Tämä herkku ei taida paljon joensuun / P-Karjalan asioita viedä eteenpäin. On ilmastopiireissä hunajapupuna tuhoamassa yhteiskuntaa vahvasti.
Mitä asiaa Hunajapupu Krista Mikkonen ajaa?
Anonyymi
15<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Mikkonen on nykyjoensuulaisen naisen näköinen. Aikoinaan Joensuu oli tunnettu kauniista naisistaan.
Viherministeri Mikkonen on suurin katastrofi itä-suomelle sitten jatkosodan.
Täysin kotiseutunsa asukkaat ja heidän tarpeensa unohtanut, pääkaupungin kerrostalovihreiden ohjailema ja manipuloima juoksutyttö vailla pienintäkään todellisuuden tajua. Pää pilvissä ja jalat tukevasti ilmassa perivihreään tapaan.
Onko elintasosi laskenut kuinka rajusti Mikkosen aikana ja juuri hänen takiaan?
On.++6%+jo+tämän+hetkisen+tilanteen+mukaan.++Jos++jatkaa+mauden+loppuun+ministerinä+niin+putoaa+tuonne++15%++nurkille.
Jokainen askel muka "ilmastoystävällisempään elämäntapaan" käy veronmaksajien kukkarolle ja tätä sähköautopolitiikkaahan, lue; ilmastonmuutoshuijausta, Mikkonen vihreineen juuri ajaa.
Naurettavaa on että meillä on suuret metsävarat ja soissa turvetta mutta näitä, omia luontaisia ja uusiutuvia energianlähteitä ja raaka-aineita ei saisi muka käyttää että maailma ja ilmasto pelastuisi. Täysin älytöntä ajattelua!
Jos vihreät pääsisivät toteuttamaan utopiansa niin koko suomihan olisi kivikaudella, mutta epäilenpä kovasti että olisikohan viherjohto itse kuitenkaan valmis tinkimään elintasostaan, kuten he vakaasti kansalle suosittelevat...
Vihreille on ollut suuri yllätys etttei viesti enää pure ja se on nyt johtanut epätoivoisiin irtiottoihin. Uskottavuus on mennyt, suomalaiset luottavat SDPn politiikkaan.
Minkähän puolueen ministerin saisi lapioimaan rahaa duunarin säkkiin näinä(kin) aikoina?
Toivottavasti viherfascisteista ei kuulla enää seuraavien vaalien jälkeen.
Mikkonen on hyödyllinen hölmö, joka tanssii täysin Helsingin pillin mukaan. Taitava veto vihreiltä nimittää ministeri täältä pääkaupunkiseudun ulkopuolelta omiin tarkoituksiin. Osaakohan ajatella mitään omilla aivoilla? Ennen oltiin todella innoissaan kun oli omasta maakunnasta ministeri ihan puoluekannasta riippumatta.
...ja oman maakunnan hylkäämisestä huolimatta.
Kyllä se niin taitaa olla että jätkästä tulee huono herra.
Sama taitaa päteä näihin mehtäläisiin jotka sattuvat pääsemään kansanedustajiksi, saati jopa ministereiksi.
Älkääpäs nyt. Vihreään politiikkaan kuuluu lopettaa turvetuotanto. Töttömiksi jääville voidaan maksaa lainarahalla korvauksia ja turve polttoaineena voidaan korvata Australiasta tuodulla kivihiilellä , kuten Helsingin kaupunkikin esimerkillisesti tekee.
Myös kotimainen maataloustuotanto voidaan lopettaa hanhien ruokatarpeita lukuunottamatta.
Toki ministeri Mikkonen ajaa puolueensa politiikkaa ja voihan se tietysti vähän näitä syrjäalueita kirpaista mutta tärkeintä, että Kehä III :n sisällä menestytään ja hyvin voidaan.
Vihreät noudattavat entisen papin neuvoa: älkää tehkö niin kuin minä, vaan niinkuin minä saarnaan.
mualaisliitto-mtk:n pummilla,
on hirmuinen hätä,
ettei suakkaan milijuunoo surkeasta suostaan...
Lopetetaan vaan turvetuotanto ja turpeenpoltto, eikä polteta puutakaan.
Tuotetaan mieluummin veronmaksajien kustannuksella kallista korvaavaa energiaa tilalle ihan vaikka maan- ja metsänomistajien kiusaksi. Mitäs omistavat, niin kele!