Nyt on aika vaihtaa juhlarahat riihikuiviksi kun kullanhinta on todella ylhäällä! Tuli kerättyä -90 luvun alusta juhlarahoja, kultaisia ja hopeisia, nyt myin kaikki pois materiaalin hinta ylittää reilusti keräilyarvon eikä se koskaan nousekkaan että niillä edes arvo säilyisi nykyisellään! Varsinkin markka-arvoiset juhlarahat menettäneet paljon arvostaan kun perikunnat myyneet keräilijöiden kokoelmia runsaasti!
MYY NYT ON SE AIKA!!
Juhlarahojen keräilijät, huom!
2
131
Vastaukset
- Anonyymi
Suomalaiset juhlarahat euro ja markka määräiset, ainoa voittaja on valtio ja Moneta!
Arvo lähinnä materiaalissa, nyt kullanhinta on huipussa mutta ainoastaan kullan, hopea rahat on vain killinkejä vaikka olisi puhdasta hopeaa.
Ulkomaille jos saisi kaupattua voisi saada omansa pois?- Anonyymi
Ulkomaille myytäessä iso riski että katoavat postissa, tulee sanomista ostajalta ja vaativat usein rahojaan vielä takaisin. Suomessa riittää kyllä ostajia, meillä myyty iso osa perintönä tulleista keräilyrahoista yhdelle alan harrastajalle Helsingissä kun maksanut käteisellä todella hyvin verrattuna isoihin rahaliikkeisiin.
Sinänsä nyt ollut kyllä todella hyvä aika myydä kun kullan hinta ollut korkealla, täällä ollut kyllä pari hyvää keskustelua aiheesta ja allaolevista keskusteluista löysin myös tuon paikan mistä olen tähän asti saanut aina parhaan tarjouksen:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/4295798/mihin-myyda-arvoeuroja
https://keskustelu.suomi24.fi/t/891027/missa-saisi-juhlarahat-myytya
Aina voi laittaa itsekin tietenkin myyntiin lehti-ilmoituksella tai nettihuutokaupoissa, mutta jos haluaa nopeasti myydä käteiseksi niin kannattaa ensin lukaista nuo keskustelut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?1022276- 1041694
- 841388
- 1311371
- 1171256
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘751227Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis631101- 511047
- 36972
- 33834