Jokereiden pitäisi aloittaa KHL runkosarja 3. syyskuuta Minskissä Dinamoa vastaan. Onko Valko-Venäjälle lähtö turvallista tällä hetkellä?
Maan tilanteesta kysyttäessä valmentaja Marjamäki vastasi" En ole korvaani lotkauttanut. Jääkiekon ulkopuolisten asioiden miettiminen ei ole valmentajan tehtävä"
Mikko Lehtonen vastasi kysymykseen"Annetaan vaan mellakoida keskenään"
Kommenteista herää kysymys ymmärretäänkö jokereissa täysin Valko-venäjän tilanne?Onko jokerit täysin vieraantunut maailmanmenosta? Maailmanmenosta täysin piittaamattomia ja idioottimaisia kommentteja! Tukevat mielikuvaa jääkiekkoilijoista ei niin älykkäinä ihmisinä.
Valko-venäjällähän kansalaiset eivät mellakoi keskenään vaan maahan on työntymässä Nato länsimielisen opposition tukemana.
Tavoitteenaan liittää maa sen jäseneksi. Valko-venäjän sijainti strategisesti Venäjälle tärkeällä kauppareittien alueella syystä maan liittäminen Natoon ei tietenkään Venäjälle tule käymään päinsä.
Venäjän sotilaallista väliintuloa näin ollen ei voida sulkea pois. Näin ollen kysymyksessä ei pelkästään ole mellakointia keskenään vaan ainekset ovat hieman isompaan kähinään.
Näin ollen turvallisuutta voitanee pitää kysymysmerkkinä. Itse ainakaan en enää lentelisi Valko-venäjän ilmatilassa saatika sitten menisi maahan.
Mikäli Jokereita oma turvallisuus ei kiinnosta toinen ongelma Valko-venäjälle menossa koskee meitä kaikkia.
Valko-venäjä ei ole koskaan myöntänyt koronaongelmaa tai sulkenut rajojaan tai asettanut karanteenia.
Se on hyvä paikka hakea tauti itselleen ja muille!
Nyt olisi Jokereilla hyvä paikka esittää moraalista selkärankaa, antaa teknisellä häviöllä pisteet Minsikille ja jättää järjenvastainen reissu tekemättä.
Valko-Venäjän turvallisuus?
Anonyymi
3
1628
Vastaukset
- Anonyymi
Urheilu ei ole politiikkaa.
Jos olisi niin koko Suomi olisi yhtä Hitlerin olympialaisia. - Anonyymi
Jenkkilässä jeparit ampuu ihmisiä kadulla, tosin enimmäkseen mustia.
Pitäisikö kaikkien suomalaisten NHL pelaajien boikotoida sarjaa ja palata himaan ?- Anonyymi
Ei pitäisi. Poliisin ampumiksi tulleet ovat rikollisia jotka omalla uhkaavalla käytöksellään ovat aiheuttaneet ammutuksi tulemisensa. Se että he ovat yleensä suklaapoikia johtuu siitä että he tekevät eniten rikoksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827096Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1086157Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455404Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635185Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003380