Tampere on

Tampere on kaunis paikka
27<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Nyt puhut kyllä vähän ja paskaa! Oletko nähnyt sen karmea tunnelin ja sen uittomallisen tunnelin?

Äänestä

Kadut oksennuksessa ja muussa saastassa.

Äänestä

Joko olet nähnyt Urosareenan luurangon?
Kauneus siitä on kaukana ja valmistuttuaan pahenee.
Koko kansitontti karmii.

Äänestä

Ei ole.

Äänestä

Totta, se roskaisuus ärsyttää suunnattomasti.
Terveisin Tampereen mies 46v.

Äänestä

Tampereella on Suomen kauneimmat nistit.

Äänestä

Luonto ja ympäristö ovat joskus olleet kauniit.

Äänestä

Kaikki on aina tosi huonosti.

Äänestä
  • Joskus on ollut kaunis. Muistan sen . No eipä ole enää. Huumekauppiaitten paratiisi. Kaduilla roskia ja oksennuksia. Onneksi Block festarit peruttiin. Eipähän tarvi katella huumekauppaa parvekkeeltaan kuten viime vuonna. Puiden kaadosta ja oksien katkomisesta kyllä huolehditaan mutta ei jakseta roskia kerätä ja siivota katuja.

    Äänestä

Avaajalla ei sitten ollut mitään älyllistä sanottavaa. Korjataan hieman kuitenkin avaajan toteamusta todellisempaan suuntaan: Tampere _oli_ kaunis paikka.

Äänestä

Niitä käytettyjä naamarättejä on joka paikassa.

Äänestä
  • Älä käytä naamarättiä Suomessa. Se on rikos

    Äänestä

Tampere oli kaunis ennen kaupungin rakentamista.

Äänestä
  • Liikaa, keskinkertaista tai selvästi rumaa rakennetaan aivan keskustaan.
    Kaupungin siluetti, joka on viime aikoina kehitysta kuvaamaan otettu termi, on muuttunut lähiömäiseksi/ja slummimsiseksi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Liikaa, keskinkertaista tai selvästi rumaa rakennetaan aivan keskustaan.
    Kaupungin siluetti, joka on viime aikoina kehitysta kuvaamaan otettu termi, on muuttunut lähiömäiseksi/ja slummimsiseksi.

    ..tai teollisuusalueen näköiseksi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    ..tai teollisuusalueen näköiseksi.

    Nimenomaan vanhat tehdasrakennukset antavat kaupungille viehättävän oman leimansa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    ..tai teollisuusalueen näköiseksi.

    Kangasalla kaikki mahtavaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Nimenomaan vanhat tehdasrakennukset antavat kaupungille viehättävän oman leimansa.

    Vanhat tehdasrakennukset ovat kauniisti suunniteltuja ja rakennettuja. Uudet rakennukset muistuttavat 60-70-lukujen nopeasti ja yksinkertaisesti koottuja teollisuushallieja tai varastoja.

    Äänestä

Naisen sukupuolielinten kirjo on mahtava. Ei ne värkit luomakunnan kaunistuksia ole, mutta kyllä ne kiinnostavat ja ovat haluttujakin.Sama pätee varmaan mieselimeenkin.

Äänestä
  • Siitä puhe mistä puute.

    Äänestä

Vetovoimaa riittää. Ja korona leviää.

Äänestä
  • Uros yhtiö menossa konkurssiin, sama on uros jäähallillakin edessä ,ellei veronmaksajia ( kaupunki,,) oteta maksajaksi. Kale Kummola se on tämänkin sotkun puuhamiehenä

    Äänestä

Ympäri Suomea asuneena sanoisin että Tampere on epäsuhtaisin näkemys kaupungista.

Äänestä

Tampere on diibadaa, kotimme.

Äänestä

Tampere on Suomen tyhmimmän naisen eli Iiris Suomelan kotikaupunki.

Äänestä
  • Espoolainen Emma Kari on hyvin mukana kisassa.

    Äänestä

  • Annakaisa Ikosen johtama taas. Voittaa Iriksen tyhjässä puhetulvassa mennen tullen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tampere on kaunis paikka

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu