja rajallisten kykyjensä avulla hataran käsityksensä milloin mistäkin. Iso ongelma on että kaikki otetaan vastaan silmillä ja korvilla mitä saadaan. Olisihan hullua syödäkin kaikki vastaantuleva mikä suuhun mahtuu? Sairaaksihan siinä tulisi...

      Tulin juuri marjametsältä. Selkä tuntui sääskien härskin kohtelun jälkeen kuin neulatyynyltä. Parempaa sekin kuin katsoa uutisia ja tv-mainoksia!

      • Anonyymi

        Suomalainen tyhmäksi koulutettu kansa ei osaa käyttää omia aivojaan.


    • Anonyymi

      Ruotsissa korona on vähenemään päin. Tekivät fiksusti ensimmäisessä aallossa. Pesäkkeitä siellä toki on, mutta niin on Suomessakin ja mailmalla. Ruotsi on tässäkin suomalaisten julistamassa Suomi - Ruotsi maaottelussa se voittaja muutaman vuoden päästä todettuna. Kuolleita tulee Suomessa loppusessaan enemmän ja väärästä kohderyhmästä. Talouskin kärsii enemmän. Mutta palaamme asiaan vaikkapa vuonna 2023, jolloin asia on todettavissa. Itseasiassa Ruotsi on voittaja jo nyt, mutta sitä ei täällä julkaista jostakin syystä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4128
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      26
      3000
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2320
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1338
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      909
    6. 133
      901
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      874
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      822
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      766
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    Aihe