Mistä suoratoistopalvelusta voi katsoa Lost TV-sarjan?

Anonyymi

Mistä suoratoistopalvelusta voi katsoa Lost TV-sarjan?

6

2543

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos olet kuullut semmoisesta palvelusta kuin kirjasto niin kyllä löytyy ; )

    • Anonyymi

      Ei tarvitse kirjastoa eikä suoratoistopalveluja. BD-boxi hyllystä kätöseen ja levy pyörimään. Sarjan hahmoihin tykästyy kyllä niin, että kestää uusintakatselutkin, on juonenkäänteistä sitten mitä mieltä tahansa.

      Muita Damon Lindelofin ideoimia sarjoja, jotka kannattaa katsoa ovat The Leftovers (3 seasonia) ja Watchmen (1 season). Käsikirjoittamistaan elokuvista ehdottomasti paras on väkivalta- ja nettikulttuuria ja punaniskat vs liberaalit -asetelmaa parodioiva The Hunt.

      📼

    • Anonyymi

      Minäkin etsin tänään Lostia, mutta ei näytä olevan laillisesti saatavissa Suomessa.

      Jos joku kysyy, mistä löytyisi suoratoistona, niin täällä neropatit neuvoo kirjastoon. Hohhoijaa.

      • Anonyymi

        Neuvoisin lisäksi kirppareille. Ainakin viime vuonna näin monissa paikoissa ympäri Suomen dvd-boxeja myynnissä 4-5 euroa season. Tietty pitää olla myös soitin ja tv, joilla toistaa. 10" puhelinnäyttö ei ole paras toistokanava tällekään sarjalle.

        Itse olen ostanut kirpparilta 10-15 eurolla/setti kokonaiset sarjat Breaking Bad (BD), Mad Men (dvd) ja X-Files boxi seasonit 1-9 kaksi leffaa (dvd), Alias (dvd), Mullan alla (dvd), The Shield (dvd), 24 (dvd), Buffy (dvd), Angel (dvd), Rome (dvd), Deadwood (dvd), True Blood (BD), Dexter (BD), Sopranos (dvd), Silta/Bron/Broen (BD) jne. jne.

        Lisäbonuksena kommenttiraidat ja making of -extrat, joita ei suoratoistoista löydy. Ymmärrän kyllä sitäkin, että joillekin fyysinen media on kirosana, mutta itse ainakin hankin sen oman kappaleen hyllyyn, jos jostakin pidän, niin kauan kun fyysistä formaattia ja toistolaitteita vielä on olemassa. Korona saattaa kyllä muuttaa tämänkin elokuvien jakelutavan pysyvästi suoratoiston suuntaan ja fyysiset levyt jäävät sitten tyystin pois. Disneyn ostettua Foxin mentiin ilmeisesti jopa siihen, ettei 4K BD-julkaisuja enää Foxin leffakirjastosta harkita, näin muistan lukeneeni.

        Jos jotain ei ole laillisesti suoratoistossa --- niin sitten ei ole. Se on itse asiassa riemullinen asia aikana, jolloin millenniaalit ovat oppineet "valmiiseen pöytään", että kaikki löytyy parilla klikkauksella tavalla tai toisella netistä, eikä mitään tarvitse omistaa. Eikä tämä ole pottuilua, vaan erilaisen kulutustottumuksen aikana syntyneenä ei aina viitsi olla netin orjana tai palveluntarjoajan koekaniinina tai seurannassa siihen, että haluaa katsoa jotain.

        LOST on kuitenkin sen verran suosittu sarja, että jos ei sitä just tällä hetkellä mistään löydy, niin voin lohduttaa, kyllä se ennemmin tai myöhemmin valikoimiin tulee.

        📼


    • Anonyymi

      Kiitos paljon neuvoista

    • Anonyymi

      Minusta se metsä-rymistelijän paljastuminen joksikin hemmetin jättiläis-siittiöksi oli melkoinen pettymys, mutta kun löysivät sen luukun maasta, se oli mielenkiintoinen tapahtumasarja siitä eteenpäin. Lost oli ensimmäinen tasokas sarja, jota seurasin. Sitten niitä alkoi tulla paljonkin, kuten Prison Break, jne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7573
    2. 107
      5648
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5067
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      139
      4466
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3160
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      52
      2867
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2779
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2397
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2384
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      1986
    Aihe