Meitä Perussuomalaisia syytetään siitä, että emme ymmärrä taluoudenpidosta, ja laajemmin, emme talouspolitiikasta. Kuitenkin esimerkiksi veikko Vallin on hyvä esimerkki, miten me Perussuomalaiset osaamme taloutta hoitaa.. Vuonna 2019 hän kertoi Helsingin Sanomien haastattelussa välttäneensä virolaisen yrityksensä kautta maksamasta veroja Suomeen yli 200 000 euroa.
Tietysti tuolla rahalla olisi voinut palkata vaikka kolme perushoitajaa vanhuksia hoitamaan, mutta oma talous ensin (se ei tosin ole Suomen etu mutta siitä viis). Antaa vihervassujen maksaa veronsa Suomeen.
Tietysti tuolla rahalla olisi voinut palkata vaikka kolme perushoitajaa vanhuksia hoitamaan, mutta oma talous ensin (se ei tosin ole Suomen etu mutta siitä viis). Antaa vihervassujen maksaa veronsa Suomeen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Vallin on esimerkki siitä, miten perussuomalaiset esiintyvät muka suomalaisten puolustajina, mutta tosiasiassa piilottelevat rahojaan verottajilta. Jotkut Viroon, jotkut taas kylpytakkiensa taskuihin.
Me piilotamme niiltä Demarilta, ja siksi se on isänmaallinen teko. Emme halua tukea hallitusta joka tuhoaa tämän maan. Ettekö ymmärrä?
No, keitäs "Te" sitten oikein olette ?
Me porvari luokka. Tehän käytte siis proletariaatin luokkasotaa meitä vastaan. Luokkasyrijtä on muuten syrjintälain mukaan rikos.
Vallin on kansanedustaja. Kansanedustajien tehtävä ei ole toimia esikuvina. Tää on se virhe mitä varmaan moni Vihervasemmisto nainen tekee äänestäessään Marinia tai Ohisaloa. He äänestävät omia esikuviaan, eivätkä pätevää poliitikkoa.
Vallin on pätevä poliitikko piilottamaan rahojaan verottajalta. Samaa me äänestäjät vaadimme myös muilta Perussuomalaisilta poliitikoilta.
Etkö ymmärrä että se on poliittinen viesti Demareille? Me ihan tahallaan teemme sen avoimesti emmekä salaa
Luulet varmaan typeränä ja lapsellisena että sun puheet loukkaa meitä. hahah. Ihan niinku me ei tiedettäis mitä me tehdään.
Kommenteista päätellen, Te ette SKE;ssä todellakaan tiedä mitä tehdä, kuin häiriköidä persupalstalla esiintyen persuna.
Keitäs "Te" sitten olette ?
Me porvarit. Siksihän te marxistist meitä aina rikollisesti vainoatte ja syrjitte.
Taas on "Me Persu" liikenteessä . . . . persuna totta kai.
🤔🤨🙄😏🤣
Kyllä varmaan kuka tahansa, joka ei ole täysin tyhmä huomaa näistä "me Persut" kommenteista että kuka on oikeasti Persu ja kuka on härikkö.
Vallin myi aikoinaan niitä huonolaatuisia Fast tuotteita bodareille ja väitti tuotteiden olevan laadukkaita ja tais iso olla olla vielä Virossa tehtyjä ja ainaski verot kierrettiin Viron kautta. Niillä rahoilla mitä siitä kusetuksesta tuli Vallin pystyi kalliin vaalimainonnan tekemään ja pääsi eduskuntaan kun muuten ei olis päässy.
No kuka myyjä väittäis tuotteidensa olevan huonolaatuisia? Oisko se hyvää myyntityötä? Laatu on hyvin suhteellinen käsite.
Paskaa saa pyytämättäkin. Ja sitähän Vallin on valmis tarjoamaan.
Niin. Katsos Suomi on vapaa maa. Täällä saa myydä ja ostella mitä haluaa kunhan tuote täyttää lain kriteerit. Onko siinä nyt yhtäkkiä jotain erityistä ihmeteltävää?
Eli jos myy vaikka koiranpaskaa laadukkaan nimellä niin kaikki ok fanaattisen Persun mielestä?
Persut on ketkujen puolue.
Persun mieli ei kuulu tuohon mitenkään, vaan niin kuin tuossa kirjoitettiin, jos laki sen sallii ja joku ostaa, se on ns. vapaaehtoista toiminta. Omavalintaista. Ei kai se noin vaikeatajuinen juttu voi olla ??
Ihan puhtailla purjeilla et taida olla sinäkään liikenteessä - joten . . . .
🤔🤨🙄😏🤣
Kysynnälle pitää olla vastinetta.
Luuletko että Kokoomuslaiset eivät tee samaa? Hekö eivät ole sitten ketkuja kun eivät avoimesti tunnusta asiaa. Kyllä sä olet lapsellinen ja typerä luokkavihaaja.
Jos laki sallii huijaamisen ja paskan puhumisen niin silloin se on ihan asiallista liiketoimintaa?
Aloittaja ei ehkä tiedä että jokainen Suomen valtion omistama yhtiö harjoittaa juurikin samanlaista verosuunnitelua ellei pahempaa.
No ei muuten harjoita, tai jos harjoittaa niin tuo pöytään todisteet.