Mahtavaa seurata kun Isbe näyttää lokille kaapin paikan. Vätyksen on tehtävä juuri niin kuin Isbe haluaa.
Isbe nöyryyttää Sohvia
Anonyymi
531028
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 53
Vanhimmat
Kyllä on aloitukset taas huipussaan voi voi teitä.
Ei voi muuta sanoa, tai kirjoittaa. Voimia ap:lle.
Vätys sanan käyttäjä hyvin tunnistettavissa.Hyvin ahkera kommentoija.Hyvin ala-arvoista ja keksittyä.
.
Isbelle fiksu tyttö,tulevat hyvin toimeen keskenään.
Kyllä hyvin tulevat toimeen Sofia ja Thermanin tytär, hyvä niin !!!
Eivät näytä tulevan, Isabella haluaisi olla isänsä kanssa. Eihän hän edes tunne Sofiaa eikä tarvitse tunteakaan vielä.
No eivät tule 😂
Vätys kuvaa hyvin Sofiaa.
Niin, saattaa olla tuo vätystelijä myös rasististen kommenttien kirjoittelija...
Mistä tiedät etteivät tule toimeen?
Jep 👍!!!
Moni käyttää samaa "Vätys, lempinimi Blörffille 😘
Eikö tytön nimi sentään ole Isabella, opetelkaa edes se.
Vätys eli tyhjän toimittaja eli maalla ennenvanhaan sanottiin että laiska paska.
Eli ilmeisesti sinä.Tosi tyhmä kommentti.Kun ei ole muuta,jotain keksittävä.
Kuka lapsi haluaa tieten tahtoen huumerikollista lähelleen, saati että vanhemmat sen sallivat!!!
Nyt on kyse Sohvasta. Valtakunnan ykköslokista.
No oikeudessa tuomitut ovat varmaan sitten eri asia.......
Jätetään lapset pois näistä keskusteluista.Kunnioitetaan sen verran
Aivan totta. Kunpa Isabellalle annettaisiin rauha olla isän ja äidin kanssa rauhassa.
Pian häpeää äitiään, ellei jo..?
Häpeää varmasti jo. Koulussa varmaan jo ikätoveritkin tietävät kuka ja minkälainen henkilö on tytön äiti. Koulutovereiden vanhemmat takuulla keskustelevat ja pienillä padoillakin on korvat 😳.
Minun mielestä lasta ei sais antaa hoitoon tälle parille,onneksi on Hangossa tuttu taloudenhoitaja joka asuu siellä.Martina oli ⛵ reissussa kuukauden,sama henkilö hoiti koko ajan silloin Isbeä.
Kyllä taas vilisee virheitä kommenttisi 😂. Sellainen fani, millainen idoli.
Hulluus ja tyhmyys kävelee käsi kädessä.
Niin tai löytäis ees Stefan kunnon äitipuoli ehdokkaan,jolla olis oma lapsi niin olis paljon luotettavampaa jättää tytär isälle hoitoon.
Vanhempana lapsi ehkä ymmärtää paremmin näitä kuvioita.
Vastaavia draamoja on maailma täynnä nykyaikana, ei mitään väliä jos on pieni lapsi ja aviopuoliso, jos löytää " paremman " " rahakkaamman " niin siinä ei entinen perhe paljon paina vaakakupissa.
No on se nisti ja rikollinen. Tuomiota B odottaa!!!
Päinvastoin häpeää että mikä silikonitötteröhuuliketkaperse siellä nyt muka emännöi suoraan oikeuden istunnosta tulleena.
Samaa mieltä. Ja kunnollinen työssä käyvä tai uraa tekevä normaali nainen jolla jotain elämänarvojakin.
Nimenomaan yhdessä isän ja äidin kanssa.
Äidin kanssa yhteen isä tuskin koskaan menee, se saaga on loppuun kaluttu !
Olisi mielenkiintoista tietää mitä Isbelle juttelee?
Melkoinen esitys eilinen perunan keitto. Aivan kädetön ihminen Sofia 😂
Säälittävää kuvata perunoiden keittämistä, mutta jos ei muuta osaa 🤷♀️
Sofia lämmin kuppi 😂
Martinahan ei juuri tälläistä jaa,tämähän normaalia suomalaista elämää,arkinen ruoanlaitto ja yhdessä olo.Minusta hyvin kotoinen kuva..
Espanjan leiri🙄😉🙃
Hyvä, että vielä nykyäänkin syödään perunaa. Martinahan kyllästää ja lihottaa mukuloita pastalla.
Kivaa kotoista puuhaa on ruoanlaitto 😊. Kateelliset keksivät sylkeä pieniinkin asioihin myrkkyä 🤮.
...missä leiriläisten maksamat rahat?
Sofia on normaali nainen,minäkin keitän perunoita,aika usein.Kommenttisi kertoi että sinun tapauksessa tyhjästä on paha nyhjästä.Sofia elää normaalia elämää,sekö ottaa pannuun
Mitä ?? Ihan tavallisesti keittää perunoita, mikä sinua riivaa? Oletpa ilkeä ihminen!
Itse olet säälittävä, häpeä jos osaat!
Mielestäni vaihtuvien miesten siivellä eleleminen ei ole normaalia elämää. Se on lokkeilua eli loisimista. Piste.
Martina kyllä jakaa ruoanlaitosta kuvia 🙏
Normaali nainen 🤣🤣🤣🤣🤣kaikkee kans😄😄😄
Eikö teillä nyt ole muuta tekemistä kun miettiä ja kommentoida tuiki tuntemattomien ihmisten tekemisiä 🤣 Tekee ne niin tai näin, niin mikään ei ole teille mieleen. Painukaa pihalle tietokoneiden ja kännyköiden näpläämisen sijaan, siellä on kesän viimeisiä kauniita ilmoja.
Miksi sinä ahkera ulkoilija olet täällä näpläämässä kännykkää tai tietokonetta?
👍👍👍👍👍👍👍😁.
Martina on esitellyt lapsilleen miehet heti kättelyssä, että aivan turha arvostella Stefua. Kuka onkaan päivittäin negatiivisen julkisuuden takia otsikoissa? Äiti ihminen puolialasti hilluu milloin missäkin. Firmansa ajaneet nämä kaksi pahoinvointivalmentaja, nyrkkisankaria pahoihin vaikeuksiin jo alkumetreillä, että en ymmärrä mitä puolustamisen arvoista löytyy kyseisestä henkilöstä, joka on kaikilla mittapuilla nolannut itsensä aina uudestaan ja uudestaan, mitään myönteistä kehitystä ei ole tapahtunut vuosie saatossa.
Martinalla jymätähnyt vuosien takainen " viidakon tähtönen " päälle niin pukeutumisessa kuin henkisesti.
Osuva kommentti
Sinänsä ymmärrettävää koska tuo oli sitä Martinan parasta aikaa ja alitajuisesti ihminen kaipaa niitä aikoja silloin kun menee huonosti.
Pissikset ihmettelee kun Sofia keittää perunoita.
Ihan suomalaiseen ruokakulttuuriin kuuluvaa juuresta.
Isbe varmaankin ihmettelee, että noinko se tapahtuu...
Heillä syödään vaan hiilari-kyllästettyä pastaa suoraan pussista kiehuvaan veteen.
On hienoa, että edes Sofia viitsii näyttää Isbelle, miten sitä oikeaa ruokaa tehdään.
Reiki-Annen luona syövätkin varmaan vain eri makuisia nuudeleita.