Neymar ja Martina ja monet muut huippu-urheilijat siellä ovat mutta ei laiska Sofia.
Sofiaa ei kelpuutettu Puma tiimiin
Anonyymi
84<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 84
Vanhimmat
Martina kansallisen sprintin 4. Huipulla tuulee.
Sofialla wikipediassa aikamoinen lista saavutuksista. kannattaa käydä, itsekkin yllätyin, .
On todella ollut kurinalainen ja voimakastahtoinen ja edelleenkin
- MM ykkönen 2015
Suomen mestari 2015
Pohjoismaiden mestaruuskisa hopea
Pronssi Nicole Wilkins Fitness Championship kisassa
Jne
Fittness-mallina yhdysvaltalaisessa Oxygen-lehdessä
Ei rampa kunnossa nytkään.
Rapa kunnossa
Eikös Tiina Jylhä ole myös maailmanmestari ja tekee rahaa. Miksi Sofia ei tehnyt uraa, kun oli mahdollisuus tehdä?
Martina ei ole huippuurheilija.Näin itseään mainostaa mutta tulokset kertovat aivan muuta.Hysteerinen pakonomainen liikunta ja kuntoilu ovat hänen lajejaan.Tavalliset työssäkäyvät, paljon vanhemmat kuntoilijat pärjäävät kisoissa paremmin.
Suuret on luuluot itsestään ja itsevarmuus huippuluokkaa,se on totta.
Ehkä Martina vain treenaa päästäkseen pakoon pettymystään ja katkeruuttaan.
Surullinen ja levoton ihminen!
Jokaisen omat valinnat, ei kait se meille kuulu.
Martina timmis kondiksessa, harva 20v- edes pystyy samaan tuloksiin koskaan ja vielä todella kaunis nainen.
Kuntoilija kylläkin,onko ikinä edes lepopäiviä?Huippuurheilija on sitten aivan eri juttu.
Tässä osuva kirjoitus henkilöstä Martina Aitolehti.
Monet 20 ovat opiskelemassa tai töissä. Maarulla ei ole koulutusta, töitä, eikä mitään ammattia.
Näitä fittness-kisailijoita on maailma pullollaan, voittajista puhumattakaan. Tuolla vaivannäöllä olisi järkevämpää hankkia ammatti itselleen. Mikään fittness-palkinto ei elätä ketään pitemmän päälle. Höpö-kilpailuja ja nuoret naiset lähtee niin tosissaan niihin mukaan.
Pystyy kuitenkin itsensä elättämään. Pystyykö kaikki?
Sofia on Maailmanmestari v. 2016 🌹🌹🌹🌹🌹🌹Hyvä Sofia huippusuosittu!
Jaahas. Että taas kaikki on niin suloista. Eikä vielä unohtunut maailmanmestarikaan. Kyllä normaali ihminen tajuaa lopettaa toistamisen ja tajuaa senkin, että ihminen voi olla ollut vaikka mikä mestari, niin se on menneen talven lumia, jos elämä on mennyt sen jälkeen persiilleen.
Hyvin kyseenalaisin keinoin.
Hajoaako kv-staran pää, jos lopettaa tuon maanisen, pakkomielteisen liikunnan? Pitääkö tuo hirveä rehkiminen ja itsensä haastaminen naisen kasassa? Mitä jos tulee loukkaantumisia?
Katsotaan vuoden parin kuluttua, mikä on Martinan taloudellinen tilanne. Nyt ollut vasta vähän aikaa omillaan ja ei hyvältä näytä.
Itse olet rapakunnossa😂
Ortoreksia on myös syömishäiriö 😨.
Marokkolainen ei kelpaa mihinkään.
Et ole äidinkielenopettaja.
Sofi pieni ja lyhyet jalat, olis aika naurettavan näköinen vaikka urheiluvaate mallina.
Ja ankkahuuulet vaarassa poksahtaa.
Se olikin vaatemalli, ei huippu- urheilija, kuten aloittaja kirjoittaa.
Se selittää paljon 🙃
Monella muullakin....
Kaunis takamus, hyvä.. Korostaa vyötäröä Sofialla upeasti.
Maarukin persjalkanen tantta.
Kyllä joo Martinalla😂Senkun paisuvat..
Upeaa on vain se, että jaksaa kantaa liiallista takamustaan pilkallisen hymynsä kera.
Niin, nyt ei ole mölli ”mimmittelemässä upeaa jengiä” 😁.
Sofian vartalo on sopusuhtainen. Meriititkin fitness urheilun saralta sen kertovat. Myös Miss Helsinki-kisan voitto. Martina on noista kahdesta lyhytjalkaisempi ja epäsuhtaisempi.
