Jyväskylässä tappajaetanoita

paljon, onko muut huomanneet?
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

En, mutta lehtokotiloita on paikoin.

Äänestä

tappajaenoja? JU OSK AAA

Äänestä
  • OSK aaa- Odinit ne on kaljaa ostamassa vaa hidas älyistä saa

    Äänestä

Moniko on jo kuollut etanoiden tappamana?

Äänestä
  • Valtmedia vaikenee asiasta.

    Äänestä

Onko ne espoolaisetanoita?

Äänestä

Niin ne ovat raadonsyöjiä vaikka näyttävät tappaneen uhrinsa, kun sitä järsivät....

Äänestä
  • Ne ovat lähes kaikkiruokaisia, pääosin järsivät vihreää, mutta syövät mielelllään raatoja, myös toistensa ja kissan ja koiran paskat kelpaavat myös, kalan perkuujätteet jne jne. Meillä täällä lounaisessa Suomessa niitä on todella vaivaksi asti, tunkevat joka paikkaan, lisääntyvät rajattomasti, muutama vuosi sitten tapoin kesällä tontilta (1200 neliötä) reilut 3000 kappaletta. Tänä kesänä naapuri kertoi että yhdessä vuorokaudessa olivat listineet pihaltaan yli tuhat, itse en enää välitä, potkin vaan niitä pois tieltä, tai väistelen. Kasvimaata ei voi pitää ja kasvihuoneeseenkin tunkevat. Todella haitallinen vieraslaji, mutta mitään ei ole tehtävissä.

    Äänestä

Vihreät niitä vljelee ja levittelee joka paikkaan, kuten tappajasusiakin.

Äänestä

Jyväskylän kaupunki luovuttaa autojaan yhteis­käyttöön iltaisin ja viikon­loppuisin.

... noin pääsevät vihreätkin autoilemaan 😀

Äänestä

Kyllä noita mustia etanoita on ympäri Suomen miltei jokapaikassa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

paljon, onko muut huomanneet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu