Annoitko viime eduskuntavaaleissa äänesi Keskustalle?Kaduttaako?Eipä tainnut tulla mieleen millainen Vasemmistolaisten laulava sätkynukke Keskustasta on nyt vuodessa tullut,ja Sosialistien ote vain kiristyy Keskustasta,kunhan "pullantuoksuisesta" Saarikosta leivotaan johtaja maajusseille.Sitten Kepua viedään ja lujasti Vasemmalle,ja onkin aiheellista kysyä:Oliko se äänestäjien tahto,kun vuosi sitten antoivat äänensä Sipilän luotsaamalle "ns.oikeisto-keskustalle"?Taisit antaakin äänesi ViherVasemmistolle,kun äänestit Kepua.
Äänestitkö Keskustaa?
Anonyymi
18<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Saarikko+on+vihreämpi+kun+vihreet+itte+!+Kepu+on+pelkkä+vitsi.+Kannatus+pian+3%
Jos Saarikko valitaan, se on keskustan loppu😡
miksi.juha pylväskin jättää uppoavan keskustan kunnallispolitiikan,hyvään aikaan oli juttu keskipohjanmaassa,kaiken kukkuraksi saarikosta povataan puh,johtajaa,muistakaa oulaskangas.
kyllä kepu saa emäntä Saarikosta justiinsa sopivan pjn. oikein hyvän ja nykykepun näköisen.
Kyllä Saarikko voittaa Persu Justiinat mennen tullen ja palatessakin ja pösilöt äijät samantien.
Kepua ei pelasta kukaan. No ainoastaan sen voi pelastaa Paavo Väyrynen jos kepun pääjehut nöyrtyy ja PYYTÄÄ paavon pelastajaksi.
Millos oot nähnyt kepujen nöyrtyvän ja pyytävän jotain? Ehei, peruskepujunttura iskee kovaa kalloaan päin petäjikköä niin että pauke kuuluu. Mutta ikinä ei kepulit nöyrry tai myönnä virheitään. Eikä ne pyydä mitään, ehei, ne ryövää sen minkä haluavat. Sille ryöstötouhulle näyttää nyt vaan tulevan loppu. VIHDOIN.
Saarikko nostaa Kepun uuteen nousuun.Hymyileekin niin sievästi.
Täällä Persut räksyttää kuin pahaiset kylä rakit vaan kun itsellä ei ole mitään näyttöä muuta kuin Populismi haihattelu.
Jaa oletko varma että kaikki jotka arvostelevat Keskustaa ovat persuja.
Minäkin olen Kokoomuslainen ja arvostelen kepua.
Kyllä tuo Kepun mustamaalaaminen lähtee ensisijaisesti Persujen joukoista eipä voi tulla muuhun johtopäätökseen kun lukee noita kirjoituksia.
Ei pidä väittää sellaista, mitä ei tiedä. Täällä kirjoitellaan anonyymisti. Puoluekantaa on vaikea arvata.
Persun pelko on Keskustan parantumisen alku😀
Äänestin tietysti Perussuomalaisia.
No mitäköhän noissa Pelle Persuissa on pelättävää kun katsoo tuota edustajasakkia niin ei kyllä tarvihe pelätä että tuo porukka sais mitään aikaiseksi muuta kuin sutta ja sekundaa.
En äänestänyt keskustaa viime eduskuntavaaleissa, erityisesti siitä syystä että olen sosialidemokraatti.
Olen aina äänestänyt kepua, mut viime vaaleissa viimeisen kerran. Hyvästi, uskovaiset, maajussit ja erityisesti Sipilä ja kumppanit!