KOTISIVUT YRITYKSELLE

Anonyymi

Uudet nettisivut pitäisi saada yritykselle, kenen pakvelua suosittelette :)

Kiitos etukäteen.

10

1834

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      suomi24 osaat kirjoittaa muttet etsiä netistä nettisivujen tekijää?
      Ei taida olla sinusta yrittäjäksi

      • Anonyymi

        Kannattaa ottaa sellainen jolla on AD-mainostoimistoalan tuntemusta. Yleensä kansainväliset yritykset ovat tälläisiä. Fonectat enirot ym kuppaajat kannattaa kiertää kaukaa, lue Fonectasta mm googlesta hakusanalla "Fonecta huijaus" Fonectan kotisivukoneet on täyttä huijausta niillä sellaisilla verkkomainontaa ymmärtämätön yrittäjä pilaa helposti yrityksensä ulkoasun ja brändin. Fonectan tekeminen nettisivujenkin taso mitä tekevät yrittäjille on alakoululaisten tasolla.


    • Anonyymi

      Hostingpalvelu.fi siellä on helppo ohjelma jolla teet päivässä hienot sivut.
      Kotisivut fi domainilla maksaa n. 100 € /vuosi.
      Kerrankin halvalla saa hyvää.

    • Anonyymi

      Ite perustin kans yrityksen tänä vuonna ja kun rupesin googlaamaan että mistä saisi nettisivut halvalla niin se ei auttanut :D tuli vain runsaudenpulaa vaihtoehdoista

      Päädyin ottamaan sivut https://www.netice.fi , voin suositella. Kaverit ymmärsi että en itse ymmärrä näistä hirveästi enkä ole kiinnostunut opettelemaankaan, homma hoitui nopeasti ja halvalla

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Tehkää nettisivut itse, esim. wordpressillä. Nettisivujen tekemiseen tarvitset:
      1. Wordpress.org (lue tietoa wp:stä): https://www.wp-kotisivut.com/wordpress/
      2. Webhotellin ja verkkotunnuksen (esim. domainhotellista = Halpa). Tuolta voit lukea kokemuksia: https://www.wp-kotisivut.com/webhotelli/domainhotelli-kokemuksia/
      3. Wordpress asennus: https://www.wp-kotisivut.com/wordpress/asennus-pikaopas/
      4. Teeman (wordpress sivujen ulkoasun): https://www.wp-kotisivut.com/wordpress/teemat/

      Sit vaan ite rakentamaan. Maksaa hyvällä tuurilla alle 100 € vuodessa -koko setti. Wordpress sivujen tekeminen luonnistuu ihan jokaiselta. Youtubesta löytyy opetusvideoita.

      • Anonyymi

        "Maksaa hyvällä tuurilla alle 100 € vuodessa -koko setti. "

        Jos yrittäjä laskee *työlleen* esim. 20 e/h kustannuksen ja laskee mukaan kaiken opetteluun ja tiedonhakuun kuluvan ajan, tuosta vaihtoehdosta tulee aika kallis. Mutta jos kiinnostusta ja aikaa *harrastamiselle* riittää, niin mikä ettei.

        Ja ehdottomasti on hyväksi, että yrityksessä ainakin joku hallitsee käytössä olevaa sivustojärjestelmää sen verran, että voi tehdä uutiset ja muut pienet päivitykset itse.

        Itse suosittelisin yhdistelmää
        - yleisesti tunnettu sivustojärjestelmä (esim. wordpress, mutta onhan noita muitakin), joka ei jatkossa sido tiettyyn palveluntarjoajaan. Tällöin tekijöiden vaihto ja sivuston siirto paikasta toiseen on helppoa.
        - hosting-palvelu, joka hoitaa myös järjestelmän ja lisäosien ylläpidon ja päivitykset sekä koko sivuston varmuuskopioinnin (wordpressin tapauksessa esim. wp-palvelu, louhi ja mitä muita näitä onkaan). Tämä on aivan varmasti kalliimpi vaihtoehto kuin halvin mahdollinen hostingratkaisu, mutta tässä maksatkin palvelusta. Vaihtoehtona on tietysti valita halpis ja maksaa palvelusta jollekin muulle taholle tai opetella ja hoitaa itse (jos yrittäjällä on ylenmäärin sitä "harrastusaikaa"). Joka tapauksessa nykyaikaisia sivustojärjestelmiä ei voi jättää oman onnensa nojaan.
        - sivuston tekijä työn laajuuden ja vaativuusasteen mukaisesti. Tarkista meriitit ja aiemmat tuotokset etukäteen, ja myös se millä budjetilla ne on tehty.

        Kaikkein yksinkertaisimmille sivuille on sitten vaihtoehtona kotisivukoneen ja wordpress.comin tapaiset ratkaisut, jotka yhdistävät kaksi ensimmäistä kohtaa edellisestä listasta.


    • Anonyymi

      Teen yksinkertaisia kotisivuja avaimet käteen -periaatteella edullisesti pienyrittäjille:

      https://www.sivusorvi.fi/

      Annan tyytyväisyystakuun! Jos työn jälki ei miellytä, en veloita mitään.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      50
      2234
    2. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      922
    3. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      904
    4. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      24
      889
    5. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      863
    6. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      51
      831
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      118
      819
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      9
      753
    9. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      749
    10. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      733
    Aihe