Demarien voiton viime vaaleissa menemällä Rinteen Vappusatas ansaan! Noin 8000 ääntä eroitti Perussuomalaiset voitosta.
Ei pitäs aina ajatella niin itsekkäästi, että juosta jonkun satasen perässä suden suuhun.
Toki Perussuomalaisille ei riitä täpärä voitto. Tarvitaan ainakin 25% kannatus, jotta painoarvo on riittävä tämän maan kurssin kääntämiseen tuhon tieltä pois.
Pienemmällä voitolla käy kuten Ruotsin viime vaaleissa, joissa vaalivoiton saaneet Ruotsi- Demokraatit diskattiin pihalle kolmen kuukauden farssin jälkeen. Kyseessä oli ehkä Pohjoismaiden historian kaikkien aikojen pahin vaalituloksen halveksunta! Yli miljoona Ruotsalaista äänesti vaaleissa "väärin"! Sitä ei voitu hyväksyä, vaan maan johtoon piti saada sama Demari, josta kansa halusi päästä eroon vaalituloksen perusteella.
Kaikki keinot ovat sallittuja tälle valtaeliitille, jonka päätehtävänä on saada kansanvaihto ajettua maaliin saakka kehitysmaista ja näin tuhota loputkin rippeet koko Euroopan kristillisistä arvoista ja perustasta jolle hyvinvointivaltiomme on rakennettu aikoinaan.
Nyt olisi aika lopettaa tälläinen sirpalepuolue toiminta ja ryhmittyä sellaisen puolueen taakse, jolle on mahdollista saada aikaan muutos, siis mikäli te haluatte muutosta?
Tälläiset sirpalepuolueet eivät johda mihinkään, ne vain hajoittavat ja siten mahdollistavat oasltansa saman tuhontiellä kulkemisen jatkossakin.
Seniorit mahdollistivat.....
Anonyymi
1
3278
Vastaukset
- Anonyymi
Olen eläkeläinen. Erehdyin joskus kannattamaan perskokkareita.
Häpeän, kadun ja pyydän anteeksi sitä.
Koulutuksen jälkeen tämä orja-raimo äänestää
Vasemmistoliiton Feministi Naisia hallitsemaan jatkossakin.
Vasemmistoliitto on paras puolue meille eläkeläisille.
Äänestetään Vasemmistoliittoa. Äänestetään VasemmistoNaisia !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986278KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3505764Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602763Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072198Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071888- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811290- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331088