Onko kaivohuoneen tappajia pidätettynä?

Anonyymi

Ainakaan ei ole uutisoitu. 5 mustaa ulkomaan ihmettä tappoi kantasuomalaisen pojan joukolla.

Aivan kauheaa hänen vanhemmillaan ja sisaruksillaan.

25

71

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuulemma tappajat kuuluvat Suomen Sisuun.

    • Anonyymi

      Hiljaista on sillä sektorilla ollut.

    • Anonyymi

      Tuollakin pitäisi olla joka ikinen päivä muutamia uskottuja miehiä päivystämässä Salmisaaressa, käräjäoikeuden istuntotalolla.

      Pitäisi joka ikinen päivä katsoa seinältä esille tulevat jutut. Se että ketä muslimeja tai Afrikan Mambo-Samboja luetaan tällä kertaa vangittaviksi. Siitä nuo maahanmuuttajien rikosjutut saisi kunnolle seurantaan.

      Poliisi itse ei tiedota yhtään mitään, varsinkin kun epäiltyinä on BLM-väestä kysymys. Valtamedialla on omia rikostoimittajia. Mutta niitä on kielletty raportoimasta mistään BLM-rikoksista, ihan siitä syystä koska nyt on BLM-maailma myös Suomessa,

      • Anonyymi

        Olin vuosi sitten asianomistajana käräjillä ja lueskelin odotellessani paikan päällä sinä päivänä esillä olleiden syytettyjen nimiä, monta A4 listaa, niin vain yksi kantasuomalainen nimi oli sille päivälle haastettu. Odotustiloissa pyöri mustalaisia runsaasti. Suomalaisilta pimitetään nykypäivän rikostentekijöiden koostumus ja taustat, kun rikollisuuteen luetaan liikennerikokset, niin kokonaiskuva hämärtyy entisestään. Tutkivaa journalismia pitäisi jonkun harjoittaa laajemmassa mittakaavassa.


    • Anonyymi

      Valtamedian uutispimento vaikuttaa sovitulta jutulta. Mustat halusi tappaa valkoisen suomalaisen tahallaan.

      • Anonyymi

        Eihän niitä todellisuudessa edes etsitä.


    • Anonyymi

      Näitä lisää 80 000.....

      • Anonyymi

        Suomessa ei ole vielä tarpeeksi tappajia viheriäät haluaa niitä kipeästi lisäää


    • Anonyymi

      Vaikea uskoa ettei joku siellä jo päivittäin kävisi katsomassa. Ei ole iso vaiva ja sopii hyvin esimerkiksi eläkeläiselle jolla on aamulla aikaa käydä ottamassa valokuva työlistasta.

    • Anonyymi

      Ei ole haluja pidättää kun ei ole havaittu mistä väristä kysymys. Vain juoppoa heteromiestä saa pamputtaa, ennen putkaan pistämistä.

      • Anonyymi

        Helsinki on kyllä kohta maamme valtaistuin anaali reikä. Kuin hitossa, jotkut tahtovat kohtalokseen sellaista, joka on tulevaisuudelleen, aivan tuntematon?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Helsinki on kyllä kohta maamme valtaistuin anaali reikä. Kuin hitossa, jotkut tahtovat kohtalokseen sellaista, joka on tulevaisuudelleen, aivan tuntematon?

        Miten voi pääkaupunki mennä noin alakanttiin. On jotenkin käsittämätontä. Muutamassa vuodessa siitä tuli joillekkin Mekka.


    • Poliiseilla ollut lomat. Ja prioriteetti tuon asian suhteen matalalla, koska johtoa ei vaan kiinnosta...

      • Anonyymi

        Eikös Poliisijohto kokonaisuudessaan ole vieläkään linnassa ? Olihan nämä syytteessä ? Silläkin saralla vaikenemista .


    • Anonyymi

      Maksamme velkaa....

    • Anonyymi

      BLM matters, sano Sanna Marin ja kertoi kannattavansa marxilaista liikettä, joka tuhoaa yhteiskuntaa, polttaa ja varastaa liikkeet ja vie leivän pienyrittäjien suusta ja heittelee molotovin coctaileja poliisien partioautoihin.

      • Anonyymi

        Meillä on isänmaallinen pääministeri ja koko hallitus.


    • Anonyymi

      Ehkä siirretty piiloon ruotsiin ei voi tuoda oikeuteen Suomeen kun solttujen oikeat henkilöllisyydet voisivat paljastua niin kiusallista ruotsin ja Suomen hallituksille ?

    • Anonyymi

      Hys hys, ei saa puhua tästä asiasta, mitään ei ole sattunut.

      • Anonyymi

        Kohta poliisi pidättää kantasuomalaiset teosta epäiltynä.


    • Anonyymi

      Saattavat löhöillä jonkun äärivasemmistolaisen laittomasti maassa oleskelijoiden piilottelijan nurkissa. Voi tulla aika pitkäksi, ehkä jotain puhdetöitä ajan tappamiseksi, esim. kaarnaveneitä veistelemällä.

    • Anonyymi

      Poliisi, mistä puhutte????

    • Anonyymi

      > sinä päivänä esillä olleiden syytettyjen nimiä, monta A4 listaa, niin
      > vain yksi kantasuomalainen nimi oli sille päivälle haastettu.

      Aina kun kansallismieliset käyvät Oikeustalolla mukana tukemassa omien päälle nosteltuja, tekaistuja kansankiihottamiskanteita, niin siinä näyttävät videolle myös noita samoja seinällä olevia juttulistoja.

      Joka ikinen kerta on Mahmudit ja Mehmedit enemmistönä jutissa. Suomalaisia koskevat jutut ovat just näitä "kiihotuksesta kansanryhmää kohtaan..." tai sitten liikennerikkomuksia.

      Mehmetien rikokset taas ovat pääosin väkivallantekoja, raiskauksia ja ryöstöjä. Ei niitä siellä liikennerikkomuksista syytetä.

      Nuo syytteet ja asianomistajien nimet ovat tosiaan julkista tietoa olevia asioita.

      Ihmettelen, jos joku "haavoittuvassa asemassa olevien..." matujen henkilösuojalaki estää, että käräjäoikeuden juttulostojen syytettyjen nimiä ei saisi kerätä nettiin, muidenkin suomalaisten arvioitavaksi.

    • Anonyymi

      Tuskinpa on Poliisi saanut kiinni yhden ainokaistakaan noista mustista tappajista, koska sama poliisitiedote on edelleen avoimena:
      https://www.poliisi.fi/tietoa_poliisista/tiedotteet/1/1/pahoinpitely_ja_kuolemantuottamus_4_5_7_2020_ravintola_kaivohuoneen_edustalla_helsingissa_poliisi_pyytaa_havaintoja_ja_henkiloiden_tunnistusta_92061

      Toivottavasti kivat pojat pääsi pakoon Ruotsin puolelle. Siellä on helppo sekoittautua pian 2 milljoonaa päätä olevaan ruotsalaiseen maahanmuuttajayhteisöäöän

    • Anonyymi

      Poliisi ja media vaikenee. Nyt voisi laadukkaan mv-lehden toimittaja alkaa selvittämään asian laitaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      289
      7476
    2. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      52
      3929
    3. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3438
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      72
      3171
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      114
      2844
    6. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      38
      2644
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      49
      2508
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      53
      2263
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      68
      2043
    10. Pitäiskö meidän tehdä jotain

      Mennä vaikka kihloihin?
      Ikävä
      99
      1911
    Aihe