Miekkamies heilui kapponkadulla

Anonyymi

Onkos jotain tarkempia tetoja jo tästä kaverista? Paikallisten asukkaiden mukaan mies ei ollut tuttu eli todennäköisesti ei asu kapponkadulla.

14

96

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Todennäköisesti joku huumehörhö oli kyseessä.

    • Anonyymi

      Videolla joka oli kuvattu niin miehen äänestä päätelleen ei kyllä ollut ihan selvä. Huumeet ja/tai alkoholi varmasti mukana tapauksessa.

      • Anonyymi

        Voihan myös olla että kyseessä oli Kupittaalta karannut henkilö.


    • Anonyymi

      Poliisit onnistuivat talttumaan miehen joten eiköhän kuulusteluissa saada motiivi selville.

    • Anonyymi

      Huumehörhöillä ei mitään motiivia edes ole.

    • Anonyymi

      Mitä se teki siellä, videossa näkyy vaan kun se tepastelee kerrostalon edessä ja kohta poliisit laittavat rautoihin. Poliisin vanha ongelma-asiakas? Uhkailiko miekoilla? Tapahtui klo 21 aikaan eli jonkin verran normaaleja ihmisiä liikkeellä esim lenkillä.

      • Anonyymi

        Silminnäkijöiden mukaan mies näytti maahanmuuttajalta.


    • Anonyymi

      Kun kattoo minkälaista porukkaa sieltä tulee linja-autopysäkille, niin eipä tarvii ihmetellä.

    • Anonyymi

      Kaipolan tehtaan pääluottamusmies Ismo Salonen on kieltäytynyt vastaamasta kysymyksiin. Hän kieltäytyi myös Iltalehden haastattelusta. Tiedotustilaisuuden jälkeen hän kuitenkin nousi seisomaan ja antoi lausuntonsa toimittajille.

      – Sanotaan suoraan, vituttaa. Toinen on tietenkin pettymys. Anu sanoi, että tämä on murheellinen ja surullinen päivä. Sanoisin myös, että tämä on suomalaisen johtamisen rimanalituspäivä.

    • Anonyymi

      "Suomen tulevaisuus on taattu" kun samantyyppistä populaa on vaikka kuinka paljon nykyään kaikkialla pitkin Suomen niemeä.

      Poliitkot ovat tähän syyllisiä kun ei ihmisillä ole enää tulevaisuutta niin jälki on tämänlaista!

    • Anonyymi

      Nämä ongelmaihmiset on myös voimavara, tällä hetkellä pimeys on toistaiseksi ottanut vallan, peli ei ole menetty.

    • Anonyymi

      Mitä väitteitä! Ulkomaalaisen näköinen mukamas... Kuitenkin käyttää aivan selkeää suomen kieltä haistatellessaan!

      Filmillä talo, jonka edustalla tapaus sattunut, tunnistetaan osaketaloksi. No, kysytäänkin, onko näissä osaketaloissa kunnan vuokra-asunnoiksi otettuja tukiasuntoja, joihin asutetaan erilaisia erityisen tuen piiriin kuuluvia ihmisiä? Ja jos on, niin miksi ihmeessä näitä asuntoja otetaan osaketaloista? Kun kuitenkin suhteellisen suuri todennäköisyys on että asutettu henkilöllä ei ole riittäviä asumistaitoja! Ja kun ja jos nämä ovat tukiasuntoja, niin missä se tuki sitten on? Nämä tyypit jätetään aivan oman onnensa nojaan, heidät siis laitetaan sinne asuntoon säilöön ja toivotaan että kaikki menee hyvin tai tiedetään että kaikki ei tule menemään hyvin mutta olkoon nyt siellä!

      Tuon filmin kaltaiset tapahtumat - enkä muuten hyväksy että tuollaisi filmejä laitetaan someen, en tosiaankaan, mielestäni filmin kuvaaja ei ole mikään sankari tai ansaitse mitään mainetta (äläpäs nyt kuvaaja ota henkilökohtaisesti edellisiä sanoja, sillä enhän toki sinua tunne, tarkoitan vain, että en hyväksy tällaista ¨'tiedonvälitystä', olkoonkin vain että siinä on tekijän naama sutattu tunnistamattomaksi) - siis tuon filmin kaltaiset tapahtumat todistavat, että tyyppi jonkinlaista hoitoa tarvis, vaan sitä ei siihen kohdisteta...
      Noita tyyppejä siis asuu esim. tuollaisissa osaketaloissa vuokralla. Sekakäyttäjiä sekamuotoisen asumisen talossa!

      Eikös noi tyypit osaketaloissa asuvina haittaa jopa sellaisten omistusasunnoissa asuvien mahdollisuuksia saada kämppänsä myytyä.

      Niin, ja sitten jos jostain häiriötapauksesta ilmoittaa sossuun, kun tietää että tapaus on sossun asiakas, niin tiiättekö mitä,,, se sossu saattaa siellä asiakkaansa luona käväistä, mutta aukoo sitten päätään siinä rapussa kulkiessaan siitäkin tyypistä, joka sen ilmoituksen teki, eikä ilmoittajalla itsellään ole mitään asiakkuutta sossuun. Sellainen sossu Raisiossa! Elkeet kuin asiakkaillaan!

      • Anonyymi

        Yllä olevalla tekstillä on käytetty lain kansalaisille suomaa sananvapautta. Mielestäni huomattavasti järjellisempää sisältöä tuottaen kuin mihin nämä sekopäiset häiriöntuottajat kykenevät älyttömyyksissään suoltavat, vaikka toki eräät heistä itseänsä kovinkin fiksuina taitavat pitää...mitä taas eivät heidän mökellyksensä millään tavalla todeksi vahvista!

        Jotkut sitten joutuvat noiden älypäiden keskellä asumaan!


    • Anonyymi

      Älyttömyyksiä suoltaessaan osoittavat kuinka kakaramaisella asteella ovat... Onko toivoakaan kasvaa aikuiseksi?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7443
    2. 81
      5037
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4859
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4268
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      10
      3058
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2689
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2596
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      53
      2247
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2221
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1850
    Aihe