mm Pieksämäeltä löytyy tämä Or-Welding jossa tehdään laittomia tunteja ja jonneka et varmasti et pääse töihin. Jos pääset niin pitkään et ole. Paikka on kuin kaatopaikka ja kohtelu senmukaista
Huonomaineiset työpaikat
Anonyymi
12798
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Onneks töitä on muillakin paikkakunnilla.
Oletko saanut loparit kun noin pitää haukkua hyvää työpaikkaa!
Alkoholismi on krooninen sairaus, jossa mieli ja elimistö tulee riippuvaiseksi alkoholin saamisesta. Alkoholiriippuvuudelle (alkoholismille) on ominaista alkoholin jatkuva, usein toistuva tai pakonomainen käyttö riippumatta käytön aiheuttamista sosiaalisista tai terveydellisistä haitoista. Alkoholismiin liittyy usein fysiologisen riippuvuuden kehittyminen, jolloin henkilön kyky sietää alkoholin vaikutuksia on kohonnut (toleranssi) ja hänellä ilmenee alkoholin käytön lopettamisen jälkeisinä päivinä eriasteisia vieroitusoireita. Vieroitus- tai lopetusoireyhtymä (ks. «Alkoholivieroitusoireyhtymä (”krapula”)»1) saa henkilön usein jatkamaan alkoholin haitallista käyttöä. Alkoholiriippuvuus voi ilmetä kuitenkin ilman merkittävää toleranssia tai vieroitusoireita.
Alkoholiriippuvuuden kehityttyä henkilön alkoholin käytölle on ominaista, että hän käyttää alkoholia suurempia määriä tai pidempään kuin hänen tarkoituksensa oli aloittaessaan alkoholin käytön. Hän ei myöskään kykene halustaan huolimatta vähentämään tai lopettamaan käyttöä huolimatta sen aiheuttamista haitoista. Humalatiloihin voi liittyä sammumista ja muistikatkoksia. Tuloksena voi olla ristiriitoja läheisten kanssa, avioero, vaikeudet työssä tai työstä irtisanominen, taloudelliset vaikeudet, rattijuoppous, rikkeet tai rikokset. Usein huomattava osa henkilön ajasta kuluu alkoholin hankkimiseen, käyttöön tai käytöstä toipumiseen. Kiinnostus muihin harrastuksiin vähenee, masennus, univaikeudet ja ärtyisyys lisääntyvät. Osa alkoholisteista juo yksinään tai salaa, osa kotonaan ja ravintoloissa.
Pakonomainen, jatkuva, riippuvuutta ilmaiseva (addiktiivinen) tai humalahakuinen alkoholin käyttö on vakava sairaustila. Psykologisella tasolla pakonomaisen tai addiktiivisen päihteiden käytön taustalla on henkilön taustaan ja elämäntilanteeseen liittyvä ja mielelle sietämätön avuttomuuden tunne. Biologisella tasolla taustalla on päihteiden jatkuvan käytön ja pitkäaikaisen stressin aiheuttama keskushermoston toiminnan muutos. Tämän vuoksi addiktiivisesti päihteitä käyttävä ei yleensä pysty katkaisemaan alkoholin tai päihteen käyttöään ilman ammatillista apua tai katkaisuhoitoa sairaalassa tai katkaisuhoitoyksikössä. Riippuvuutta eli addiktiota ylläpitävä keskushermoston toimintatavan muutos korjautuu hitaasti ja edellyttää 3–6 kuukauden pituista raitista jaksoa. Raitistuminen tai addiktiivisen päihteen käytön lopettaminen edellyttää myös, että henkilö luopuu päihteen käytöstä keinona vapautua mielelle sietämättömistä tunnetiloista. Näistä syistä viikon kestävä katkaisu tai raittius ei hävitä pakonomaista tarvetta käyttää alkoholia tai päihteitä. Pakonomaisesti tai addiktiivisesti päihteitä käyttänyt ajautuu herkästi myös uudelleen päihteiden pakonomaiseen käyttöön pitkienkin raittiuskausien jälkeen.
Ai siellä on alkoholisteja pomoina.
Tämän kanssa ei kannata olla tekemisissä, ihme sorttia koko suku. T. Sukulainen
Vielä huonompi on kantamatkat.
Sama juttu, olen sinun sukulainen ja sinun kanssa ei kannata kenenkään olla tekemisissä!
Hoho! Paras paikka!
Tosi on.
Heh, näin on.
Taas on työpaikka avoinna mol.fi sivuilla tuonne.
Mikä lienee firmassa vikana. Työmies on työmies, se saa sairastaa kun on kipee. Omistaja on omistaja se ei saa, siis kateusko tekee omistajasta kateudesta katkeran työmiestä kohtaan. Maksais edes palkat ajallaan ja täysimääräisesti sairasloman ajaltakin. Mikä on vikana ku ei pysy työmies... Sitä pitää vissiin katella peileihin, jos sieltä vastaus löytyisi.. vastaukseen...syy ei välttämättä liity ulkonäköön millään tavalla..heh ja hespurkerille mäkkärin kautta.
Katso vaan peiliin, sieltä se vastaus voi löytyä.