Kun vapaaehtoinen karanteeni ei käytännössä toimi niin kansakunnan edun nimissä on otettava kovemmat keinot käyttöön (esim. GPS pantaseuranta) .
Nyt Suomessa on vielä hyvä korona tilanne mutta
Suomella ei olisi enää varaa enää uuteen korona-aaltoon joka toisivat maahan palaavat reissaajat.
Rajat kiinni tai pantaseuranta reissaajille.
12
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Höpö höpö,liitua on ,laki sallii matkustamisen
- Anonyymi
Rokka ei sallisi matkustamista
- Anonyymi
Niin sallii ja tietenkin siitä on näiden pakkoreissaajien ihan pakko ottaa kaikki ilo irti!
- Anonyymi
No niin itku pitkästä ilosta voi tulla muillekin!
Suomesta tuntuu kadonneen kaikki "yhteen hiileen puhaltaminen" ja tilalle on tullut itsekäs minä-minä koheltaminen.
- Anonyymi
Jag kommer med Coronan fennor :-*
- Anonyymi
Karanteenin valvonnassa mitkään kännykkään asennettavat sovellukset eivät toimi koska sen kännykän voi jättää kotiin tai hommata prepaid liittymiä joten ihan turhaa ministerien on syytää tehottomiin ohjelmiin rahaa.
Jos ei mennä resursseja vievään ja kalliiseen pakko karanteeniin niin halvempi toimiva ratkaisu on raajaan lukittava GPS - seuranta laite( jotka rahoittavat valvottavat laitteiden vuokramaksuilla) . Noniin nyt alkaa vihervasemmisto päästä jo siihen vaiheeseen että vääränlaiset ihmiset merkataan. Miksi tämä meno alkaa muistuttaa natsisaksaa?
Mitä mieltä? =)- Anonyymi
Vihreiden matutulva tuo tullessaan Koronaa turha Suomalaisia on syyttää.
- Anonyymi
Semmoiset kovat kaulassa eli kuristuspanta ehkä.
- Anonyymi
Suomalaisille pakolliset testit, kun tulee maahan...!
Paperittomat saavat tulla, testejä ei tarvita... - Anonyymi
Lapsellista olettaa että muista piittaamattomat reissaajat pysyisivät jossakin omaehtoisessa karanteenissa suojellakseen muita korona-virus tartunnalta.
(Suureen joukkoon saattaa kuulua myös niitä katkeria pölvästejä jotka saadessaan tartunnan laittavat tahallaan ns. "vahingon" kiertämään.)
Kun ihmisten terveys ja henki ovat vaarassa niin ei ole liioiteltua kaventaa yksilönvapauksia eli karanteenissa olevat panta-seurantaan muuten heitä ei voida valvoa ja asettaa vastuuseen.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7193174Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3622882Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o692698Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä342606Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja582118- 491669
- 831648
Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise131641Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181639- 571529