😯👓👜 on erilaisia tapoja ja erilainen huumori tai ei huumoria ollenkaan. Jos toista ihmistä ei ymmärrä niin se ei tarkoita, että tämä olisi jotenkin huonompi. Se raja kuitenkin huumorissa on, että toisten haukkuminen ei mielestäni ole huumoria vaan ilkeyttä. Se on yksi syy miksi en pidä nykyisestä standup ns. komiikasta. Toinen on rumien sanojen viljely. En ymmärrä miten joku voi maksaa nähdäkseen huonosti pukeutuvien ihmisten puhuvan ala-arvoista tekstiä.
Karjalaisista sanotaan, että nämä ovat iloisia ihmisiä. Kuitenkin vain Karjalassa oli itkijänaisia jotka työkseen kulkivat juhlissa itkettämässä ihmisiä. Amerikasta kopioitu polttarien juhliminen ryyppäämällä on toista mitä oli Karjalassa. Siellä häitä edeltävänä päivänä itkijänaiset tulivat morsiamen kotiin, jossa itkettiin koko ilta sitä, että morsian joutui lähtemään kodin lämpöisestä sylistä vieraaseen ympäristöön.
Meitä on siis moneen lähtöön. Sekaan mahdutaan hyvin minä ja hän -mies jota kaipaan!
Eri puolilla Suomea
3
<50
Vastaukset 3
- Anonyymi
Sit down. Huvituksen ja huumorintekijä tulee kettu kainalossa. https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/309b1348-b05a-4d16-8ab3-30fa9f3c9f66
Siitä ja sen eri puolista. - Anonyymi
Kaikkialla on kaikenlaisia ja nykyään jo maakunnat ovat hieman sekoittuneet. Kanta-asukkeja ei meinaa ole kaikki 😌
Kaverini muutti Joensuuhun ja sanoi että siellä on itkettää mummoja.- Anonyymi
Itkettäjä siis
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a5791182- 71821
Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.264647- 53624
Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o161612Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä170605Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.84562Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta117536Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht202509Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut20486
