Perussuomalaista liikettä voisi luonnehtia myös anarko-liberaaliksi kapitalismiksi. Perussuomalaisten liike toimii ikäänkuin kauppalaivastona tai syndikaattina jonka tavoite on vallata markkina-alaa ja tuottaa kollektiivista voittoa jaettavaksi oikeudenmukaisesti puolueen hankkeisiin osallistujien kesken.
Me Persut Oy Persuismi ajattelu
Anonyymi
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Tämä on siis ola Persujen rikasta ja moniulotteista talousohjelmaa. Persujen talousohjelma ei missään nimessä ole yksiselitteinen vaan hyvin monipuolinen.
Vihevihapuolue istuu sdp hallituksessa, miten oikaisette eu tuomion valekuolleesta, hävetkää sdp hallitus.
Kaikki mukaan!
Tarvitaan Persujen Kybersyndikaatti Oy
Enpä ihmettelisi että palattaisiin valtionyhtiöihin se on kohta pakko kun mitään ei muuten tapahdu
Halla-aho: Korona ei ole Suomen suurin ongelma – puheenjohtaja nimesi perussuomalaisten 3 omaa ongelmaa; Kansanedustajamme, eduskunnan varapuheenjohtajamme ja EU edustajamme.
Tarvittaessa oikeutuksena julmuuksille nojaudutaan raamattuun. #pyhäsota
Mihin sinä nojaudut? Onko sulla mitään mihin nojata?
Hakkarainen on perussuomalainen, sellainen suomalainen, joka viehättää "huoltoasemien nurkkapöytiä" - en tiennytkään, että jopa 20 prosenttia suomalaisista istuu noissa "Esson baareissa".
Joo. Hakkaraisen rahvaanomaisuus ja tavallisuus alentaa rimaa sullekkin, niin että sinäkin uskot enemmän itsees.
Taas yksi trollin tekemä avausketju, oletko nyt parempi ihminen kuin muut ?
Ja kyllä taas helpotti kun sain kirjoittaa.