Valko-Venäjän turvallisuus?

Anonyymi

Jokereiden pitäisi aloittaa KHL runkosarja 3. syyskuuta Minskissä Dinamoa vastaan. Onko Valko-Venäjälle lähtö turvallista tällä hetkellä?
Maan tilanteesta kysyttäessä valmentaja Marjamäki vastasi" En ole korvaani lotkauttanut. Jääkiekon ulkopuolisten asioiden miettiminen ei ole valmentajan tehtävä"
Mikko Lehtonen vastasi kysymykseen"Annetaan vaan mellakoida keskenään"
Kommenteista herää kysymys ymmärretäänkö jokereissa täysin Valko-venäjän tilanne?Onko jokerit täysin vieraantunut maailmanmenosta? Maailmanmenosta täysin piittaamattomia ja idioottimaisia kommentteja! Tukevat mielikuvaa jääkiekkoilijoista ei niin älykkäinä ihmisinä.
Valko-venäjällähän kansalaiset eivät mellakoi keskenään vaan maahan on työntymässä Nato länsimielisen opposition tukemana.
Tavoitteenaan liittää maa sen jäseneksi. Valko-venäjän sijainti strategisesti Venäjälle tärkeällä kauppareittien alueella syystä maan liittäminen Natoon ei tietenkään Venäjälle tule käymään päinsä.
Venäjän sotilaallista väliintuloa näin ollen ei voida sulkea pois. Näin ollen kysymyksessä ei pelkästään ole mellakointia keskenään vaan ainekset ovat hieman isompaan kähinään.
Näin ollen turvallisuutta voitanee pitää kysymysmerkkinä. Itse ainakaan en enää lentelisi Valko-venäjän ilmatilassa saatika sitten menisi maahan.
Mikäli Jokereita oma turvallisuus ei kiinnosta toinen ongelma Valko-venäjälle menossa koskee meitä kaikkia.
Valko-venäjä ei ole koskaan myöntänyt koronaongelmaa tai sulkenut rajojaan tai asettanut karanteenia.
Se on hyvä paikka hakea tauti itselleen ja muille!
Nyt olisi Jokereilla hyvä paikka esittää moraalista selkärankaa, antaa teknisellä häviöllä pisteet Minsikille ja jättää järjenvastainen reissu tekemättä.

3

1500

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Urheilu ei ole politiikkaa.

      Jos olisi niin koko Suomi olisi yhtä Hitlerin olympialaisia.

    • Anonyymi

      Jenkkilässä jeparit ampuu ihmisiä kadulla, tosin enimmäkseen mustia.
      Pitäisikö kaikkien suomalaisten NHL pelaajien boikotoida sarjaa ja palata himaan ?

      • Anonyymi

        Ei pitäisi. Poliisin ampumiksi tulleet ovat rikollisia jotka omalla uhkaavalla käytöksellään ovat aiheuttaneet ammutuksi tulemisensa. Se että he ovat yleensä suklaapoikia johtuu siitä että he tekevät eniten rikoksia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anniina Valtonen tilittää - Potkut avasivat sanaisen arkun: "Ainut asia elämässä..."

      Suosikkimeteorologi ja Puoli seitsemän -ohjelmasta tuttu Anniina Valtonen elää uutta vaihetta elämässään. Ylen muutosneu
      Suomalaiset julkkikset
      120
      3825
    2. Purraa riepoteltiin kuin märkää rättiä...

      ...Purra vastaukset olivat pelkkää persujargonia, hermotkin kärähtivät hänellä pari kertaa. Arvosanaksi jäi nolla näistä
      Maailman menoa
      592
      3360
    3. Eräälle joka luulee itsestään liikoja

      Pysy kaukana nainen. Palaa todellisuuteen.
      Ikävä
      100
      2001
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa - Näin Ralph-poika, 8, vaikuttaa Italiassa asumiseen: "Jos jossain..."

      Miten käy Italiassa asumisen tulevaisuudessa? Ellen Jokikunnas ja Jari Rask remontoivat unelmiensa kodin Italiaan ja sa
      Suomalaiset julkkikset
      22
      1544
    5. Nainen, tilanne on nyt tämä

      että olen pyristellyt irti vahvoista tunteista sinuun, ja alku on näyttänyt hyvältä. Olisiko viikko jo taisteltu. Vielä
      Ikävä
      82
      1414
    6. Vaikka pidät minua

      Herkkänä ja kilttinä niin tiedät että olen vahvaa tekoa. Vaikka mitä tapahtuisi niin yleensä selviän. Lähes aina. Nyt on
      Ikävä
      50
      1406
    7. Sielusi on kaunis, nainen samoin

      Kaunis sielu, oot 😍
      Ikävä
      115
      1253
    8. Pandatalo

      Pandatalo myyty. 👍👍👏👏
      Ähtäri
      47
      1179
    9. Sheikki Laakso puolustaa poikaansa ja ilmeisesti tunnustaa itse nuorena syyllistyneensä samaan

      Perussuomalaisten kansanedustajan Sheikki Laakson poika Nico Laakso on persujen kuntavaaliehdokas Kouvolassa ja aluevaal
      Maailman menoa
      129
      1166
    10. Jos jotain saisit muuttaa kaivatussa

      niin mitä muuttaisit?
      Ikävä
      92
      1150
    Aihe