Haussa 15000e vakuudeton yrityslaina. Osaisitteko suositella joitakin rahoitusyhtiöitä omien kokemustenne pohjalta?
Mistä yrityslainaa toiminimelle?
14
2244
Vastaukset
- Anonyymi
Toiminimessä itse vastaa veloistaan, eli Y-tunnus olet sinä. Kulutusluottoa siis, olisiko OP, S-Pankki, Santander, Nordea jne.
Jos pankit ei lainaa niin Fellow Financelta tai vastaavalta vertaislainaa.- Anonyymi
Fellow finance on hyvä paikka ja selkeät sivut.
- Anonyymi
Autorahoitus on halvinta yrityslainaa
Toiminimen "yrityslaina" on ihan sama kuin sun yksityinen pikavippi tai kulutusluotto. Jos on lyödä pöytään välitilinpäätös jossa hyvä liikevaihto ja toteutunut liiketoimintasuunnitelma niin saa varmaan pankista kuin pankista esim. autoa vastaan halvemmalla kuin mistää pikavippaamosta.
- Anonyymi
Suosittelen Fundua. Tämä on siis mainos. Olen sijoittajana Fundussa ja viimeisen vuoden aikana on todella ollut pulaa hyvistä rahoitettavista.
- Anonyymi
Finnvera, sieltä minä hain. Edullista lainaa, luotettava.
- Anonyymi
Vakuudeton... No tuossa ei ole mitään järkeä.
Sen sijaan kannattaa tutkia Finnveran palveluihin. On jotain sellaista, että on vakuudellista lainaa osa ja lopuissa sitten Finnvera takaajana, niin saat sillä tavalla sen 15000€ kasaan edullisesti.
Tätä varten kannattaa vaikka säästää se muutama tonni.
Jos tuossa on jokin ongelma niin kakkosvaihtoehtona voisi toimia ehkä Fellow Finance tai Santander, mutta ne tulevat kalliimmaksi. - Anonyymi
Kunhan luottotiedot ovat kunnossa, voi lainan kilpailuttaa esimerkiksi tätä kautta: https://www.rahoituspiste.fi/
Tarjoukset tulevat usealta eri rahoitusyhtiöltä ja voit valita niistä parhaan. - Anonyymi
- Anonyymi
https://rockrahoitus.fi/ on hyvä
- Anonyymi00011
Jos nopeus ja vakuudettomuus on kriteerinä, niin Qred on toiminut ainakin itsellä hyvin tuossa kokoluokassa.
Siinä on se isoin etu moniin muihin verrattuna, että maksat kulut vain niiltä kuukausilta kun laina on oikeasti käytössä. Eli jos otat sen 15k€ nyt ja pystytkin maksamaan sen pois vaikka 3kk päästä, et joudu maksamaan loppuajan korkoja/kuluja turhasta. Se tuo aika paljon joustoa kassavirran hallintaan.
Tässä oli just juttua niiden lainoista ja tuosta uudesta kortista, siellä on avattu vähän tarkemmin noita ehtoja ja kuluja:
https://luotettavalaina.fi/ilmainen-yrityskortti-1-bonuksella-qred-kokemuksia-2026/
Kannattaa pyytää tarjous, eihän se vielä sido mihinkään. - Anonyymi00012
Tämä on jonkin sortin trollausta tai aloittelevien rosvojen juttuja. Ei mistään saa 15000 euron vakuudetonta yrityslainaa, ellei pinkka ole todella hyvässä kunnossa. Ja jos pinkka on oikeasti kunnossa, ei lainaneuvoja kysellä täältä. Neuvon unohtamaan koko keskustelun olemassaolon!
- Anonyymi00016
Mikset vaan käytä kilpailutusta esim. https://www.summarum.fi/yrittajalle/yrityslainaa-toiminimelle/ niin saat selville 1) mistä voit saada lainaa, ja 2) valita niistä mikä on sopivin tai paras laina.
- Anonyymi00017
Toiminimelle lainaa saa kyllä mutta ehdot vaihtelee todella paljon. Pankit on tiukkoja koska toiminimi = henkilökohtainen vastuu, mutta verkkopalveluista saa helpommin. Finnvera on paras jos ei kiire, korot on matalimmat. Muuten Nordax, Multitude ja Qred tarjoaa nopeampia prosesseja. Kannattaa verrata korkoja ja ehtoja keskenään, eri tarjoajilla voi olla useamman prosentin ero: https://arvento.fi/yrityslaina-vertailu
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja
Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve132970Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U461951Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa
Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..1411733SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918
kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,1011733Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin811459- 711006
Martina Aitolehti murtui Erikoisjoukoissa Matias Petäistön käsittelyssä - Tästä oli kyse
Yksi Erikoisjoukot-kauden julkkiskisaajista on yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti. Aitolehti on pärjän11928Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?
Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä188924- 58830
- 18794