Norjan mestarit - Suomen mestarit 5-0 !!!

Anonyymi

Molde - KuPS, tylyt loppulukemat. Tämä on Veikkausliigan todellinen taso. Ja Norja ei ole edes pohjolan ykkösmaa. Ja viime vuosina silloinen mestari HJK kävi tippumassa jollekin Viron/Balkanin jengeille. Suomessa ongelma lienee siinä, että joka tasolla herrat vetää isot palkat välistä ja sitten pelaajien kehittämiseen ei yksinkertaisesti jää rahaa. Eli omaan napaan tuijottaminen ja silkka ahneus estää menestyksen kansainvälisillä kentillä.

3

197

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tässä oiva esimerkki siitä,mikä ero on potkupallolla ja jalkapallolla. Kuopio voisi potkupallohuuhaan sijaan keskittyä älylliseen kehitykseen.

    • Anonyymi

      Jos ei katsojia käy peleissä, eikä seura saa hankittua tarpeeksi sponsoreita, helppo ratkaisu on hommata halpoja tusinapelaajia vaikkapa Afrikasta. Omien junnujen kehittäminen vie vuosia, eikä kaikista tule hyviä pelaajia, joten onhan se ymmärrettävää, että moni seura valitsee helpomman tien. Kupsin touhussa naurattaa se, että seura otti tietoisesti aivan hirveästi velkaa, tehden järkyttävät tappiot, jotta voittaisi pitkän tauon jälkeen Suomen mestaruuden. Voittihan se, mutta Euroopassa pelit loppuivat nololla tavalla. Saa nähdä, koska Kupsin velat kasvavat niin suureksi, että se pudotetaan pois Veikkausliigasta.

      • Anonyymi

        Ari Lahdelta ei rahat ihan tuossa tuokiossa lopu. Eräs Suomen rikkaimpia ukkoja on KuPS:n pääomistaja.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      79
      1110
    2. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      111
      1100
    3. haluaisin paljastaa

      Kuka tämä :/ on
      Ikävä
      77
      561
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      493
    5. Taiteiden yö

      Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
      Kuhmo
      8
      456
    6. Hyvää yötä kaipaamalleni

      Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
      Ikävä
      16
      450
    7. Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?

      Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/
      Ikävä
      112
      441
    8. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      43
      428
    9. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      15
      406
    10. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      402
    Aihe