90% kansasta ei äänestänyt vihreitä, lähes 100% ei myöskään äänestänyt vasemmistoa.
Kansa vihaa punavihreitä.
Kansa vihaa punavihreitä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
https://aijaa.com/Y9LNCW
Niinpä niin
Kylläpä persuttia nyt ahdistaa koeta kestää.
Ahhh,+ihanaaaaa+,+90%+ei+äänestänyt+vihreitä,+jessss!+
Revi+siitä+viherhomokommari+!
Buhahhhaaaaaa!
Persutti sekosi totaalisesti, heh.
Muista persutti hengittää välillä.
Vihervasemmistoa+äänesti+eduskuntavaaleissa+38+%.+
Nyt+vihervasemmiston+kannatus+on+viimeisen+gallupin+mukaan+43%.+
Mahtaa+persua+harmittaa.
Persukommarihomo taas vauhdissa.
Oletko siis eilen antanut anukseesi miehen tunkeutuvan?
Eli siis julkihomo ilmeisesti, on siinäkin ura, voi hyvää päivää sentää, no vihreiltä voi uskoa mitä tahansa, jopa koiraan sekaantuminen on heiltä normaalia.
Tuota se teettää, mielialahäiriöltä ei voi mitään kun kysymys on täysni hulllusta tapauksesta, eli vihreiden jäsenyydestä.
Kansa inhoo. Suuresti. a yritytukiloisia elikkä ek ja kokoomusta ja
Kepuleita ja maatalousloisia
Totta.
Tuskin.
Eli kansa inhoaa useamman sukupolven päihdeongelmaisia työttömiä reppanoita. Sitähän vihervasurit pääosin on.
Tarkoitit varmaan persuja vuodatuksessasi.
Vihervasemmiston äänestäjistä osa on aateuskollisia ja osa hyväuskoisia, jotka uskoo antavansa äänensä hyvään tarkoitukseen. Kansa ei ole vieläkään oppinut, että se SDP, joka aikoinaan teki paljon hienoa työtä Suomen hyvinvoinnin eteen, on kuollut ja kuopattu jo aikaa sitten. Nykyinen SDP on pelkkä eu-mielinen hännystelijä ja palvelija. Vai miksi muuten Sanna kävi ostamassa 3 miljardia 13 miljardilla?
Jos Suomessa olisi nyt porvarihallitus (kepu, kokoomus ja persut) se olisi tehnyt samanlaisen sopimuksen EU neuvotteluissa koska Suomen porvaripuolueet eivät halua erota EU:sta.
Onhan se niin söpöä kun nuorilla on ihanteita ja kuvitelmia idealistisesta maailmassa jossa kaikki on hyvin. Mutta jos vielä aikuisena on yhtä hyväuskoinen ja yksinkertainen niin sellaista ihmistä ei millonkaan saa päästää päättämään yhteisiä asioita. Niin on nyt kuitenkin käynyt ja tämä erehdys pitää korjata heti.
100%+sossupummeista+taas+rakastaa+vihervasureita.
Mitä+mieltä?+=)