Seniorit mahdollistivat.....

Anonyymi

Demarien voiton viime vaaleissa menemällä Rinteen Vappusatas ansaan! Noin 8000 ääntä eroitti Perussuomalaiset voitosta.
Ei pitäs aina ajatella niin itsekkäästi, että juosta jonkun satasen perässä suden suuhun.
Toki Perussuomalaisille ei riitä täpärä voitto. Tarvitaan ainakin 25% kannatus, jotta painoarvo on riittävä tämän maan kurssin kääntämiseen tuhon tieltä pois.

Pienemmällä voitolla käy kuten Ruotsin viime vaaleissa, joissa vaalivoiton saaneet Ruotsi- Demokraatit diskattiin pihalle kolmen kuukauden farssin jälkeen. Kyseessä oli ehkä Pohjoismaiden historian kaikkien aikojen pahin vaalituloksen halveksunta! Yli miljoona Ruotsalaista äänesti vaaleissa "väärin"! Sitä ei voitu hyväksyä, vaan maan johtoon piti saada sama Demari, josta kansa halusi päästä eroon vaalituloksen perusteella.

Kaikki keinot ovat sallittuja tälle valtaeliitille, jonka päätehtävänä on saada kansanvaihto ajettua maaliin saakka kehitysmaista ja näin tuhota loputkin rippeet koko Euroopan kristillisistä arvoista ja perustasta jolle hyvinvointivaltiomme on rakennettu aikoinaan.

Nyt olisi aika lopettaa tälläinen sirpalepuolue toiminta ja ryhmittyä sellaisen puolueen taakse, jolle on mahdollista saada aikaan muutos, siis mikäli te haluatte muutosta?
Tälläiset sirpalepuolueet eivät johda mihinkään, ne vain hajoittavat ja siten mahdollistavat oasltansa saman tuhontiellä kulkemisen jatkossakin.

1

2847

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen eläkeläinen. Erehdyin joskus kannattamaan perskokkareita.
      Häpeän, kadun ja pyydän anteeksi sitä.
      Koulutuksen jälkeen tämä orja-raimo äänestää
      Vasemmistoliiton Feministi Naisia hallitsemaan jatkossakin.
      Vasemmistoliitto on paras puolue meille eläkeläisille.
      Äänestetään Vasemmistoliittoa. Äänestetään VasemmistoNaisia !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joskus mietin

      miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi
      Ikävä
      25
      5109
    2. Miten reagoisit

      Jos ikäväsi kohde ottaisi yhteyttä?
      Ikävä
      88
      3744
    3. Ryöstö hyrynsalmella!

      Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313
      Hyrynsalmi
      48
      3245
    4. Mitä haluaisit sanoa

      Nyt kaivatullesi?
      Ikävä
      210
      2706
    5. Olisiko kaivattusi

      Sinulle uskollinen? Olisitko itse hänelle?
      Ikävä
      54
      2687
    6. Ihana nainen

      Suukotellaanko illalla?☺️ 🧔🏻🫶
      Ikävä
      52
      2645
    7. Sukuvikaako ?

      Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne
      Iisalmi
      32
      2450
    8. Ootko koskaan miettinyt että

      miksi kaivatullasi ei ole puolisoa?
      Ikävä
      153
      2370
    9. Huomenta ihana

      Mussu ❤️.
      Ikävä
      31
      1965
    10. Avustettu itsemurha herättää vahvoja tunteita - Laillista Sveitsissä, ei Suomessa

      Hilkka Niemi sairastaa harvinaista PLS-sairautta. Hilkan on elettävä loppuelämänsä parantumattoman sairauden kanssa, jok
      Maailman menoa
      110
      1607
    Aihe