Näin keskustalaisena en oikein käsitä ettette pysty parempiin kirjoituksiin.
Kun näin palstalla ollaan, onko se liian vaikeaa kirjoittaa asiosta eikä asian vierestä ?
-kysyn vaan !
Seuratkaa missä mennään, kun media on niin monessa paikalla, eihän me kukaan tänne tiedetä mitä missäkin tapahtuu ilman mediaa, sieltä ne osviitat on otettava.
Kun teistä jotkut valittaa, ettei saa mediasta ottaa. Mistä sitten -kysyn toisen kerran! Olen aiemmin jo moneenkin kertaan sanonut, että kertokaa itsestänne, jos ette muuta aihetta löydä, se on mukava siinä muun asian ohella kertoa vähän mitä tässä on touhuiltu. Niin he politiikan puolellakin kertovat puoluekokouksissakin, se on sellainen " RÄKNÄÄMIS" paikka, että mitä saatu aikaan, ja mitä tilee tilevaisuudessa saada puolueiden linjana, kun yhteen kokoonnutaan, vaikka nyt koronan aikaan ollaan erilläänkin, mutta siitä huolimatta sana kulkee kaikille.
Onko se sitten liikaa vaadittu, että kirjoitetaan asiastakin, eikä yksinomaan olla sääressä kiini ! Jos tuntuu ettei jonkun kirjoitus kelpaa, laita asiapitoisena paremmaksi. Historiaa meillä huono vääristellä, se on miksi se tullut. Vaikka näkemyksiä olisi, ei se historiaa meillä muuta. Diktaattori maat sitten tekee heille edulisempaa mediaa, jopa linnaan laittaen joka ei sitä usko. Meillä ei tällaista pakkosyöttöä ole ollut, vaikka nyt sekin nähty, kun valtakunnasyyttäjä sieltä punavihreitten syvistä riveistä näkyy asioita hoitelevan sen suunnan parhaaksi.
Myös näkyy poliisikuntaankin näihin pesiytynyt. Valtakunnansyyttäjä Raija Toiviainen pyytää eduskunnalta suostumusta voida asettaa kansanedustaja Juha Mäenpää (ps.) syytteeseen tämän eduskunnassa pitämästä vieraslajipuheesta.
https://yle.fi/uutiset/3-11419637
Perustuslain mukaan kansanedustaja voidaan asettaa valtiopäivillä lausumistaan mielipiteistään syytteeseen vain, jos eduskunta antaa siihen suostumuksen, jota vähintään viisi kuudesosaa annetuista äänistä on kannattanut.
"Valtakunnansyyttäjä Toiviainen tulkitsee asiaa niin, että tämä suojaa kansanedustajaa paitsi syytteeseen asettamiselta, myös sellaiselta syyttäjän ratkaisulta, jossa syyttäjä toteaa kansanedustajan todennäköisin syin syyllistyneen rikokseen, mutta luopuu syytetoimenpiteistä. " Jos tämän ymmärsit, niin kerro minulllekin jolle ei auennut Toiviaisen sanoma.
Kun täällä näkyy olevan tämänkin suunnan " ammattilaisia" niin kertokaa miksi vuonna 2004 sanottu, joka tuossa hesassa tulee ilmi, niin miksi nyt piti syyte siitä nostaa? Osaatteko sitä perustella, vai ollaanko me tultu tälle tielle, joka mielihaluistaan haluaa syytellä parista sanasta vuosikymmenten takaa. Aletaan mennä liki diktaattorimaisia suuntia kohti, jota he diktaattorit harrastaa.
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000006296037.html
Jos tuollaisista sanoista saa syytteen, mehän täälläkin melkein kaikki istuttaisiin kuin he aikanaan.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6c/Antti_Rannanjärvi_&_Antti_Isotalo.jpg/800px-Antti_Rannanjärvi_&_Antti_Isotalo.jpg
Illan jatkoa !
Huommenissa iltasella olen paikalla täällä. Lähdemme saareen yöksi, jossa eletään niine ehtoineen, saunaa, kalastamista jne..
Nyt ottaa palstallekkin keskustalaisista mallia
8
<50
Vastaukset 8
- Anonyymi
Pankkomajuri taitaakin olla niitä surullisen kuuluisia keskustan upottaneita lestalahkolaisia..?
- Anonyymi
Eikö mukaasi persu enää olekkaan ?
- Anonyymi
Karavaani kulkee ja rakkikoira räksyttää.
Vasemmisto vailla hampaita.
Vasemmistoa on viime vuosina moitiskeltu hampaattomaksi. Paavo Arhinmäki myöntää, että edellisen laman jälkeen vasemmistopuolueet eivät ole kyenneet virittämään sellaista keskustelua, jota yhteiskunnassa olisi tarvittu.
-Vasemmistokenttä ei ole ollut aloitteellinen-
- Anonyymi
On se hyvä juttu että Sauli on hyvissä puheväleissä Putinin kanssa, ei ole liittynyt " räkyttäjien" joukkoon. Asiallinen ja taitava päämies on Sauli.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006610577.html - Anonyymi
Outoa on touhu o0ikeuslaitoksen osalta.
SOTILAS - Anonyymi
Vasemmistolaisilla ja persuilla taso heikkoa, näkee heti heidän tasonsa.
- Anonyymi
Nämä Toiviaiset pilaa maan, pastori ja tämä.
- Anonyymi
Pastori Toiviainen makasi poliisiauton edessä etteivät päässeet liikkeelle hälytystehtäviin. Siinä se oli kirkkoni sitten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei201334Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää1331231- 641220
- 1081205
Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.671039- 109999
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.94957Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev182923- 83843
- 43824
Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66791Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50676- 43656
- 58653
- 70636
- 98628
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15087608Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r123582- 52554
- 60544
