Sannan Unelmahöttöä

Anonyymi

Mitenkähän käy HASA:n työpaikkojen,jos jätkille pitää maksaa kuuden tunnin työstä kahdeksan tunnin palkka?Taitaa siinä vaiheessa saha panna "ovet kiinni",ja saa pojat jäädä kotiin,kun lyödään lopputili kouraan.Siinä se sitten konkretisoituu nämä Tytönhupakon Unelmahöttö.Vaan sehän ei Sannaa haittaa,vaikka jätkiltä meneekin työt alta.

7

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siinä saa useampi töitä kun tehrään 6 tunnin päivää kannattaa verrata muuhun kuin pikkusahoihin jos on esim: kolmivuorotyö niin siinä tulee yksi vuoro lisää palkka vois vähän pienetäkin mutta vastaavasti verot pienenis samalla lailla.

      • Anonyymi

        Tai sitte ei! Meni kaipolassa kaikki vuorot!kannatti vasurien istua keväällä lakossa.


      • Anonyymi

        Ja sitten menis saha kiinni, kun ei myynti riittäisi maksamaan sen yhden lisähenkilön palkkoja.

        Kyllä Marin teki karhun palveluksen kun käynnisti mokoman keskustelun. Nyt menee aika joka puolella sitä pohtiessa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tai sitte ei! Meni kaipolassa kaikki vuorot!kannatti vasurien istua keväällä lakossa.

        TEHTAAT KIINNI. ja kepulit mukana suvakkivassari hallituksessa myötäilemässä.


    • Anonyymi

      Paperimiehillä taitaa olla maailman lyhin työaika/ vuosi tällä hetkellä ja esim paperimiesten palkat Suomessa 30- 40 % korkeammat kuin lähimissä kilpailijamaissa Ruotsissa ja Saksassa.
      Ei tarvi ihmetellä mistä tehtaita ensimmäisenä ruetaan sulkemaan kun paperin ja sellun kysyntä maailmalla heikkenee. Vihreä porukka tietenkin hyppii riemusta kun valtakunnan selkäranka teollisuus ajetaan alas, mutta kylmää kyytiä on luvassa kun hyvinvointi yhteiskunta joudutaan ajamaan alas. Hetken voi lämmittää niin kuin talvella housuihin kuseminen, mutta kohta on entistä kylmempi.
      Vastuuttomia puheita pääministeriltä lyhentää työaikaa entisestään, teollisuuden investoijat koti- ja ulkomailla vetävät näistä omat johtopäätöksensä.

      • Anonyymi

        Marini o pöhölö se mittää taloudesta tiijä!!!!


    • Anonyymi

      Äläkääpä mollatko Sannaa.Se hymyileekin niin nätisti.Ja silmätkin loistaa niinkuin Naantalin aurinko!On se kyllä Ihana!Pissaakin varmasti hunajaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks

      Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann
      Maailman menoa
      327
      2489
    2. Olen niin kesken

      Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys
      Ikävä
      16
      1890
    3. Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon

      Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel
      Maailman menoa
      71
      1845
    4. Minkä ikäinen

      Minkä ikäinen on kaipauksesi kohde?
      Ikävä
      101
      1474
    5. Tietääkö joku ylläpidosta?

      Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi
      Sinkut
      224
      1461
    6. Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)

      Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä
      Ikävä
      186
      1190
    7. Martina ei mennyt naimisiin

      IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva
      Kotimaiset julkkisjuorut
      144
      1063
    8. Kaninkolojen vaikutus?

      Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak
      Sinkut
      176
      1027
    9. TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."

      Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p
      Tanssii tähtien kanssa
      20
      1020
    10. Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva

      joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v
      Ikävä
      60
      1013
    Aihe