Vinkki sinulle nainen

Olen tyytyväinen kun ilmat alkavat viilenemään, pidän keväästä ja syksystä enemmän kuin kesästä. Sinä tunnet minut tarpeeksi hyvin osataksesi arvata mikä tuo itsekäs syy on.
41564
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 41

Vanhimmat

En tiedä kenelle tämä on, mutta en osaa arvata syytä. Ihan toiseen asiaan liittyen taitaa olla niin ettei nyt taida olla tarvetta puhua yhdenkään sellaisen kanssa jonka etunimen tietää.

Äänestä
  • Kirjoita mies ihan omalla sukupuolellasi. Vai etkö muista et teit tämän provon naiselle osoitettuna.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kirjoita mies ihan omalla sukupuolellasi. Vai etkö muista et teit tämän provon naiselle osoitettuna.

    Niinpä. Saman huomannut.

    Äänestä

tiedän, ne ovat lasiais-samentumat sinulla, silloin on mukavampi olla syksyllä kävelemässä, kun ei ole kirkasta kesäaurinkoa.

harmi, vain että olen tästä lähtien aina näköjään omaisten parissa,

joskus toivoisin että olisit ihastunut johonkin parempaan kuin minä.

mutta, en tule ikinä pettämään sinua kenenkään kanssa, siitä voit olla varma.

joskus juttelee ihmisten kanssa, ja on vähän hassu, kun yrittää selvittää päänuppiaan, mutta kaiken kaikkiaan sinä olet tärkein.

tuossa ensi vuonna aloitan, no, joogan harrastamisen kaverini lähellä, ei se vaadi paljon muutama kerta viikossa, sen jaksaa.

ainoa, että pitäisi kerätä rohkeutta, kun on tottunut tähän samaan elämäntyyliin täysin jo, pitäisi rikkoa rajat jo pikku hiljaa.

se on sopiva harrastus minulle.

en tiedä, tunnen itseni todella onnekkaaksi, viimeinkin elämässäni, ja voin luvata että hitaasti askel kerrallaan, harrastan liikuntaa, yms.

ja pidän itseni kunnossa.

se, vain huolettaa että olet näin paljon täällä palstalla,

voit olla huoletta, kyllä minulla menee ihan hyvin ja ensi vuonna aloitan harrastukset, nuo.

Äänestä
  • Kiva kuulla että sinulla menee paremmin. Hyvää elämää sinulle missä ikinä kuljetkin.

    Äänestä

Minä pidän kesästä ja syksystä.

No ymmärrän kyllä itsekkäät syyt mutta haluan viälä pojan jonka näen itseni kasvattamana .

Tietysti poika on aina poika vissiin 25 asti
Mutta Se saa yksinhuoltajalta lapsilissöö 17-vuotiaaks asti.

Äänestä

Ei tämä mulle ole (koska en tunne häntä hyvin), mutta samat sanat. Tykkään enemmän viileästä kuin kuumasta. Ja on toinenkin erittäin itsekäs syy miksi olen odottanut syksyä nyt tavallista enemmän.

Äänestä

Oletko lihava, jotta kärsit kesän lämmöstä, vaikka Suomen kesähän vain harvoin on kovin kuuma?

Äänestä
  • Minä sivusta oon kärsinyt kuumasta lapsesta asti, ei liity painoon mitenkään. Se alkaa sattua päähän, huimata ja oksettaa. Kai se on nin sanottu "auringonpistos". Verenpaine mulla on matala, oletan sen liittyvän siihen, helposti huippaa muutenkin. Me vaan ollaan niin erilaisia, me ihmiset.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Minä sivusta oon kärsinyt kuumasta lapsesta asti, ei liity painoon mitenkään. Se alkaa sattua päähän, huimata ja oksettaa. Kai se on nin sanottu "auringonpistos". Verenpaine mulla on matala, oletan sen liittyvän siihen, helposti huippaa muutenkin. Me vaan ollaan niin erilaisia, me ihmiset.

    Matala verenpaine on ilmeisesti monellakin se syy että kuumuus ei tee hyvää. Viileällä on helpompaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Matala verenpaine on ilmeisesti monellakin se syy että kuumuus ei tee hyvää. Viileällä on helpompaa.

    Kyllä nyt on ollut jo viileää iltaisin. Tykkään kuitenkin auringonpaisteesta, se tuo energiaa.

    Äänestä

  • On se ollut poikkeuksellisen kuuma monena kesänä viimeisen kymmenen vuoden aikana. Miten paljon ylipäänsä tajuat asioita vai oletko jotenkin vähä-älyinen?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Matala verenpaine on ilmeisesti monellakin se syy että kuumuus ei tee hyvää. Viileällä on helpompaa.

    Minulla on matala verenpaine enkä ole huomannut, että lämpö ulkona erityisesti haittaisi, vaan lämpötilan vaihtelu, veto ja kylmä tuuli tekee pahaa.

