Teuto ja Aseman Grilli

On tää hullu kaupunki. Mitä tekee matkaaja kun saapuu junalla nokialle ? Hän näkee heti kaksi Grilliä, ja ajattelee nyt saan kunnon grillimätöt jess!! No, kumpikin on kiinni. Suljettu. Teuto jo vuosia kiinni, ja tää toinenkin jo kuukausia kiinni. Ja huhu liikkuu et se omistaja aukasis taas jossain uuden grillin?! entinenkin on suljettuna, ja aukasis uuden. Hullua todella täysi hullua. Mutta vain nokialla se onnistuu..
24910
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Starttiraha. Sit kummin serkun veljen nimiin.. Sit omistajavaihto, sit uudet starttirahat, ja taas sama kierros uudestaan ja uudestaan ? wanhaa kunnon petoshuijausta.. ?

Äänestä
  • Jep. näin on tehty mm. Viholassa.

    Äänestä

  • Onko Pesäpallomiehestä kuulunut mitään ?? Siitä mailamiehestä ?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Onko Pesäpallomiehestä kuulunut mitään ?? Siitä mailamiehestä ?

    Turkkilaista Pesäpalloa ?

    Äänestä

  • Miksi näitä kahta ränsistynyttä röttelöä ei pureta pois ??!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Turkkilaista Pesäpalloa ?

    Turkkilainen pesäpallomailahamppari kaikilla karvoilla.

    Äänestä

Se teuto ja "aseman grilli" pitäisi purkaa heti. Ja ihme tyyppi, perustelee grillejä ja sit sulkee melkein heti ? ? !

Äänestä

Pesäpalloa. Mailamestari.

Äänestä

Nokialaiset elävät oikein hyvin ja pitkään pelkällä vararavinnollaan.
On meinaan sen verran tuhtia kansaa.

Äänestä

Kai se perustaa rautatieaseman ympärille 8 uutta grilliä, Pitää auki niitä viikon ja sit sulkee ne kaikki..

Äänestä

Mäkkäri ja Taco Bell nokialle pitäs saada. Ja ehkä elokuvateatteri..

Äänestä
  • Mäkkäri olis jo aika saada nokialle. Vaikka Prismaan tai Citariin..

    Äänestä

  • "Ja ehkä elokuvateatteri."

    Joo, siellä teatterin aulassa nokialaiset sitten toljottaisivat toisiaan.
    Elokuvasta ei niin väliä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mäkkäri olis jo aika saada nokialle. Vaikka Prismaan tai Citariin..

    Ihan tarpeeksi pikaruokapaikkoja on tässä kylässä. Italialainen ravintola olisi poikaa. Ennemmin pastaa kuin pikapa$kaa.

    Äänestä

Avaakohan "Pesäpallomies" lisää grillejä nokialle ?

Äänestä
  • Pesäpallomaila kaikilla mausteilla selkään..

    Äänestä

Ei kukaan ole jaksanut poistaa kylttejä niistä? Turha olla mitään yrityksen kylttejä jos paikka ei ole enää pystyssä.

Äänestä
  • Rock club heaven. Lukee tossubaarin yläkerrassa. Paikkaa ei ole ollut enään noin 15 vuoteen :o)

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Rock club heaven. Lukee tossubaarin yläkerrassa. Paikkaa ei ole ollut enään noin 15 vuoteen :o)

    Tämä todistaa pointin. Turhat kyltit pois.

    Äänestä

Mikähän tuossa teutorin rakennuksessa kiikastaa kun ei vaan jatkettu vuokrasopimusta. Ihan hyvä grillin paikkana.

Äänestä
  • Niinpä ! Ja siinä se rakennus mätänee varmaan vielä vuonna 2095 !

    Äänestä

Sen vaan sanon tähän että MV lehti on edelleen paras .

Äänestä

Teutogrillistä on annettu purkumääräys jo vuonna 2017, mutta pytingin omistaja kiistää saaneensa mitään ilmoituskirjettä. Purkamispäätös meni sitäpaitsi kuralle muotovirheen vuoksi, ja nyt rakennus- ja ympäristölautakunta ottaa asian uudelleen käsittelyyn.

Äänestä

Minkähän ihmeen takia tarvii purkaa kun joku vois alkaa pitään grilliä siinä. Taxikopit vois purkaa.Nooh sen tietää kun toimitaan viranhaltijan kautta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

On tää hullu kaupunki. Mitä tekee matkaaja kun saapuu junalla nokialle ? Hän näkee heti kaksi Grilliä, ja ajattelee nyt saan kunnon grillimätöt jess!! No, kumpikin on kiinni. Suljettu. Teuto jo vuosia kiinni, ja tää toinenkin jo kuukausia kiinni. Ja huhu liikkuu et se omistaja aukasis taas jossain uuden grillin?! entinenkin on suljettuna, ja aukasis uuden. Hullua todella täysi hullua. Mutta vain nokialla se onnistuu..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu