että sun kohtaaminen on mulle helppoa. Ei ole ja mitä enemmän aikaa kuluu sitä jännittävämmäksi se muuttuu. Mulla on ennenkokemattomia tunteita sisällä ja ne pelottaa. Sä pelotat mua vaikka mä rakastan sua. Tai just siksi. Tahdon nähdä kyllä sut tietysti. Tahdon sut omakseni. Kyllä siinä alkaa jalat tutista pelkästä ajatuksesta, että suhun törmäisin. Kauniita unia kummitukselleni.
Älä vaan mies erehdy luulemaan
Anonyymi
54618
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 54
Vanhimmat
Hyvää yötä sinne myös.
Kiitos kun vastasit jotain.
Ai kuka vastasi_ei tietoa.
Ihan kivaltahan tuo kuulostaa.
Kiva jos siltä tuntuu :)
Ehkä nämä suhdepalstat ovat parempaa mielenterveyshoitoa joillekin kuin veronmaksajille kalliiksi tulevat kallonkutistushoidot.
Tämäkään aloitus ei ole naiselta .
Miksei olisi?
Tietysti on. Älä tuosta harhaisesta välitä. Itse lopetin sen viestien lukemisen jo aika päivät sitten.
Ei ole naiselta kyllä, samaa mieltä. Tuo itselleen kirjoitteleva harhaisiksi haukkuja yrittää tuossa välissä vaan popularisoida omaa valhettaan
🙈ja taas lähti lapasesta....
J-76 miksi teet näin. oletko sairas mieleltäsi täysin, en ole muuta kuin sairas ihminen,
joka on ollut yksin vain kaiken aikaa.
miten isä, miten hänen vointinsa?
miten saat hänet tolpilleen?
kauhea maksu psykoosista, jonka olen joskus kokenut.
En ole j, en ole syntynyt 76, olen aina ollut terve sekä henkisesti että fyysisesti, isäni on kuollut.
Hanki jotain hoitoa harhoihisi.
Miestä
Minua sinun ei tarvi jännittää eikä pelätä. Olen sama mies kuin ennenkin.Helppoa ei ole se, kun ei nähdä.
Se onkin vaikeinta tässä kun aika vaan kuluu eikä nähdä. Alkaa miettiä että ehkä ei enää koskaan nähdäkään. Se kirpaisee.
Niin, aikaisemmin naiset katsoivat miehen fyysisistä olemusta ja sitä että hän on terve, saadakseen lapsilleen hyvät geenit.
No maailmantilanne on muuttunut ja tänne on inkarnoitunut paljon sielunkumppaneita ja kaksoisliekkejä jotka saavat kumppanistaan tunteen. Mutta tuo kumppani ei ole helppo nakki, niin sanotusti.
Juuri teidät on tarkoitettu yhteen, joten voi olla että hänellä ei ole kokemusta muista, eli sosiaaliset taidot vähän hukassa.
Lisäksi kaksoisliekkien kohdatessa, ensin tulee itsetutkiskelu. Oman itsensä oppiminen. Ette siis pääse suoraan toimintaan, niin pelottaahan se.
Miehen kosketus
Eino Saari
En tunne mitään teorioita sielunkumppaneista tai kaksoisliekeistä. Ei liity tähän aloitukseen, tee oma aiheesta.
Oletko elänyt umpimetsässä vailla tietokoneyhteyttä tähän asti?
Minä luulen että valehtelet, joten et kelpaa meille.
Et kelpaa meille? Kenelle teille? En haluakaan teitä, ketä liette:) Tämä Ikäväpalsta on ainoa paikka jossa olen kuullut kaksoisliekeistä. Olin järki-ihminen ennen tätä ihastumistani aika pitkään, en kuluttanut aikaani lukemalla rakkaudesta tai muuta höpönlöpöä.
Hyväntahtoisesti haluaisin nauraa kun en pysty sitä pidättämäänkään. Olit järki-ihiminen.. mutta nyt kaikki on menetetty :D Onhan se hyvä että tiedostat asian sentään
Saa nauraa, ei ole kiellettyä.
Helppoa sen pitää ollakkin, en halua kohdata sua jos se susta tuntuu epämukavalle.
Sinä et ole hän.
Etkä sinä hän.
En niin, mutta meillä on molemmilla ikävä jotain.
Voidaanko alkaa seukata?
Ei kun mä haluan vain hänet :)
Samat on fiilekset kun yhtä joskus näkee. Varmaankin haluaa tappaa?;)
Toivottavasti jo nähtäisiin pian. ikävä! https://www.youtube.com/watch?v=1dGtu9LhROU
Ikävä mullakin. Alkaa tässä usko horjua, että hänet enää näkisin. Mutta elämä jatkuu, roskisautot kolistelee, nälkä ja jano on edelleen, koirat haukkuu ja karavaani kulkee. Maailma ei pysähdy vaikka sydämeni on pieninä palasina. Niin, et tiedä oletko hän.
En tiedä tuossa piti lukea. Korjaus.
Olipa kaunis kappale!
Haluan minäkin nähdä sinua, ja hieman jännittää. Mutta tiedän, että olet fiksu nainen ja siksi olen luottavainen. Kovasti kaipaan ja haluan yhteistä aikaa, ei vain taida olla niin paljon mahdollisuuksia. Mutta ehdottomasti haluan kokea läsnäoloasi. Eikä minua tarvitse jännittää tai pelätä, koska rakastan sinua ja suhtaudun ymmärtäväisesti epävarmuuteen enkä todella välitä vaikka mokaat tai jotain.
Kaunis viesti. Olet ymmärtäväinen ja kiltti mies selvästikin. Siltä hänkin vaikuttaa. Olisitpa hän tai edes siten, että hän olisi yhtä ymmärtäväinen kuin sä. On hän. Rakastan myös häntä.
Kenestä puhut noinkin kauniisti? Ei sovi ajatella että itselleni olisi mutta kaunista <3
Jos niin on tarkoitettu, tulemme näkemään vielä nainen. Ehkä useamminkin. Toivomus jonnekin jollekin, joka päättää oksalla ylimmällä. m>n
Tai sitten sattumalla mennään. Ei voi tietää.
✌🏻❤️
Kuules toi taitaa olla molemmin puolista,varmasti ihan luonnollistakin.Ihan tavallisia ihmisiä tässä ollaan puolin ja toisin.Kun kynnys on ylitetty niin eiköhän ala juttu luistaan niin yleensä käy.
Noinhan se menee kuten kirjoitat. Eiköhän se siitä lähtisi sujumaan.
Hyvää yötä. Aurinko on noussut monina aamuina.
Kiitos samoin aurinkoni.
Hyvää yötä sullekin. Aurinko nousee edelleen.
Aloittajalta
Isot tissit iso perä muuta ei tarvita.
Toi on hyvä ,ehkä jotain muutakin.
No sitten haet lähibaarista jonkun jos sulle ei muuta väliä ole.
Aloittajalta
No, vastasit trollin kommentiin. Ihan sivusta vinkki vain :)
Mitä väliä sillä on onko se trolli vai itäkeskeskuksen ville. En tunne kumpaakaan ja voin silti jotain vastata. Oikeat trollit tuskin tällä palstalla aikaansa viettää.
Sanoin että jotain muutakin,se tärkein mitä nupissa liikkuu.
Alapään "nupissa" vai?
Anteeksi vitsi :(
Huono vitsi.
This is bitiful song, ghost imagination. https://m.youtube.com/watch?v=1tw5CPxWkI8