Ei pidä paikkaansa. Muuntelet asioita mielesi mukaan.
Kyllä Sofia kelpaa , usko pois !
Jokainen tulkitsee hymyn omasta lähtökohdasta itse en koe pilkallisena Sofian hymyä.
Oma asenne ja sydämen tila värittää omaa näkemystä meillä kaikilla.
Sofia on upea.
Ei kai sellaisia ponttooneja halua kukaan?
Mutta nyt näyttää paljon vanhemmalta kuin Martina.
No ei tulkitse. Katso silmillä, ivallinen virne on naperolla aina päällä.
Voi Patja noi ajat meni aikaa sit. Mites nyt; mitä meriittiä tulossa? Tuomio ainakin! Ja kullankaivuu täydessä vauhdissa!!!
Käypäs nyt välillä töissä äläkä roiku täällä aamuisin. Kelpaatko miehille "patjaksi"? Ai niin itsenäinen nainen ei miestä kaipaa elättämään, mutta ehkä toinen nainen voisi tuoda onnen. Lesbosuhteet on nyt in.
Taisi osua kipeään kohtaan, kun noin hiilenä 😂.
Täällähän ollaan milloin huvittaa, sitä ei sinulta kysytä!
Ja, ja... jospa kouluttaudut itse ja menet duuniin 😘!
Minkä lajin huippu urheilija masrku on en ole koskaan kuullut. Marsku oli , 60 sijalla. mummusarjan 4. ei ole missään työssä joutaa treenaamaan päiväkaudet.
Miksi piti Martina tähänkin vetää. Sohvista oli kyse. Ettei vaan lorttosen uskolliset ihailijat alkaisi tajuta millainen tytteli on kyseessä.
Noilla vätyksillä on ikävä Martinaa 😍
Juna meni jo, jää vain Martinan seuraksi.
Ei kuule ole mölli Feikkilehteä ikävä, mutta hän nyt vaan, ikävä kyllä, sivuaa näitä asioita.
Kyllä on jo tajuttu kauan sitten.
Sofia on pärjännyt kisoissa ja ollut huippu-urheilija. Harjoitellut järkevästi, jotta saavutti Maailmanmestaruuden v 2016.
Kunnia sille kenelle se kuuluu.
Hyvä Sofia 💝
Ja kiitos vielä loistavasta menestyksestä MM -kisoissa!
Pitäisi älytä olla kirjoittamatta jatkuvalla syötöllä tästä maailmanmestaruudesta. Tuo on ihan sairasta käyttäytymistä.
Sofia on aina vuoden 2016 Maailmanmestari.
Se vaan on tosiasia.
Aloitus kertoo enemmän aloittajasta kuin Sofiasta. Samoin monet kommentit ovat tunnistettavissa alatyylisen kirjoitustavan perusteella aloittajan kirjoittamiksi.
Ihmettelen vain motiiviasi kirjoittaa ihmisestä ketä et edes tunne. Monikaan ei varmasti lue edes kommentteja kokonaan.
Enemmän on muita negatiivisia tosiasioita Sofiasta, joista täälläkin keskustellaan. Kun et pysty osallistumaan muuten kuin toistamalla opittuja fraaseja, näyttäydyt todella lapselliselta ulostuloinesi. Ikään kuin asiat olisivat noin yksioikoisia kuin sinä ne satut kuvittelemaan. Yleensäkään mikään ei ole noilla keksityillä saduilla pääteltävissä, harhaan mennään että hurahtaa noilla eväillä.
Mikäs mestari Sofi on nykysin? Ei pidä elää mennesyydessä ei se tuo leipää pöytään.Miehiä kusettamalla ja rahastamalla ei oikein maine tuppaa parantumaan.Vai kuinka?
Sinulleko tuo leivän pöytään nämä kommenttisi😆
Olet kyllä helvetin tyhmä. Ei hyvää päivää.
Sama levy ja pakkomielle,!!
Sohvi se on kova tyttö itseään kehumaan ja kiittelemään😂🤦♀️
Ei tuossa kommentissa ole havaittavissa tuota mainitsemaasi. Itse olet ilmeisesti noilla pelaaja, kun tunnnet ne noin hyvin.
Mitä hän tekee nyt sitten? Mitä? Fitnesspimuja on maailma pullollaan ja 10v nuorempia. Suurin osa vielä luonnollisen kauniitakin.
Sofian ihailijat.
Sohva kilpaa täällä taaaaaaas vastailee omasta puolestaan 😂😂😂😂
Kysykää Martinalta, hän varmaan tietää, kun on kokemusta.
