Muumimamma Tarja Halonen on taas ollut vauhdissa. Juuri kun oikeusoppineiden moitteet hänen käytöksestään ovat loppuneet, niin uusi koku nousi vähemmän hienovaraisesta kommenteista läntisen naapurimme koronan hoidosta. Hänen mielestään kai itäisen naapurimme koronnatilanne sensijaan ei kaipaa huomiota. Ex-presidentltä hyvin noloa käytöstä. Toki Ruotsin tilanne on huono, mutta ei se siitä muutu hänen moitteensa vuoksi. On parempi olla hiljaa ja antaa ruotsalaisten itse hoitaa tautinsa.
Naapuruussuhteet koetuksella
Anonyymi
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Saavat hoitaa kunhan pysyvät poissa Suomen rajojen sisäpuolelta.
Vaan eivätpä pysy. Kyllä tuollaista sakkia voi moittia.
Sananvapaus on, muttei tartuntatautien levittämisen vapaus kuulu sivistyneeseen käytökseen.
Halonen on yksi suomalainen muiden joukossa ja hänellä on oikeus kertoa mielipiteensä.
Samoin presidentti Niinistöllä.
Ihmettelen tätä hiljaa olon vaatimista. Me suomalaiset ollaan tarpeeksi tossukansaa jo muutenkin.
Verratkaa muiden maiden esim. päättäjien sanomisiin.
Kaiki ei näy kestävän kuulla totuuksia. Tämmöset , vähän enemmän maailmaa nähneet osaavat vaan katsoa maailmaa avarammin, eikä niinkun nämä nykypoliitikot vessapaperi rullien ,läpi josta ei näe kun OMAN NAPANSA.
Kyllä Halonen saa ilmoittaa kantansa, mutta pitää olla tasapuolinen. Miksi jätti mainitsematta idän naapurimme, Venäjän, jossa siellä riehuu valtoimena myös sama korona Putin hoidossa.