Lempäälän liikenne

Anonyymi

Olen menevänä kesänä liikkunut kunnan eri katuja ja teitä. Täytyy sanoa, että monenlaista kaaharia liikkuu kaduilla ja teillä. Ylinopeudet on usein hurjia, valvooko niitä lempäälässä kukaan.

13

204

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Enemmän olen huomannut ei-sujuvaa liikennekäyttäytymistä joka on suurempi murhe nykyään. Ajetaan alle sallitun enimmäisnopeuden, hidastellaan risteyksissä, pysähdytään turhaan esim. liikenneympyrään tullessa.

      Liikaa ikääntyneitä 60v kuskeja liikenteessä ja naiset liian arkoja ajamaan ikään katsomatta.

      • Anonyymi

        Pitäisi ottaa mallia vaikkapa espanjasta jossa liikennemäärät aivan eri mutta silti päästään aikataulussa perille. Jos joku tumpeloi torvi soi heti ja lyömistäkin tapahtuu. Opettaa takkuajat tavoille.


      • Anonyymi

        Kyllä vanhemmat ihmiset ajavat monesti paremmin kuin nuoret klopit jotka eivä välitä mistään liikennesäännöistä. Nopeudet on hurjia.


    • Anonyymi

      Kyllä toi yksityisteiden liikenne on tosi ongelmallista. Missä nopeutta ei ole rajattu esteillä niin kaahareiden nopeudet tosi korkeita.

    • Anonyymi

      Osansa kaahaukseen tuo huumevälittäjät ja käyttäjät jotka ajavat samoja yksityisteitä suurilla ylinopeuksilla eri puolilla kuntaa. Laittakaa rekisterit ylös.

      • Anonyymi

        Ott Tänak on kyllä parempi kuski kuin yksikään Lempääläläinen kaahari.Kannattais soveltaa Virolaista liikennekulttuuria enemmän niin hautureillakin olisi enemmän asiakkaita.


      • Anonyymi

        Joo, ja mopoterroristit viritettyine mopoineen. Näyttää heidän käyttäytymisensä teillä olevan täysin säännöistä piittaamatonta.


      • Anonyymi

        Laitettu on ja lähetetty eteenpäin. Merkillistä ettei nuo huumelevittäjät maksa yksityistien tiemaksuja vaikka käyttävät teitä kymmeniä kertoja vuorokaudessa.


    • Anonyymi

      Kirjaston hyllyltä löytyvät painokset edustettuna hyvin tässä(kin) häriökäyttäytymisessä, Moisionaukean pysäköinnistä puhumattakaan. (Ei auta polliisi eikä parkkipirkko). Lisääntyneet muutoinkin kylän katukuvaan..

    • Anonyymi

      Hui kauheeta, hirveetä tuo liikenne, voi voi kun liikenteessä on muitakin kuin minä, siisä minä ja minun oikeuteni.

      • Anonyymi

        Jos kyse olisikin oikeuksista niin helppoa olisi. Mutta kun kyse on siitä ettei noudateta sääntöjä. Ajellaan kuinka itseä huvittaa.


    • Anonyymi

      Voi kun ette sitten päässeet sinne poliisiopistoon,
      no pihapoliisia voi leikkiä aikuisena
      ja itkeä kuin pikkulapsi menetettyä nuoruutteen,
      voi teitä lapsikullat........

      Ihan kauheeta kaahaamista ja vielä paremmalla autolla kuin minulla, siis ihan hirveetä.....

      • Anonyymi

        Ei ollut mtään asiaa polliisiksi, jalka ja käsi oli hajalla nuorena ajetusta mopokolarista. Lisäksi maksettavaa viritetystä vehkeesta haettiin pakkolunastuksilla vuosia. Nyt on alla hyvä iso auto mutta ei tule edes mieleeni ruveta sillä terrorisoimaan muita tienkäyttäjiä. Kun sitten sain auto korttini 50 vuotta sitten niin nimismies teroitti mieleeni painottaen, että sen pysyvyyden edellytys on noudattaa liikennesääntöjä, ja yhteiskunnan lait ja järjestys on yhteisön elämän sujumiseksi laadittuja. Lopuksi hän sanoi, että jos haluat olla muille paskiainen ja öykkäri liikenteessä ja muutenkin niin hän tulee puuttumaan asiaan lain hänelle antamalla valtuudella. Silloin poliisi vielä pamputti eikä pelennyt ja tuli sitäkin saatua jokusia kertoja. Näin jälkeenpäin katsottuna aivan aiheesta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      162
      2519
    2. 80
      1097
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      236
      997
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      121
      976
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      74
      813
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      81
      676
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      96
      591
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      50
      566
    9. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      542
    10. Ei siitä mahdollisesta suhteesta

      saa kukaan tietää jos niin haluat❤️naiselle
      Ikävä
      36
      498
    Aihe