Miten tuo fitness kisoihin treenaaminen vaikuttaa lasten saamiseen. Jotkut treenaa niin, että menkat jää pois ja käyttää mömmöjä. Nekin pyörii elimistössä todella kauan.
Mitkä oli keinot? Ja valmennus?
No onneksi ei. Ei käy enää urheilijasta. Ponttoonit tiellä.
Elämässä on muutakin kuin urheilu. Huipulta on hyvä lopettaa ja etsiä uusia itselle kiinnostavia asioita. Sofiassa on potentiaalia moneen kunhan katiska saadaan päätökseen.
Syksy tulee olemaan hyvää aikaa Sofialle ja Stefanille. Parempaan kohti ollaan menossa.
Aina on hyvä kehittää itseään ja etsiä uusia mahdollisuuksia elämään eikä jäädä junnaamaan paikoilleen. Urheilu tulee kuulumaan kuitenkin aina Sofian elämään, muttei pakonomaisena suorittamisena vaan oman hyvän kunnon ylläpitona.
Voi, voi Sohva 😣tuo sinun em. tekstin olet täällä kirjoittanut kymmeniä ( vähintääkin) kertoja!!! Keksihän nyt jotain muuta ja ota itseäsi niskasta kiinni ja ryhdy tekoihin!!!
Sinulta on tainnut teot jäädä kommenttitasolle koita tehdä jotain muutakin ettet olisi noin vainoharhainen 😆
Selailin Puman nettisivuja mutta eipä näkynyt Martan kuvia missään. Ei taida olla eturivin mainoskasvo.
No ei ole Martina Puman etusivun kasvo, älkää uskoko kaikkea skeida puhetta.
Olis mennyt varmaan elämä lopullisesti sekasin sulta jos olis ollut. Et taida osata katsoa oikealta sivulta!
Kaunis ihana leidi kova jumppaamaan ja kaveri kans vakituinen virka sofialla professorina ja yliopisto-opiskelun aloittaa sivistynyt koulutettu ihana leidi ja kaveri kans.
🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣😂🤣😂😂😂🤣🤣😂😂🤣🤣
Katso ensin mitä sana lady merkitsee, Martina ei ole ikinä leidiä nähnytkään !
Sofialla on paljon potentiaalia vaikka mihin.
Syksy näyttää mihin ryhtyy !👍
Täytyy minunkin sanoa objektiivinen mielipiteeni Sofiasta ja Martinasta, vaikkei sillä mitään merkitystä olekaan.
Itse olen aina, siis varmaan koko hänen julkisuusaikansa ajan, inhonnut tuota Martinaa hänen luonteensa ja tekemiensä tempauksien vuoksi, eikä kyllä nytkään ole ainoatakaan positiivista ajatusta hänestä, ei hän myöskään minusta ole kaunis, millään mittarilla mitattuna.
Tämä Sofia on uudempi tuttavuus ainakin minulle, eli tullut omaan tietoisuuteeni vasta tuon Katiskan yhteydessä.
Sofia on naisellisen sopusuhtainen ja kaunis, mutta ihan siinä ylärajalla jo siinäkin keikutaan. Toki nämä lokkeilijan tunnusmerkit häämöttää taustalla, vai olisiko ne kuitenkin vain sitä paniikinomaista parin etsimisprosessia, kun kuitenkin alkaa olemaan jo suhteellisen iäkäs, jos lapsien tekoa ajatellaan, en osaa sanoa, kun tiedot hänestä on mielestäni lähinnä aina toisen käden tietoa. Mutta eiköhän lähitulevaisuus raota sitäkin puolta enemmän?
Kauniisti satuilet. Ikävä vaan, että mikään ei totta. Nuoria ihmisiä, elämä edessä. Sekö ottaa päähän?
Miksi Sofia ei kerro lapsistaan mitään?
Onko hänellä lapsia?
Toivottavasti saa vielä lapsia. Varmasti tulisi hyvä äiti lapsilleen. Päihteetön mies vain puuttuu!
Martina, 38 v, huippu-urheilija🤣
Kova homma eläkkeelle asti treenata, jos päivä jo alkaa klo 4, juoksulenkillä.
No on kyllä!!! Ei tallasiin suorituksiin pääse jos vaan salilla keikuttaa silikonipersuksia ja kuvaa!
Vermo ei mennyt ihan putkeen.
Ei ole mitään kunnon tuloksia😆 hampaat irvessä on vain treenaavinaan. Jotenkin ne päivät pitää täyttää, kun ei ole mitään kunnon työtä.
Kovat on aina puheet, mutta näytöt aina puuttuu😆
Verot maksamatta ja muut velvoitteet pitäiskö ottaa neuvonantaja miten toimii vastuuntuntoinen kunnon kansalainen.