    Kun ensin tulee hiki ja sitten tuuli ja veto tekee migreenimäisen huonon olon, välillä pitää oksentaa ennenkuin olo helpottuu.

    Sama on saunan kanssa, en kestä kylmää vetoa saunan jälkeen ollenkaan enkä mitään tuulettimia lämpimällä säällä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    On se ollut poikkeuksellisen kuuma monena kesänä viimeisen kymmenen vuoden aikana. Miten paljon ylipäänsä tajuat asioita vai oletko jotenkin vähä-älyinen?

    Mitähän tuollakin tarkoitat? Täysin seko juttu?

    Äänestä

siis, minäkin kärsin lasiais-samentumista ja ne ovat pirullisia kesäaikaan kun aurinko helottaa kirkkaalta taivaalta.

katso kuvia eye floater sivustoilta, niin ymmärrät.

erittäin selkeästi tämän ongelman.

Äänestä

Itsekkäät syyt?

Olet mustasukkainen naisen vähäpukeisuudesta?
Haluat pitää sylissä ja lämmittää ?

Äänestä
  • Tietenkin minä olen erittäin mustasukainen sinusta muutenkin!!! mutta en voi vaikuttaa sun päätöksiin mitenkään!sä jätit minut niin mitä mä voin sanoa sinulle yhtään mitään sun tekemisistä

    Äänestä

Tämä varmaan liittyy lämpöön jotenkin?

Äänestä
  • Siihen juurikin ja kaipaamani nainen tietää millä tavalla.

    Äänestä

Syksyn tullen alkaa kaivata sitä kainaloa, missä nuuhkutella toisen feromoneja.

Äänestä
  • Kesällä kaivattu taas jokaista bikinimisua!

    Voi voi näitä pettäjä ukkoja

    Äänestä

  • Ensi kesän kuitenkin vietät sitten taas kullikarusellissa. Yäk.

    Äänestä

Syksyn aurinkoiset kirpeät päivät ovat hienoja, ja pimenevät illat antavat luvan rauhoittua teemukin ääreen.
Syksyn lapsi

Äänestä
  • Ja värikkäät puut ja pensaat auringonpaisteessa aivan ihanaa syksyn tunnelmaa.

    Äänestä

Tiedän kyllä.

Äänestä
  • Anna vinkki siitä mitä luulet.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Anna vinkki siitä mitä luulet.

    Kesällä ei nähdä...syksyllä taas...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kesällä ei nähdä...syksyllä taas...

    Sanoo taas joku sivusta. Kyllä näemme nytkin mutta tiedän tuon ..

    Äänestä

Ensinnäkin työsi on liian hikistä kesähelteellä. Tykkäät käydä sienimetsällä ja ruskaa ihmettelemässä, unohtamatta metsästystä, peurat, kauriit, hirvet ja riekot. Hyvä ruoka on syy odottaa syksyä. Mn

Äänestä
  • Mitäs tolleroi tollo mia_ei_mia tietää?

    Syötetäänkö räyhänhengelle raamattu alkupalaksi?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mitäs tolleroi tollo mia_ei_mia tietää?

    Syötetäänkö räyhänhengelle raamattu alkupalaksi?

    En ole mikään Mia

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mitäs tolleroi tollo mia_ei_mia tietää?

    Syötetäänkö räyhänhengelle raamattu alkupalaksi?

    Senkus syöt, kun tuket joka ketjuun räyhäämään kuvitelluille henkilöille.

    Äänestä

Kedon kukat ja sen hyönteisten lento oikeaan suojaan, juuri oikeaan aikaan ratkaisevat pulmasi. Itsekkyyden edelle menevät vieläkin tärkeämmät elämän halut ja tarpeet.

Äänestä
  • Rakastan luontoa,
    Ehkei se sovi sinulle.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Rakastan luontoa,
    Ehkei se sovi sinulle.

    Kaunishan tuo on.

    Äänestä

Metsästys. Synttärit.

Äänestä

Ja jäät tulee hallille.

Äänestä

Routa porsaan kotiin ajaa.

Äänestä
  • Hih ... hih. Tämä sopii niin hyvin mulle, kun kylmän tullessa alkaa kyllästyttää ulkohuussi ja pihasauna. Silloin kaipaa takaisin kaupungin lämpöön, missä sauna käynnistyy napista j tiet on liukkaalla hiekoitettu.

    Äänestä

Tiedän kyllä, sillä kerroithan syyn minulle 😉🙃

Äänestä
  • Eikö siis olekin melko looginen tuo järjestys siltä kantilta ajateltuna? 😊

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Olen tyytyväinen kun ilmat alkavat viilenemään, pidän keväästä ja syksystä enemmän kuin kesästä. Sinä tunnet minut tarpeeksi hyvin osataksesi arvata mikä tuo itsekäs syy on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu