Rauman

11688
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

vaan,jos koet että ottelu ei mennyt niin kuin piti.
Sirkus on avatttu Raumalla.Voi kristus sentään!!!!

Äänestä

yksityishenkilö on kuulemma jutun takana.Ihmettelen vaan minkä takia.Eihän kukaan kai häntä siellä lyönyt.Kovasti Raumalaiset pelleksi ovat haukkumaan
mutta sieltähän löytyi oikein Pelle Hermanni.
Nyt on varmasti henkilön omatunto puhdas,kun olet nyt kaikkia auttanut tekemällä asiasta tutkintopyynnön.Tiedätte varmaan sellaisen nettisivun kuin kyttaajat.net.
Käykääpä siellä niin löydätte juttuja juuri tuollaisista ihmisistä joita toisten asiat tuntuvat kauheasti häiritsevän.Suosittelen asuinpaikan vaihtoa jonnekin lapin saloille.Siellä saa olla rauhassa inhottavilta kanssaihmisiltä!!

Äänestä
  • Kyseessä on lain mukaan korkeintaan lievä pahoinpitely joka on asianomistaja rikos ja tuskin kukaan esittää mitään vaatimuksia, joten eiköhän asia jää siihen.
    Ihan kuin poliisilla ei olis parempaa tekemistä. Ja sit joku IDIOOTTI menee ja tekee tutkintapyynnön tälläisestä asiasta. HUH HUH mitähän sen henkilön päässä liikkuu?? Tuskin mitään.
    Nyt taisin syyllistyä kunnianloukkaukseen. No ihan sama. Ei muuta kuin tutkintapyyntöä tekemään

    Äänestä

  • Poliisi kirjoitti:

    Kyseessä on lain mukaan korkeintaan lievä pahoinpitely joka on asianomistaja rikos ja tuskin kukaan esittää mitään vaatimuksia, joten eiköhän asia jää siihen.
    Ihan kuin poliisilla ei olis parempaa tekemistä. Ja sit joku IDIOOTTI menee ja tekee tutkintapyynnön tälläisestä asiasta. HUH HUH mitähän sen henkilön päässä liikkuu?? Tuskin mitään.
    Nyt taisin syyllistyä kunnianloukkaukseen. No ihan sama. Ei muuta kuin tutkintapyyntöä tekemään

    jos tapahtuu yleisellä paikalla.

    Äänestä

  • oikee poliisi kirjoitti:

    jos tapahtuu yleisellä paikalla.

    Että ei oo asianomistajarikos?? Jos tapahtuu yleisellä paikalla?

    Äänestä

mutta eihän toi kuulu urheiluun enään, että koko hifkin känttä raumalaisten päällä... Tokkopa asiasta mitään enempää tulee... tai en ainakaan uskoisi

Äänestä

Matikainen on heti haukkumassa ilmoituksen tekijää "hörhöksi", vaikkei edes tiedä henkilöä. Mielestäni saisi henkilö nostaa syytteen kunnianluokkauksesta. Hifkin johdon mukaan asia on valitettavaa...miksiköhän, jos ovat syyttömiä???
Ilmoituksen tekijä on yksityishenkilö, poliisin mukaan jääkiekon suhteen puolueeton.
Pentti on pelle...

Äänestä
  • muitakin kuin hörhöjä, sitä Pentti ei tiennyt.

    Äänestä

Tätä Matikainen ei varmasti odottanut !

Koko neloskenttä joutunee käymään oikeudessa kesällä, ja Rauman poliisi kirjaa haastattelut !

Äänestä
  • ei ne nyt mihinkään oikeuteen joudu, eikä edes Rauman poliisilaitokselle..Pasilassa pojat kuulustellaan, jos kuulustellaan.

    Äänestä

  • päät putoo k makkonen oli aika typerä kommentti

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Poliisi kirjoitti:

Vauhdissa. Hitto mitä pellejä:
http://www.yle.fi/cgi-bin/tekstitv/ttv.cgi/?PAGE=216

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu