Te olette liian kalliita Suomelle. Hävetkää ahneuttanne, jumalauta. Ja äänestäkää ihmeessä persuja jatkossakin.
Hei persuduunarit
Anonyymi
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Persut vihaavat köyhiä. Siksi persupuolue on oikea valinta kaikille köyhiä vihaaville.
Köyhyydestä voi nousta jos esim. yrittämine kannattaisi Suomessa. Tällä tavalla Persut auttavat köyhiä eniten. Persut on kotimaisen pienyrittäjän puolustaja.
Onneksi yhä enenevässä määrin palkansaajat ymmärtävätkin tuon ja äänestävät Perussuomalaisia päästäkseen köyhyydestä.
Muut on kommunisteja, joiden takia Kaipolan tehdaskin muuttui niin kannattamattomaksi, ettei tehtaan johto yksinkertaisesti kyennyt elämään vaivaisella muutamalla miljoonalla eurolla vuodessa.
Johtajat tekee niitä miljoonia juurikin lakkauttamalla turhia ja tappiollisia yksikköjä. Ymmärrätkös? Samanlaisial lakkautuksia pitäisi tehdä Suomen valtiolle. Siten verot saataisiin alemmaksi ja työ ja yrittäminen kannattavammaksi.
Yhyy yhyy voi tätä peppukipua taas. yhyy
Me ei hävetä mitään. Ihan turhaan mariset siellä.
Persut on niin tyhmiä, ettei edes tyhmyyttään osaa hävetä.
Voisitko kerrankin perustella millä tavalla Persut ovat tyhmiä?