Anni sirviö törkeetä plagiointia!

Anonyymi

Jotkut tollot vielä maksaa Anni Sirviölle neuvoista joita törkymuija kopioi Markku Tikalta.
Mutta valitettavasti Sirviö ei edes osaa kopioida oikein.
Vaarallista peliä antaa ketodietti neuvoja jos ei itsekkään tiedä mistä puhuu.

2

2166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On kyllä muutenkin vaarallistaa jonkun valmentajakurssituksen tai P T-koulutuksen jälkeen muutenkin alkaa "isottelemaan" ja ajaa yli kaikki yliopistotasonen tieto. Olen itse liikunnan ammattilainen (koulun käynyt) ja en missään nimessä ottaisi vastuulleni asioita jotka nokittelee virallisten suositusten ohi. Se on aika vastuu ottaa ihmisen terveydestä ite, jos alkaa omiin tietoihin tai jonkun vkl-kurssin jälkeen olla parempi kun jotkut tutkijat.
      Aika pahaa tekstiä löytyy valmentajam instasta
      "Ei, auringon valo ei ole vaarallista

      Ei, kuitu ei ole välttämätöntä suoliston hyvinvoinnille

      Ei, tyydyttynyt rasva ei ole pahasta

      Ei, punainen liha ei ole terveydelle vaaraksi

      Ei, kaikki vihannekset eivät ole sinulle hyväksi

      Ei, kolesteroli ei tuhoa

      verisuonia"

      Näihin pitäisi löytyä perusteet ja osata vastata mihin tämmöinen tieto perustuu. Jos joku laihtuu keto ruokavaliolla on syy jo siinä että hän on alkanut syödä muutakin kun hampurilaisia, suklaata ja limua.
      Ihme että tämmöiset valmentajat saa rellestää, kun tuntuu että tää suomi on holhousyhteiskunta muutenkin ja vahditaan kypärän, turvavyön käyttöä, tupakointia ym, koska niistä aiheutuvista jutuista on vaaraa terveydelle. Kukaan ei kuitenkaan vahdi huuhaa valmentajien töitä vaikka ne vaarantaa ihmismssoja. Mutta perä edellä puuhun tuntuu menevän kaikki muukin nykypäivänä.

    • Anonyymi

      Suurin osa julkisuuden bodareista ja fitnessnaisista on ihan pihalla ainakin lisäravinteiden laatuasioista, moni julkkis on suositellut mm. huonolaatuisen maineessa olevia Fastin ja Leaderin tuotteita valmennettavilleen. Joko eivät tiedä mistään mitään tai sitten ovat niin ahneita että mainosrahojen takia tahallaan suosittelevat huonompia tuotteita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      216
      6032
    2. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      49
      2705
    3. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      156
      2262
    4. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      41
      2102
    5. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      16
      1779
    6. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      82
      1414
    7. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      162
      1397
    8. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      24
      1321
    9. Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!

      Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https
      Euroviisut
      35
      1281
    10. Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista

      Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.
      Maailman menoa
      109
      1007
    Aihe