avoin kysymys mielenosoittajille ,jotka marssivat black live matters marssilla helsingissa ,,ja ympari maailmaa kun musta mies tapettiin [huumeenkayttaja] poliisien toimesta..missa olette nyt kun naapurissa venajalla yritettiin murhata vapaa ajattelija??? eiko nyt pitaisi huutaa ja marssia venajaa vastaa kovastikkin? vai onko ajatusmaailmanne ,niinkuin klykloopin silma ..katsaa vain mita haluaa? en arvosta yksisilmaisyytta,,tasapuolisuutta haen...turhaako?? lannenhunttari..
mielenosoitukset puuttuvat
Anonyymi
8<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ymmärrettävää ettei ainakaan Suomen venäläisväestö uskalla ottaa kantaa.
Mustan miehen tappamisessa oli maailmanlaajuiden ongelma.
Se ukkeli oli tunnettu räyhääjä huumejunkki ja väkivaltarikollinen 5 vuoden linnatuomio
Oletko todellakin noin yksinkertainen?
Puuttuvaan mielenosoitukseen on mahdotonta mennä huutamaan ja marssimaan.
Bessie
mita tarkitat bessi?? ei ummartaa..
Hyvähän se on sieltä huudella
Pirre
Jos musta poliisi ampuu mustan rosvon, niin tuleeko samanlaiset mellakat? Tai jos musta poliisi ampuu valkoisen roiston, niin kuinka menee jatkossa? Näitä tapauksia on useita vuodessa.
Vai onko kyseessä sama asia ollenkaan?
Lahdessa poliisit pahoinpitelivät putkalaisen kun uhri meni elottomaksi tuli poliiseille hätä, homma selkis kun saatiin lääkäri elvyttämään.
USAa varmasti tapahtuu ylireaktioita, useita tapauksia jossa yleensä musta kun tämä saattaa laittaa kätensä taskuun tuleekin ammutuksi, uutisissa alkuvuonna nuori musta oli lenkillä nii poliisi epäili varkaaksi joka juoksee karkuun niin tämä ammuttiin tuosta vaan, Wisconsinin tapaus oli teloitus ilman oikeuden käyntiä.
Jos kaikki varkaat ammuttaisiin kyllä ruumiita tulisi suomessakin.
Murhia ja tappoja suhteessa väestöön tehdään huomattavasti vähemmän mitä ennen muinoin, äkikseltään tuntuu päinvastoin mutta nykyään uutisointi on toista luokkaa, sosiaallinen media on niin rietasta ettei niitä kehtaa lukea.