Alavuden köyhin mies

Anonyymi

19

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Alavudella on jo ennestään kaiken menettänyt köyhä äijä , joten ei aloittaja esille nostama suinkaan eka oo .

      • Anonyymi

        Haluan nyt kokoomuslaisena ehdottomasti korostaa että jokainen on oman onnensa seppä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Haluan nyt kokoomuslaisena ehdottomasti korostaa että jokainen on oman onnensa seppä

        Mitäs on tyhmyyttään roikkunut piIIun perässä liian kauan. On tullut aika maksaa aamupanot, kun sekin päivä lasketaan kun lähdet.
        Hiukka kallista koinimista, mutta hyvä meille rehellisille suomalaisille, kun joku maksaa verot aika monen edestä. 😁


      • Anonyymi

        Ei todellakaan eka, mutta eniten velkaa. Normi touhua Alavudella, sössiä hommansa silkkaa tyhmyyttään.


    • Anonyymi

      Ainahan se voi ajaa taksia ja kouluttaa uusia rallikuskeja joilla olis parempi tuuri.

      • Anonyymi

        Vois opettaa niille että kuinka löytää kiven sieltä mistä muut ei löydä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vois opettaa niille että kuinka löytää kiven sieltä mistä muut ei löydä.

        Löytää myös kaikenlaisia kummajaisia sieltä tieltä


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kyllä sinun pitäisi löytää jokin yhteys Paavoon ja Aulikseen, sekä Hilkkaan jo pikku hiljaa tällä mesomisellasi.

    • Kuulemma esiintyy veskun hönö sarjas ens vuonna escort seuralaisena kaupan leirintä alueella

    • Anonyymi

      No se on tuo Alavuden tapaus yksittäis tapaus, eikä siihen yleisellä tasolla otettane mitään kantaa. Toista se on yleisellä tasolla Sanna Marinin rahankierto, kun kaikki suomalaiset menettävät kaiken, ulosmitataan kaikki ja velkaa jää satojamiljardeja monien sukupolvien maksettavaksi .Ja vielä nekin kokoomuksen ulkomaiset sijoitukset ja EU. Huijarit veivät rahat, sinne meni duunareille luvatut vappusataset. Siihen, kun vielä maskit tuppisuille suun eteen laitetaan ja coronan pelko persiissä juoksennellaan lomailee ulkomailla perseaukiisina, valtion kyydillä rahdataan.
      Finnairin koneille 600 miljoonaa, ettei pyllähdäisi ja työperäiset partainsinöörit pääsisi matkustelee.

    • Anonyymi

      Näin....

      • Anonyymi

        Akseli oli poliisi ilman koulutusta.
        Maalaistenliiton huutoäänestyksellä valittiin Osuuskaupan rappusilla.


    • Anonyymi

      Haluan näin demarina ja sosialistina ilmaista mielihyväni tämän uutisen johdosta.

    • Anonyymi

      Eiköhän jm epäonni johtunut ihan ulkopuolisista jotka katkerana kadehti , on se kummaa, kun k, l, joka toista sukupuolta ei mitään komenttia,, tai olisiko ex kiinteistö välittäjä edes kiinnostava ?

    • Anonyymi

      Niin kylällä oli silloin kaksi volkkaria. Akseli I:llä ja Akseli S:lla. Olikohan Akseli S:n volkkari sitten Niemistöntien risteyksessä poikittain?

      • Anonyymi

        Keinosiementäjälläkin oli kuplawolsu.
        Sähkömies ajeli Fiat kuussatasella.
        Alavuden topparoikan miehillä oli Skoodia.
        Vain maalaisliittolaiset sai ajella jurrissa sekä ilman ajokorttia.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      11
      2714
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      109
      2550
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      177
      2400
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      151
      2039
    5. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      124
      1634
    6. Kristityt kastoiva alunperin upottamalla - upotuskaste annettiin vain uskoon tulleille aikuisille

      Raamatussa on käännösvirhe. Kaste tulisi olla upottaa veteen, jota kreikan sana baptizo tarkoittaa. Aluseurakunta kast
      Kaste
      458
      1099
    7. Nyt mä vihaan sua kyllä

      Jos sä oot oikeasti tämä takana! En ois ikinä susta uskonut! 😠☹️
      Ikävä
      74
      797
    8. Mitä tekisit ensimmäiseksi??

      Jos hänet näkisit kahden kesken!!
      Ikävä
      45
      777
    9. Muslimiyhteisö jyrähti - Kova vaatimus Orpolle ILtalehti

      Eiköhän se ala olla aika pistää stoppi noille muslimien vaatimuksille Suomessa ? Ei Suomessa ole pakko oll
      Maailman menoa
      151
      713
    10. Kievarin pöydät

      Minkä helvetin takia kievarissa on laitettu pöytä laulajan taakse. Siellä huutavat nuoret niin että et omaa ääntäsi kuul
      Suomussalmi
      15
      712
    Aihe