Sannan Unelmahöttöä

Anonyymi

Mitenkähän käy HASA:n työpaikkojen,jos jätkille pitää maksaa kuuden tunnin työstä kahdeksan tunnin palkka?Taitaa siinä vaiheessa saha panna "ovet kiinni",ja saa pojat jäädä kotiin,kun lyödään lopputili kouraan.Siinä se sitten konkretisoituu nämä Tytönhupakon Unelmahöttö.Vaan sehän ei Sannaa haittaa,vaikka jätkiltä meneekin työt alta.

7

56

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siinä saa useampi töitä kun tehrään 6 tunnin päivää kannattaa verrata muuhun kuin pikkusahoihin jos on esim: kolmivuorotyö niin siinä tulee yksi vuoro lisää palkka vois vähän pienetäkin mutta vastaavasti verot pienenis samalla lailla.

      • Anonyymi

        Tai sitte ei! Meni kaipolassa kaikki vuorot!kannatti vasurien istua keväällä lakossa.


      • Anonyymi

        Ja sitten menis saha kiinni, kun ei myynti riittäisi maksamaan sen yhden lisähenkilön palkkoja.

        Kyllä Marin teki karhun palveluksen kun käynnisti mokoman keskustelun. Nyt menee aika joka puolella sitä pohtiessa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tai sitte ei! Meni kaipolassa kaikki vuorot!kannatti vasurien istua keväällä lakossa.

        TEHTAAT KIINNI. ja kepulit mukana suvakkivassari hallituksessa myötäilemässä.


    • Anonyymi

      Paperimiehillä taitaa olla maailman lyhin työaika/ vuosi tällä hetkellä ja esim paperimiesten palkat Suomessa 30- 40 % korkeammat kuin lähimissä kilpailijamaissa Ruotsissa ja Saksassa.
      Ei tarvi ihmetellä mistä tehtaita ensimmäisenä ruetaan sulkemaan kun paperin ja sellun kysyntä maailmalla heikkenee. Vihreä porukka tietenkin hyppii riemusta kun valtakunnan selkäranka teollisuus ajetaan alas, mutta kylmää kyytiä on luvassa kun hyvinvointi yhteiskunta joudutaan ajamaan alas. Hetken voi lämmittää niin kuin talvella housuihin kuseminen, mutta kohta on entistä kylmempi.
      Vastuuttomia puheita pääministeriltä lyhentää työaikaa entisestään, teollisuuden investoijat koti- ja ulkomailla vetävät näistä omat johtopäätöksensä.

      • Anonyymi

        Marini o pöhölö se mittää taloudesta tiijä!!!!


    • Anonyymi

      Äläkääpä mollatko Sannaa.Se hymyileekin niin nätisti.Ja silmätkin loistaa niinkuin Naantalin aurinko!On se kyllä Ihana!Pissaakin varmasti hunajaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3538
    2. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      102
      3419
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      89
      2958
    4. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      61
      2703
    5. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      67
      2549
    6. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      92
      2495
    7. Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!

      Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä
      Suomalaiset julkkikset
      26
      1434
    8. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      96
      1328
    9. Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen on selvä

      On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen joten
      Luterilaisuus
      384
      1262
    10. Hämmentävä muutos tv:ssä: Roope Salminen OUT, Sointu Borg IN!

      Roope OUT, Sointu IN! Mitä tykkäät tästä muutoksesta? Suositun Myyrä-seikkailusarjan alusta asti juontohommissa on oll
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1115
    Aihe