Demarien voiton viime vaaleissa menemällä Rinteen Vappusatas ansaan! Noin 8000 ääntä eroitti Perussuomalaiset voitosta.
Ei pitäs aina ajatella niin itsekkäästi, että juosta jonkun satasen perässä suden suuhun.
Toki Perussuomalaisille ei riitä täpärä voitto. Tarvitaan ainakin 25% kannatus, jotta painoarvo on riittävä tämän maan kurssin kääntämiseen tuhon tieltä pois.
Pienemmällä voitolla käy kuten Ruotsin viime vaaleissa, joissa vaalivoiton saaneet Ruotsi- Demokraatit diskattiin pihalle kolmen kuukauden farssin jälkeen. Kyseessä oli ehkä Pohjoismaiden historian kaikkien aikojen pahin vaalituloksen halveksunta! Yli miljoona Ruotsalaista äänesti vaaleissa "väärin"! Sitä ei voitu hyväksyä, vaan maan johtoon piti saada sama Demari, josta kansa halusi päästä eroon vaalituloksen perusteella.
Kaikki keinot ovat sallittuja tälle valtaeliitille, jonka päätehtävänä on saada kansanvaihto ajettua maaliin saakka kehitysmaista ja näin tuhota loputkin rippeet koko Euroopan kristillisistä arvoista ja perustasta jolle hyvinvointivaltiomme on rakennettu aikoinaan.
Nyt olisi aika lopettaa tälläinen sirpalepuolue toiminta ja ryhmittyä sellaisen puolueen taakse, jolle on mahdollista saada aikaan muutos, siis mikäli te haluatte muutosta?
Tälläiset sirpalepuolueet eivät johda mihinkään, ne vain hajoittavat ja siten mahdollistavat oasltansa saman tuhontiellä kulkemisen jatkossakin.
Seniorit mahdollistivat.....
Anonyymi
1
3344
Vastaukset 1
- Anonyymi
Olen eläkeläinen. Erehdyin joskus kannattamaan perskokkareita.
Häpeän, kadun ja pyydän anteeksi sitä.
Koulutuksen jälkeen tämä orja-raimo äänestää
Vasemmistoliiton Feministi Naisia hallitsemaan jatkossakin.
Vasemmistoliitto on paras puolue meille eläkeläisille.
Äänestetään Vasemmistoliittoa. Äänestetään VasemmistoNaisia !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "4202111- 2111795
- 1521562
- 1231406
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh291246Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2571062- 114958
- 18912
- 75868
- 26725