Marinin poliittiinen vastuu

Kun korona-aalto taas iskee ja ihmisiä rupeaa kuolemaan niin hyvä muistaa että Marin on poliittisessa vastuussa jokaisesta koronauhrista. Pääministerin olisi pitänyt puuttua asiaan paljon voimakkaammin mutta sitten ei ole äänestäjät tyytyväisiä niin parempi olla hissukseen?!
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Höpö höpö taas.
Suomessa vähän uhreja esim naapuriin verrattuna.
Sanna hoitanut hommaa hyvin.....

Äänestä
  • Kerro toki miten? Mielestäni kameralle poseraaminen ei paljoa paina..

    Äänestä

Kohta on tuhansia lisää.! . PASKA SIRKUS PYÖRII PALLO HUKASSA JA MATTI KUKKAROLLA.

Äänestä

Naurettavaa tässä sirkuksessa on vain se, että pikkusieluiset miehet panikoi. Sanna Marin ja Suomi on hoitanut tämän virusepidemian hienosti. Vain suomalainen mies on osoittanut surkeutensa, pelkuruutensa ja panikointinsa tän aikana.

On valitettavaa, että meillä Suomessa on näin heikkolaatuinen miesporukka.

Mikäli uusi epidemiaaalto tulisi, se ei todellakaan ole Marinin syytä vaan kansa ei jaksa enää välittää Koronasta.

Marin on selittänyt jo monta kertaa, että pakkolakeja voi ottaa käyttöön vain poikkeusoloissa, ei enää. Koska Korona ei yltänyt tappavuudessa edes kausi-influenssan tasolle, ei poikkeustilaa tietenkään voi millään perustella. Muuten joutuisimme poikkeustilaan jatkuvasti.

Vain tyhmien miesten päähän tämä ei mahdu koska siellä tiataa olla märkää sahajauhoa?

Kaikki meni hyvin. Keväällä ei lentokentistä tullut viruslinkoja, maskeista ei todellakaan olisi ollut mitään apua keväällä. Ja jos ja kun tulee uusi allto, ei niistä silloinkaan apua ole jos tautimäärät pysyvät sadoissa kuten tällä hetkellä on.

Maski on vain"psyykkinen tunneapu" heikkohermoisille. Suojaa siitä tuskin on kansan käytössä. Katsokaa ympärille, teidätte kyllä osaako kaikki niitä edes käyttää ja vaihtaa 30 min välein?

Äänestä

Perussuomalaisten unelmamaa = Valko-Venäjä.

Voisko kaikki persut muuttaa sinne?

Suomen älykkyysosamäärä lisääntyis harppauksin?

Äänestä
  • Sanoisin että suurempi älykkyys tulisi jos kokoomukselaiset vietäisiin Pohjois-Koreaan nauttimaan siitä mihin he haluavat Suomenkin. Suuri osa Kokoomusta äänestäneistä ei edes ymmärrä itse mitä systeemiä kannattavat.

    Äänestä

  • Vasurien emämaa on Valko Venäjä .

    Äänestä

  • Eikö olisi aika siellä viher/vassari-viikonloppupiireissä keksiä uusia ideoita? Alkaa olla aika väsynyt heitto tuo natsi/persu-kortin esittäminen kun ei osata muuta kommentoida.. Huvittaa kun en itse ole kumpaakaan vaan silti voin kritisoida pääministeriä enkä sokeasti niele kaikkea mitä tuputettaan ja jos mielestäni oikeasti hän ei ole tehtävien tasalla..

    Äänestä

Demarit , Vihreät ja Komukit Siperiaan ja Suomella menisi taas hyvin , maa puhdistuisi pöljistä kertaheitolla .

Äänestä

Yli 300 koronasta johtuvaa kuolemaa, lähes 8000 tartuntaa. Pitkäaikaista sairastamista, vakavia jälkitauteja. Muiden sairauksien hoitojonot jo nelinkertaiset normaaliin verrattuna. Sairaudet pahenevat, jonoista aiheutuvia turhia kuolemia.

Koronan jälkitautien ja jonoissa pahentuneiden sairauksien hoitaminen hidasta ja kallista, ihmisten kärsimykset lisääntyvät. Talouskin kärsii, niin yksityisten ihmisten kuin yritysten, valtion, kuntien.

Vassari Marinia ei heilauta. Vain oma "ura" merkitsee.

Äänestä
  • Aivan ja nyt kokkeli Heinonen se pusuttelee joka paikassa jo kohta pyytää taas anteeksi? Ja joku ministeri se vaati et matkailua on lisättävä et varmaan korona saadaan leviämään, on meit moneen junaan sie se vielä asemaa...

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kun korona-aalto taas iskee ja ihmisiä rupeaa kuolemaan niin hyvä muistaa että Marin on poliittisessa vastuussa jokaisesta koronauhrista. Pääministerin olisi pitänyt puuttua asiaan paljon voimakkaammin mutta sitten ei ole äänestäjät tyytyväisiä niin parempi olla hissukseen?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu